Ny kjededirektør i Bademiljø
Benedicte Inversini har store ambisjoner for Bademiljø-kjeden som består av 120 rørleggerbedrifter og butikker.

Inversini kommer fra byggevarebransjen og har over 20 års ledererfaring fra blant annet IKEA, Elkjøp, Byggmax, TOOLS og Løvenskiold Handel.
- Vi er svært glade for å få Benedicte inn som kjededirektør. Hun har en solid og variert bakgrunn, og er resultatorientert, analytisk og flink med mennesker. Dette er viktig for å lykkes i denne rollen som også vil samarbeide tett med våre forhandlere, sier Per Ivar Harila, administrerende direktør i VVS Norge.
Benedicte Inversini begynte i stillingen før sommeren, og har allerede blitt godt kjent med Bademiljø-medlemmene.
- Jeg har allerede rukket å besøke mange av våre butikker og har hilst på de fleste daglig ledere i regionsmøter før sommeren. Jeg er imponert over pågangsmotet og engasjementet de har for kundene og egen virksomhet. I et krevende marked er det stor endringsvilje og sterkt konkurranseinstinkt – noe som gjør at våre medlemmer opprettholder god aktivitet, og står seg godt i markedet, sier den nye kjededirektøren.
På tross av et mer uforutsigbart marked de siste årene, så er Inversini positiv til fremtidsutsiktene og videreutviklingen av Bademiljø.
- Konkurransebildet gjør at det er helt nødvendig å tilpasse seg nye og endrede forventninger fra kundene. I dette arbeidet er selvsagt medlemmene selv viktigst, og vi er trygge på innsatsen deres på dette området. Vi støtter opp på kjedenivå, og har store ambisjoner i utviklingsarbeidet vi skal gjøre for kjeden, sier Inversini og fortsetter:
- Digitalisering og fokus på bærekraftige løsninger blir viktig fremover. Både VVS Norge og Mestergruppen er solide aktører som vil bidra mye innen disse to områdene. En av mine viktigste oppgaver blir også å bygge videre på den sterke Bademiljøkulturen. Den bidrar til at medlemmene gjør hverandre enda bedre, samt skaper trivsel og motivasjon hos de ansatte som igjen har en positiv effekt på våre vekstambisjoner og mål.
Om Bademiljø
Bademiljø består av over 120 rørleggerbedrifter og butikker over hele Norge. I 2022 ble Bademiljø en del av Mestergruppen-konsernet.
Kontakter
Benedicte InversiniKjededirektør, Bademiljø
Tel:+47 909 69 527benedicte.inversini@vvsnorge.noPer Ivar HarilaAdm.dir., VVS Norge
Tel:+47 95 83 77 27per.ivar.harila@vvsnorge.noBilder

Følg pressemeldinger fra Mestergruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Mestergruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Mestergruppen
RS Bygg Egersund blir nytt medlem i Nordbohus26.9.2025 10:45:24 CEST | Pressemelding
RS Bygg Egersund er nå en del av Nordbohus-kjeden, og styrker dermed tilbudet av boliger og byggeprosjekter i Dalane og omegn. Med solid erfaring innen boligbygging, rehabilitering og prosjektledelse, er RS Bygg et etterlengtet tilskudd til kjeden.
VVS Norge styrker bransjen gjennom samarbeid med Rørentreprenørene Norge26.9.2025 09:41:14 CEST | Pressemelding
VVS Norge melder seg inn i Rørentreprenørene Norge (RørNorge) nå som organisasjonen har åpnet for at kjedekontorer kan være medlemmer.
XL-BYGG Midttømme åpnet nytt byggevarehus22.9.2025 09:27:25 CEST | Pressemelding
XL-BYGG Midttømme har åpnet sitt splitter nye byggevarehus på Skjerdingstad Næringspark i Melhus kommune. Det nye anlegget skal være en arena for inspirasjon, rådgivning og vareforsyning for kunder i Melhus- og Midtre Gauldal kommune.
Mestergruppen inngår strategisk partnerskap med TRY - satser tungt på AI28.8.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Byggevare- og boligkonsernet Mestergruppen har inngått et strategisk partnerskap med TRY for å styrke markedsarbeidet for konsernets kjeder og medlemmer.
Blix Gruppen i Kirkenes og Tana velger XL-BYGG25.8.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
XL-BYGG er glad for å kunngjøre tilførselen av to nye anlegg i Finnmark etter at familien Blix har signert avtale om å bli med i byggevarekjeden. Dette markerer en betydelig utvidelse av tilstedeværelsen til XL-BYGG i regionen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom