Fire Spor, To Stemninger
Etter en vellykket rekke singler siden februars ‘One Glass’, er singer-songwriter Murdo Mitchell klar til å gi ut sin etterlengtede EP» Cheap Hotels».

|
Produsert i et studio som ligger i de rolige åkrene i Devon sammen med produsent Chris Bond, er EP-en en sammensmelting av de siste årene i Murdos liv. Skriveprosessen begynte tilbake i 2021 med ‘One Glass’, skrevet om utforskningen av Londons travle uteliv, og finslipt gjennom liveopptredener for å bli en av Murdos favorittlåter han noensinne har skrevet. Med høy energi fortsetter EP-en med den andre singelen ‘French Defence’; Murdos hyllest til sine sene tenåringsår i Skottland. ‘French Defence’ omfavner virkelig alt Murdo står for, personlig men livlig. Murdo bemerket at "det er første gang jeg har vært i stand til å uttrykke meg selv og omgivelsene mine, og er ment å være en virkelig sosial kommentar." Tempoet senkes med singlene ‘Should’ve Done It Better’ og den nye tittelsporet ‘Cheap Hotels’ - mer sjelfulle og hjerteskjærende låter, begge skrevet i personlige utfordringstider. EP-en Cheap Hotels er helhetlig en Murdo Mitchell-samling, som viser hans talenter for energisk folkrock og rørende ballader. Når han snakker om tittelsporet, la Murdo til: "‘Cheap Hotels’ er en selvreflekterende sang om å gi opp og slå seg til ro med livets nedturer og finne en slags aksept. Den begynner med at jeg synger om noen og hvordan den personen sløser, og sakte men sikkert har kampviljen og erobringslysten forlatt dem. Jeg understreker at ingen kan hjelpe dem hvis de ikke hjelper seg selv. Etter hvert som sangen skrider frem, blir det klart at den personen er meg. Det er opp til meg å takle både det sure og det søte. Spilt inn i mitt studio, i mørket på nordsiden av London, og bevisst lavt og rått.” Med hovedfokus på liveopptredener består EP-en av en blanding av både gamle og nye sanger som Murdo har brakt til liv på scenen. Samarbeidet med produsent Chris Bond gjorde at de på en vellykket måte fanget råheten og intensiteten i hans liveopptredener, og sømløst oversatte den til studioinnspillingen. Splittelsen av de to energiske og de to nedstemte sporene på samlingen kanaliserer denne liveenergien, og viser frem Murdos låtskrivertalent.
|
Nøkkelord
Kontakter
Eline DarkiDrabant Music
Tel:+47 988 98 882eline.darki@sonymusic.comBilder
Om Sony Music
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
deLillos fortsetter feiringen av 40-årsjubileum med nytt livealbum og avslutningsturné på Union Scene3.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
2025 går mot slutten, og for deLillos har det vært en lang og verdig feiring av deres 40 år som plateartister. Det startet den 24. januar med utgivelsen av deres tyvende studioalbum «20 Lillos uten filter». En dobbel CD og dobbel LP, som mottok strålende anmeldelser og sparket i gang deLillos-året på en fantastisk fin måte.
Karoline hele året skal være fri!20.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Karoline Karlsen er låtskriver og vokalist, kjent fra det kritikerroste bandet Klossmajor. Nå slipper hun andre singel som soloartist med prosjektet Karoline hele året. Hun inviterer igjen lytteren inn i et personlig og ujålete univers fullt av varme, humor og ærlighet.
Trang Fødsel slipper ny låt – «En av gangen»20.11.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Trang Fødsel er ute med ny musikk. En av gangen handler om å roe ned tempoet, slippe kontrollen og finne tilbake til hverandre når livet går litt for fort.
Spelloppmaker slipper ny julelåt12.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
«Ved enda står en plass og den er din» – en hyllest til savn og gode minner 14.november slipper Spelloppmaker sin rørende og etterlengtede julelåt «Ved enda står en plass og den er din». I en tid der mange savner noen rundt bordet, leverer Spelloppmaker en varm og ektefølt sang som skiller seg ut i mengden av juleklisjeer.
Staysman girer opp til julebord7.11.2025 09:45:22 CET | Pressemelding
Staysman har hatt en hvit oktober, men nå girer hele Norges rølpetreningsprogramlederkonge opp til julen. Julebordsesesongen er på trappene, og som sendt fra oven kommer nå denne perlen av en låt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
