Universal Music Norge

Ny musikk fra Mabel, Hov1, Cian Ducrot, Big Sean, Stein Torleif Bjella og Swedish House Mafia!

Del

 

Bjella & Tvangsgutan kompani - LIVE I SENTRUM

 

Hov1 startet året med konsertfilmen HOV1 4-EVER på kino og Netflix hvor man fulgte bandet under turnésommeren i Sverige og Norge. Filmen ble avsluttet med”Jag önskar jag brydde mig mer”, som var den første smakebiten fra Hov1s femte studioalbum som ble det opp i to deler, del én, Jag önskar jag brydde mig mer, som ble sluppet i mai og del to, … men det gör jag egentligen, som er ute i dag. Hov1 spilte i sommer på Slottsfjellfestivalen og avslutter sin siste spilling for året på Zinkensdamm på Södermalm i Stockholm i morgen. 

 

Etter å han funnet tilbake til sine R&B-røttene på “Vitamins”, “Look At My Body Pt.II” med Shygirl og “Female Intuition”, er Mabel i dag klar med “Chat”. Låten er listet på NRK P3 og NRK P3X, ble produsert sammen med Stryv og fikk sin livedebut forrige helg under Notting Hill Carnival. Om låten sier hun selv; “Chat is a song for the summer. A simple love song because the best kind of love doesn’t have to be complicated. When you find a person that you can say all the things on your mind to and that all consuming feeling takes over”.

 

Med låter som “I´ll be Waiting” og “All For You”, begge platina i Norge, fikk den irske singer-songwriteren Cian Ducrot sitt store gjennombrudd. Debutalbumet Victory gikk rett til #1 i Storbritannia og Irland og har gått til gull her hjemme. Nå er han klar med den nye låten “Can’t Even Hate You”. Om låten sier han; “It makes it an emotional process & also one that can be hard to share because no one will really understand it the way you do”. 

 

Muni Long har utvilsomt levert årets hotteste R&B-låt, den virale hiten “Made For Me”. I 2022 slapp hun debutalbumet Public Displays of Affection: The Album og nå er hun klar oppfølgeren Revenge. Albumet inneholder 14 låter, inkludert singlene “Make Me Forget”, “Ruined Me” og hiten “Made For Me”.

 

Rapstjernen Big Sean er i dag ute med albumet Better Me Than You. Dette er hans første album på fire år siden 2020s Detroit 2. Big Sean har toppet Billboards albumliste med albumene Dark Sky Paradise fra 2015 og I Decided. fra 2017.

 

Swedish House Mafia, som består av Axwell, Steve Angello og Sebastian Ingrosso, har teamet opp med Alicia Keys på den nye låten “Finally”. Den svenske trioen har vært blant pionerene i elektronisk musikk i nærmere to tiår og har flere ganger spilt i Norge, senest på Findings Festivalen i Oslo.

Nøkkelord

Kontakter

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling17.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding

Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes i dag, samtidig som førjulsfilmen har premiere. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Hør låten HER. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om

Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling13.10.2025 11:30:00 CEST | Pressemelding

Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes samme dag som førjulsfilmen har premiere den 17. oktober. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om de to

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye