Fortryllende drama fra Jojo Moyes
La deg henrive av denne kritikerroste fortellingen fra Jojo Moyes: full av håp, lengsel, visdom og kjærlighet.

I over 20 år har Jojo Moyes begeistret lesere verden over. Hun har solgt over 57 millioner bøker, og 1,6 millioner bare her i Norge! Mange av hennes prisvinnende bøker har blitt filmatisert, og det arbeides nå med en stjernespekket TV-serie basert på fjorårets I dine sko. Nå har vi gleden av å presentere en klassiker fra Jojo Moyes forfatterskap, i en ny norsk oversettelse.
En norgesfavoritt
Her hjemme i Norge gjorde Jojo Moyes braksuksess med Et helt halvt år. Boken har holdt seg i toppen av bestselgerlistene helt siden lanseringen i 2008, en bragd hennes påfølgende titler også har klart.
-De lesertallene Jojo Moyes har oppnådd internasjonalt er imponerende, men det å selge 1,6 millioner bøker her i Norge, hvor det bare bor 5,5 millioner, er helt unikt, sier André Nilsen, forlagssjef i Bastion.
Han er klar på at den enorme suksessen ikke kommer som følge av flaks.
-Moyes har helt siden starten av karrieren skrevet gripende historier med en stor innsikt i det menneskelige. Få av hennes samtidige forfattere klarer å skrive med så mye varme og kløkt. Suksessen skyldes rett og slett svært godt håndverk, mener Nilsen.
Forbudt kjærlighet på det åpne hav
Over ukjente hav tar oss med til 1946, når unge kvinner verden over reiste for å gjenforenes med sine krigsmenn. Vi blir med fire kvinner om bord på HMS Victoria, som seiler fra Australia til England med over seks hundre krigsbruder og tusen marineoffiserer. Strenge regler krever at menn og kvinner holdes adskilt, men likevel flettes deres liv sammen på turen. For den unge Frances Mackenzie, som ikke kan rømme fra en fortid som hjemsøker henne, uansett hvor langt hun drar, vil denne reisen vise seg å være like betydningsfull som selve målet.
Over ukjente hav lanseres 27. september.
Ta kontakt for anmeldereksemplar.
Nøkkelord
Kontakter
Tobias Brynildsbakken HusePresseansvarlig i Bonnier Norsk Forlag
Tel:46913188tobias.huse@bonnierforlag.noBilder


Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
En magisk kalenderbok!1.12.2025 07:15:00 CET | Pressemelding
Tyvenes teater er en rikt illustrert julebok med 24 kapitler. Skrevet av kulturkommentator NRK Inger Merete Hobbelstad, og illustrasjonene er av Even Skaranger.
Tone Almhjells internasjonale bestselger Vindeltorn er tilbake – i ny, norsk og gjennomillustrert praktutgave26.11.2025 11:14:42 CET | Pressemelding
Den internasjonale barneboksuksessen Vindeltorn av Tone Almhjell relanseres nå som en rikt illustrert praktbok for hele familien. Utgaven er gjennomillustrert av en av landets fremste illustratører, Hans Jørgen Sandnes, sammen med scenograf Jon Løvaas. Boken er nå tilgjengelig i alle landets bokhandlere.
Sissel Kyrkjebø er aktuell med egen vuggesangbok21.11.2025 08:30:00 CET | Pressemelding
Bli med Sissel inn på barnerommet og syng sammen med henne de nydeligste låtene som finnes for våre minste.
Telemarks litteraturpris 2025 går til Hilde Lindset fra Skien20.11.2025 18:30:00 CET | Pressemelding
Årets litteraturpris går til Hilde Lindset for novellesamlingen Ørkenparet. Prisen ble delt ut under åpningen av Rjukan litteraturfestival i dag.
Nytt julehefte i bokform fra Unni Lindell og Terese Moe Leiner20.11.2025 14:57:12 CET | Pressemelding
Krimdronning Unni Lindell og designer Terese Moe Leiner er aktuelle med Hvit jul, en vakkert utformet gavebok.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom