Farevarsel for mye nedbør: Hold deg oppdatert om situasjonen på vegene
3.9.2024 13:04:12 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding
Meteorologisk institutt har sendt ut oransje farevarsel for mye regn på deler av Sør- og Østlandet. Hold deg orientert - veger kan bli stengt på kort varsel.

Den kraftige nedbøren er ventet å gi lokale oversvømmelser og erosjonsskader på vegene, som kan bli uframkommelige og farlige å ferdes på. Det er også fare for vannplaning.
Farevarselet gjelder fra tirsdag kl. 18 til onsdag kl. 09. Det er ventet at de største nedbørsmengdene vil komme i områdene fra Telemark i sør til Innlandet vest for Mjøsa i nord.
- Veger kan bli stengt på kort varsel. Vi ber folk om å holde seg oppdatert om situasjonen på vegene før de skal ut og kjøre. Sjekk status på www.175.no eller via appen Vegvesen Trafikk, sier Jørn Jakobsen ved Vegtrafikksentralen øst.
Det oransje farevarselet varsler mye regn og kraftige regnbyger, og at vannføringen raskt vil øke i små og middels store elver. Det er ventet 40-70 mm nedbør i løpet av 12 timer fra tirsdag kveld. Det er også sendt ut styrtregnvarsel for området.
Kontakter
Pressevakt Transport og samfunn
* Trafikksikkerhet og ulykkesstatistikk
* Trafikktall
* Fotobokser/fartskontroll
* Skilt
* Bompenger
* Trafikkstyring og beredskap
* Teknologi
* Klima og miljø
* Plansaker
* Nasjonale turistveger (Pressekontakt: 91104480)
* Norsk vegmuseum (Pressekontakt: 61285250)
Vegtrafikksentralen Sør
Tel:35572730vts-sor@vegvesen.noVegtrafikksentralen Øst
Tel:23237860Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Raudhammartunnelen på E6 åpner for regulert trafikk28.3.2026 13:24:20 CET | Pressemelding
Veien åpner for regulert trafikk med ledebil i dag kl. 13:45.
Statens vegvesen jobber for fult for å kunne åpne tunnelen med regulert trafikk på E6 i Raudhammartunnelen i løpet av morgendagen27.3.2026 19:51:21 CET | Pressemelding
I tillegg settes det opp nytt fergesamband etter tunnelbrannen i Sørfold natt til fredag.
Raudhammartunnelen: Midlertidig unntak fra kjøre- og hviletid27.3.2026 17:08:03 CET | Pressemelding
Som følge av bussbrannen i Raudhammartunnelen på E6 i Sørfold i Nordland har Vegdirektoratet besluttet midlertidige unntak fra reglene om kjøre- og hviletid.
Påkjøringsrampe mot E18 Kristiansand fra Fornebu stenger etter påske27.3.2026 15:16:37 CET | Pressemelding
I forbindelse med arbeidet med det nye Fornebukrysset blir det omkjøring via Lysaker for de som kjører fra Fornebu og i retning Sandvika og Kristiansand.
E18/E39 Gartnerløkka-Kolsdalen: Døgnkontinuerlig arbeid før påske27.3.2026 13:13:23 CET | Pressemelding
Nattarbeid før påske, ingen støyende arbeider i påsken.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom