Skal legge 15 400 tonn asfalt mellom Ranheim og Stjørdal
Mellom søndag 1. september og frem til uke 42 skal en rekke strekninger på E6 mellom Ranheim og Stjørdal asfalteres. Værforhold gir endringer i arbeidsplanen for asfalteringen av E6 Klett-Kroppan og Pirbrua.

Det pågår asfalteringsarbeider i Trondheim og nå blir det også stor aktivitet på strekningen mellom Ranheim og Stjørdal.
E6 Ranheim-Stjørdal
Arbeidene starter søndag kveld kl. 22:00 med av- og påkjøringsrampene til Trondheim Lufthavn Værnes i Stjørdal kommune. Asfalteringsarbeidene mellom Ranheim og Stjørdal vil foregå på kveld og natt i en drøy måned, når trafikken og ulempene er minst for trafikantene, mellom klokken 22:00 og 06:00.
Omkjøring vil bli skiltet.
Store deler av strekningen mellom Ranheim og Stjørdal vil få helt nytt asfaltdekke i begge retninger. Noen av strekningene vil få frest vekk «ryggen», slik at hjulspor forsvinner, uten at det legges nytt dekke. Slik sett sparer vi noe forbruk av asfalt uten at det går på bekostning av trafikksikkerheten.
Arbeidsplanen er å arbeide fra Stjørdal mot Trondheim.
E6 Klett-Kroppan
Denne uken startet asfaltering mellom Klett og Kroppan bru:
På grunn av værforhold må rekkefølgen for asfalteringen på E6 Klett-Kroppan endres, slik at E6 sørgående må stenges for trafikk natt til torsdag i stedet for natt til fredag for asfaltering av strekningen Rosten-Klett.
Dette gjør at det blir omkjøring for E6 sørgående via Heimdal sentrum mellom klokken 23:00 i kveld til 06:00 torsdag morgen, og ikke natt til fredag som tidligere omtalt.
For asfaltarbeidene på strekningen ellers og fram til onsdag 4. september vil arbeidstiden være klokken 22:00 til klokken 06:00 påfølgende morgen. Omkjøring i begge retninger vil da være skiltet enten via Østre Rosten eller Vestre Rosten. Det blir ikke asfaltarbeider natt til lørdag og natt til søndag, da går trafikken som vanlig på E6.
Pirbrua i Trondheim
Denne uka asfalteres også Pirbrua:
Oppstarten for asfaltering av Pirbrua har blitt forskjøvet på grunn av forsinkelser i leveranser og ugunstige værforhold. Natt til torsdag kommer asfalteringsarbeidene i gang. Dette gjør at Pirbrua blir stengt natt til 2. og 3. september i neste uke for å hente inn forsinkelsene.
Det presiseres at brua blir åpen for kjørende i helga og er åpen for gående og syklende i hele anleggsperioden.
Vis hensyn og vær oppmerksom
Statens vegvesen oppfordrer til at trafikantene viser hensyn, avspasser farten og følger skilting og anvisninger. Sikkerheten for trafikantene og de som arbeider er det aller viktigste.
Det må påventes ventetid/lengre kjøretid knyttet til disse asfalteringsarbeidene.
Kan bli endringer knyttet til vær
Asfalteringsarbeider er avhengig av riktige værforhold, spesielt knyttet til nedbør.
Det understrekes derfor at det kan bli endringer av arbeidsplanen knyttet til vær/nedbør og andre uforutsette hendelser.
Følg med på oppdatert trafikkinformasjon
Det anbefales å følge med på vegvesen.no eller Vegvesenets trafikk-app for oppdatert informasjon om trafikkavviklingen knyttet til asfalteringsarbeidene:
Nøkkelord
Kontakter
Linda PettersenByggelederVedlikehold midt - divisjon drift og vedlikehold
Byggeleder asfaltering
Pressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder



Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Parkeringskaos: Innfører strengere regler i Lofoten og på Stegastein4.7.2025 12:20:27 CEST | Pressemelding
Fra midten av juli tester Statens vegvesen ved Nasjonale turistveger om strengere parkeringsregler kan løse flokene med camping og parkering i Lofoten og på Stegastein på Aurlandsfjellet.
Må asfaltere E16 Dysterud–Sandnesmoen også på søndag3.7.2025 13:41:21 CEST | Pressemelding
Asfalteringen på E16 i Sør-Odal er godt i gang, men været har gjort at det også blir asfaltering førstkommende søndag.
Bruk sommeren til å øvelseskjøre3.7.2025 09:06:48 CEST | Pressemelding
Øvelseskjøring gir bedre sjåfører og fører til at flere består teoriprøven og oppkjøring første gang de prøver.
Bru på E6 på Saltfjellet blir lysregulert2.7.2025 15:08:55 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen har avdekket skader på kantdragerne på Viskisbrua på E6 i Saltdal kommune. Derfor blir det lysregulering og nedsatt fart over brua fremover.
Siste delstrekning åpnet på Rv. 4 Hadeland2.7.2025 14:21:51 CEST | Pressemelding
Statssekretær Tom Kalsås klippet 2. juli snoren på Rv. 4 Almenningsdelet – Lygnebakken. Det markerer slutten på tolv år med vegbygging.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom