Marcus Jarl og Santa Montefiore til Norge
Trondheim og Bergen får besøk av de to suksessforfatterne i neste uke.

Marcus Jarl og Santa Montefiore er begge svært populære blant norske lesere. Onsdag 28. august besøker de to forfatterne Trondheim, og torsdag 29. august går turen til Bergen. Med seg har de sine splitter nye romaner, Der du en gang gikk og Skygger i måneskinn.
Jarl og Montefiore vil være tilgjengelige for intervjuer.
Svensk stjerneskudd
Marcus Jarl har gjort stor suksess med Dine farger var blå, som ble kåret til «Årets feelgoodroman» i Sverige. Han jobbet med barn i mange år, både som førskolelærer og senere på nyfødtavdelingen ved et sykehus i Stockholm. I boken reflekterte han rundt barnløshet.
– Selv kjempet jeg med tanken om jeg ville ha barn da jeg var yngre. Som homofil er ikke problemstillingen helt enkel, tvert imot, sier Jarl.
Nå er han aktuell med romanen Der du en gang gikk, en varm og innsiktsfull roman om å akseptere fortiden, finne seg selv og kjærligheten.
På ski med kongen
Santa Montefiore har solgt nesten en halv million bøker her til lands, og regner seg som en kjær norgesvenn. Forfatterskapet er oversatt til 25 språk og har solgt i seks millioner eksemplarer på verdensbasis. 13. september kommer romanen Skygger i måneskinn.
Montefiore vokste opp på et gods i britiske Hampshire og ble utdannet ved eksklusive Sherborne School for Girls. Hun er en nær venn av kong Charles, og var selvskrevet gjest under kroningen i fjor. Siden barndommen har hun vært på skiferier med den britiske kongefamilien.
Nå bor Montefiore med sin mann, den anerkjente historikeren og forfatteren Simon Sebag Montefiore, og deres to barn i London.
Norgesbesøk
Jarl og Montefiore ser begge frem til å møte sine norske lesere.
Der du en gang gikk av Marcus Jarl lanseres 28. august. Skygger i måneskinn av Santa Montefiore lanseres 13. september.
Jarl og Montefiore er i Trondheim onsdag 28. august og Bergen torsdag 29. august.
Ta kontakt for anmeldereksemplar og intervju.
Nøkkelord
Kontakter
Kim Daniel LindegaardPresseansvarlig i Bonnier Norsk Forlag
Tel:920 61 162kim.daniel.lindegaard@bonnierforlag.noBilder




Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
- Alle som elsker noen, har evnen til å kunne bli et monster16.10.2025 10:21:59 CEST | Pressemelding
I femte bind av portalfantasyen Arkin – Lysets vokter er Arkin klar til å gå i krigen for vennen Melion og den nye verdenen han er blitt kjent med. Han begir seg mot Skjebneklippen, fast bestemt for å bekjempe de gigantiske bautaene – og befri Melion fra den onde Nemeroths fangenskap.
Live og Ronny feirer fem år på lufta med bok15.10.2025 07:21:26 CEST | Pressemelding
Post i pipa er en hjertevarm samling fortellinger fra podkasten «Julestemning med Live og Ronny» på NRK Radio.
De sprøeste, søteste, seigeste og mest julete kakene du kan bake13.10.2025 09:17:12 CEST | Pressemelding
Som en moderne eventyrsamler har Lise Mari Stang-Jacobsen lett etter det beste norske familier har å by på fra sine arveoppskrifter. Resultatet er en samling med nydelige småkaker, myk smultbakst, formkaker og julebrød som igjen kan skape nye juletradisjoner.
Kjærlighet i eksil – Märtha og Olavs dramatiske historie13.10.2025 07:15:00 CEST | Pressemelding
Da krigen kom, ble den kongelige kjærligheten satt på prøve. Frida Andersson Johansson forteller historien om hvordan paret ble revet fra hverandre og lenge var skilt av et verdenshav.
Debuterer med roman om hjemlengsel10.10.2025 07:14:00 CEST | Pressemelding
I Eller havet skriver Mette Paust-Andersen frem en kvinne som trekkes med voldsom kraft mot stedet hun en gang forlot.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom