Sven Erik Renaa skal mette reisende på Stavanger lufthavn
I dag åpnet Sirkus Renaa på Stavanger lufthavn, Sola. Sirkus Renaa er et uformelt konsept som tilbyr reisende et utvalg nystekte bakverk og surdeigsbrød, håndlagde smørbrød, pizza og fersk pasta.

Om man har begrenset tid, og ikke rekker å sitte ned og nyte et varmt måltid, finnes også et ekspressområde med ferdiglaget varm og kald mat og drikke, inkludert barista-kaffe.
Lokal, økologisk og autentisk
Elisabeth Strømstad, sjef for forretningsutvikling på Stavanger lufthavn, er svært fornøyd med det nye tilskuddet til serveringstilbudet på flyplassen: "Vi er glade for å ønske Sirkus Renaa velkommen. De siste årene har flyplassen fokusert på lokalt produsert mat som en viktig del av passasjeropplevelsen. Vi ønsker at gjestene på flyplassen får en smakebit av regionen. På Stavanger lufthavn Sola produserer vi både honning og tomater. Vi er så glade for at Sirkus Renaa har inkludert begge deler i sin i meny.»
Sven Erik Renaa, grunnlegger av Sirkus Renaa, forteller: "Jeg er begeistret for å presentere vårt Sirkus på Stavanger lufthavn. Våre bakere, pizzaioloer og konditorer er de beste i sitt felt, og vil gjøre sitt ytterste for å tilby reisende et stort og variert utvalg med fokus på kvalitet. Vi har økologiske, autentiske og sunne alternativer for folk på farten. Ferskt brød, bakverk, smørbrød, salater, vår kjente pizza, italienske pastaretter, kaker og sjokolade. Vi håper det vil falle i smak. Velkommen!»
Crafts – Rogaland Gastropub fortsetter
Den populære Crafts - Rogaland Gastropub vil fortsette å ønske reisende velkommen med lokale og internasjonal mat og drikke.
Avolta har signert en femårs kontrakt på driften av Sirkus Renaa og Crafts -Rogaland Gastropub. Avolta er en internasjonal aktør med butik- og serveringskonsepter på blant annet flyplasser.
For spørsmål ta kontakt med Elisabeth Strømstad: elisabeth.stromstad@avinor.no, 480 22 168
Nøkkelord
Kontakter
Cathrine Fuglesang FramholtMarkeds- og kommuniksjonssjef i Avinor, Kommunikasjonssjef Bergen lufthavn, Flesland
Tel:+47 976 22 141cathrine.framholt@avinor.noBilder


Avinor har ansvar for 43 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av el-fly, og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.
Rundt 2.800 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og kommersiell virksomhet på flyplassene.
Følg pressemeldinger fra Avinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Avinor
Avinor signerer kontrakt med Aneo om etablering av solkraftverk på Fagernes lufthavn, Leirin4.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
-Vi er godt fornøyde med å ha inngått en avtale med Aneo og ser fram til å etablere produksjon av fornybar kraft på den nedlagte flyplassen på Leirin, sier Anders Kirsebom, konserndirektør for regionale lufthavner i Avinor.
Første kvartal 2025: Styrket inntjening og økt trafikk27.5.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
-Den styrkede inntjeningen er drevet av trafikkvekst, justerte lufthavnavgifter og en forbedret driftsmargin gjennom stram kostnadsstyring og klar inntektsagenda, sier konsernsjef Abraham Foss i Avinor.
Har åpnet Oslo lufthavns første vinbar27.5.2025 09:41:11 CEST | Pressemelding
Nå har dørene åpnet på Oslo lufthavns første vinbar noensinne. Tigerstaden er allerede blitt et populært tilskudd.
Tar opp kampen om alpeturistene21.5.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fra du lander på Oslo lufthavn kan du i løpet av få timer være på plass i syv store og velutviklede skidestinasjoner. Dette er det få flyselskap i verden som vet. Sammen med Alpinco skal Avinor nå selge og markedsføre Hafjell, Kvitfjell, Oppdal og den norske fjellheimen til det internasjonale markedet.
Reiser du med bunad i helgen? Dette må du vite16.5.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Nå åpnes Oslo lufthavns bunadssluse. Her er rådene til deg som skal pakke med deg bunad på flyreisen i helgen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom