Klart for byggestart på Viriktunet i Sandefjord
12.9.2024 08:00:00 CEST | Peab | Pressemelding
I oktober starter Peab byggingen av Viriktunet, et nytt boligprosjekt ved Bugårdsparken i Sandefjord. Første byggetrinn omfatter 44 moderne leiligheter med planlagt ferdigstillelse i første kvartal 2026.

– Vi er stolte og glade for å kunne sette i gang med dette prosjektet. Å starte første byggetrinn er en viktig milepæl som bekrefter at Peab både har gjennomføringsevne og ambisjoner for Viriktunet. At vi selv står for utføring av prosjektet gir ekstra trygghet for en effektiv og sikker prosess, sier Jesper Tobiassen, prosjektutviklingssjef og fungerende adm. direktør i Peab Eiendomsutvikling.
Varierte og attraktive boliger
Første byggetrinn inkluderer 44 leiligheter fordelt på to bygg, hver med fem etasjer. Leilighetene har arealeffektive og moderne planløsninger, med størrelser som varierer fra 49 til 97 m². Alle leilighetene får romslige og solrike balkonger eller markterrasser, samt tilhørende carport eller biloppstillingsplass.
Entreprenøren for prosjektet er Peab Bygg, og kontraktssummen for totalentreprisen er på cirka 108 millioner kroner. Byggestart er planlagt i slutten av oktober, med forventet ferdigstillelse i første kvartal 2026.
– Peab har lang erfaring med prosjekter i egenregi, noe som gir oss et solid grunnlag for den kommende byggeprosessen. Vi ser frem til å starte arbeidet, og vil bruke våre egne ansatte og lærlinger innen tømrer- og betongarbeid, sier Lars Hunkilen, distriktssjef for Telemark og Vestfold i Peab Bygg.
Grunnlaget for en ny bydel
Sørby/Virik er et stort område med potensiale for minst 800 boligenheter, noe som gjør Viriktunet til starten på det som kan utvikle seg til en helt ny bydel i Sandefjord. Med kort avstand til skoler, barnehager, idrettsanlegg og andre servicetilbud, er området godt tilrettelagt for en aktiv hverdag for beboerne.
– Prosjektet tilbyr en variert sammensetning av boliger, alt fra mindre leiligheter for førstegangsetablerere, småhus for barnefamilier samt romslige leiligheter for de som i dag bor i eneboliger og rekkehus og som ønsker seg noe litt mer lettstelt, sier Tobiassen.
Han legger til at det har vært stor interesse for prosjektet, og en solid salgsstart har bidratt til at byggingen nå kan settes i gang.
– Vi har store planer for fremtiden, men vil også være fleksible og lytte til markedets tilbakemeldinger underveis. Dette gjør at vi kan tilpasse prosjektet etter hvert som det utvikler seg, avslutter Tobiassen.
Nøkkelord
Kontakter
Stine GabrielsenKommunikasjonssjef - Peab Norge
Tel:+47 416 51 414stine.gabrielsen@peab.noJesper TobiassenFungerende adm. direktør - Peab Eiendomsutvikling
Tel:+47 90 55 09 98jesper.tobiassen@peab.noBilder




Lenker
Om oss
Peab er Nordens samfunnsbygger med 14 000 medarbeidere og en omsetning på 59 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1800 ansatte og en omsetning på ca. 7,5 milliarder kroner.

Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
13 000 ansatte deltok på Peabs Sikkerhetsdag30.4.2026 12:06:13 CEST | Pressemelding
Tirsdag 28. april gjennomførte Peab sin årlige Sikkerhetsdag på samtlige arbeidsplasser i konsernet. Rundt 13 000 ansatte i Norden deltok i felles aktiviteter med mål om å styrke sikkerhet, helse og trygghet på jobb.
Peabs kvartalsrapport januar - mars 2026: Den høyeste ordrereserven i Peabs historie29.4.2026 13:39:09 CEST | Pressemelding
– Peab innleder året sterkt til tross for økt uro i omverdenen. Vi rapporterer fortsatt stabil ordreinngang, forbedret resultat og avslutter kvartalet med den høyeste ordrereserven i Peabs historie, sier Jesper Göransson, administrerende direktør og konsernsjef i Peab.
Peab starter byggingen av 46 nye leiligheter ved Borgundfjorden29.4.2026 08:53:14 CEST | Pressemelding
Peab Eiendomsutvikling starter nå byggingen av trinn 2 i boligprosjektet Borgundfjorden Panorama i Ålesund. Byggetrinnet omfatter 46 selveierleiligheter med beliggenhet i sjøkanten og utsikt mot Sunnmørsalpene.
Peab bygger ny forlegning og vaktbygg ved Ramsund orlogsstasjon16.4.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Forsvarsbygg har inngått kontrakter med Peab bygg om to byggeprosjekter ved Ramsund orlogsstasjon. Prosjektene markerer starten på videreutviklingen av orlogsstasjonen og har en samlet verdi på 81 millioner kroner eksklusiv mva.
Peab bygger om tidligere snekkerverksted for Jotne Eiendom13.4.2026 09:21:24 CEST | Pressemelding
Peab Bygg er tildelt oppdraget med å bygge om det tidligere snekkerverkstedet på FMV Vest i Fredrikstad til et moderne treningssenter. Prosjektet gjennomføres som totalentreprise for Jotne Eiendom, med en kontraktsverdi på om lag 36 millioner kroner eks. mva.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom