Fire Spor, To Stemninger
5.9.2024 09:00:00 CEST | Sony Music Norway | Pressemelding
Etter en vellykket rekke singler siden februars ‘One Glass’, er singer-songwriter Murdo Mitchell klar til å gi ut sin etterlengtede EP» Cheap Hotels».

|
Produsert i et studio som ligger i de rolige åkrene i Devon sammen med produsent Chris Bond, er EP-en en sammensmelting av de siste årene i Murdos liv. Skriveprosessen begynte tilbake i 2021 med ‘One Glass’, skrevet om utforskningen av Londons travle uteliv, og finslipt gjennom liveopptredener for å bli en av Murdos favorittlåter han noensinne har skrevet. Med høy energi fortsetter EP-en med den andre singelen ‘French Defence’; Murdos hyllest til sine sene tenåringsår i Skottland. ‘French Defence’ omfavner virkelig alt Murdo står for, personlig men livlig. Murdo bemerket at "det er første gang jeg har vært i stand til å uttrykke meg selv og omgivelsene mine, og er ment å være en virkelig sosial kommentar." Tempoet senkes med singlene ‘Should’ve Done It Better’ og den nye tittelsporet ‘Cheap Hotels’ - mer sjelfulle og hjerteskjærende låter, begge skrevet i personlige utfordringstider. EP-en Cheap Hotels er helhetlig en Murdo Mitchell-samling, som viser hans talenter for energisk folkrock og rørende ballader. Når han snakker om tittelsporet, la Murdo til: "‘Cheap Hotels’ er en selvreflekterende sang om å gi opp og slå seg til ro med livets nedturer og finne en slags aksept. Den begynner med at jeg synger om noen og hvordan den personen sløser, og sakte men sikkert har kampviljen og erobringslysten forlatt dem. Jeg understreker at ingen kan hjelpe dem hvis de ikke hjelper seg selv. Etter hvert som sangen skrider frem, blir det klart at den personen er meg. Det er opp til meg å takle både det sure og det søte. Spilt inn i mitt studio, i mørket på nordsiden av London, og bevisst lavt og rått.” Med hovedfokus på liveopptredener består EP-en av en blanding av både gamle og nye sanger som Murdo har brakt til liv på scenen. Samarbeidet med produsent Chris Bond gjorde at de på en vellykket måte fanget råheten og intensiteten i hans liveopptredener, og sømløst oversatte den til studioinnspillingen. Splittelsen av de to energiske og de to nedstemte sporene på samlingen kanaliserer denne liveenergien, og viser frem Murdos låtskrivertalent.
|
Nøkkelord
Kontakter
Eline DarkiDrabant Music
Tel:+47 988 98 882eline.darki@sonymusic.comBilder
Om Sony Music
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Kløverr gir oss "Elsker, elsker ikke"11.6.2026 08:21:00 CEST | Pressemelding
Kløverr følger opp Hkeem-samarbeidet «Går videre» med «Elsker, elsker ikke», en ny singel som treffer i spennet mellom det å holde fast og det å gi slipp. Etter listinger på NRK P1 og P3 bygger han videre på et tydelig uttrykk, der relasjoner skildres i ulike faser.
emma slipper «Diva»11.6.2026 08:20:00 CEST | Pressemelding
emma (Emma Gunnarsen) gjorde tidligere i år sin Melodi Grand Prix-debut med låten «Northern Lights», der hun endte på en fin tredjeplass. Nå er hun endelig tilbake med ny låt, denne gangen på morsmålet. «Diva» er en sassy og energisk poplåt som tydelig markerer at hun er på vei til å bli voksen og snart fyller 18år.
Sandra Kolstad «Fiat»10.6.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Med sin nye singel FIAT utforsker Sandra Kolstad ødeleggelse, overgivelse og transformasjon.
Nora Jabri er tilbake med ny musikk, «Ya bouye».9.6.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Låten er en varm, elektronisk og dansende hyllest til en av de viktigste personene i livet hennes, pappaen hennes. – «Ya bouye» er den engelsk/arabiske, elektroniske, dansende låta du har savnet hele ditt liv, sier Nora.
Puls følger opp suksessen med «Sånne som oss»8.6.2026 11:38:20 CEST | Pressemelding
Puls følger opp hitlåten «Ordner seg» med singelen «Sånne som oss» 12. juni. Låten setter ord på følelsen av å stå med hele livet foran seg – full av drømmer, ambisjoner og forventninger, men uten nødvendigvis å vite hvilken vei man skal gå. Låten er et soundtrack til en generasjon som prøver å finne sin plass, og slippes dagen før duoen står på scenen under VG-lista i Oslo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
