Henriette Steenstrup får sentral rolle i TV 2-serien «Evig singel»
18.8.2024 09:00:00 CEST | TV 2 | Pressemelding
Humorserien «Evig singel» har vært en stor seersuksess for TV 2, og nå blir Henriette Steenstrup en del av stjernelaget av humorprofiler som spiller evig single i serien.

Innspillingen av sesong 2 er allerede godt i gang, og med Steenstrup med på laget lover programredaktør i TV 2, Trygve Rønningen, en ny sesong med morsomme, pinlige og tragikomiske kjærlighetshistorier:
– Det er stor stas å kunne avsløre at Henriette Steenstrup får en sentral rolle i sesong 2 av seersukssen «Evig singel». Over 700.000 har sett første sesong av humorserien, og nå har vi virkelig toppet laget ved å hente inn Steenstrup i rollen som 48 år gamle Marit «Geipen» Ulsrud, en tidligere skiskytter som selvsagt er evig singel. «Evig singel»-fansen der ute kan glede seg til en ny sesong som garantert blir minst like morsom og severdig som den første, sier Rønningen.
Selverklært lykkecoach
Marit «Geipen» Ulsrud har etter endt skiskytterkarriere startet et nytt liv som coach, eller «personlig lykketrener» som hun selv liker å kalle seg. Hun hevder at hun har en såpass godt trent «lykkemuskel» at ingenting kan rokke ved hennes optimistiske syn på livet, men når hun faller for en gammel flamme som ikke gjengjelder forelskelsen blir lykken virkelig satt på prøve.
Henriette Steenstrup sier dette om sin nye rolle:
– Det er så gøy for meg å få «joine» dette fine single ensemblet, og spesielt gøy å få spille en ex-skiskytter som er blitt coach og motivator uten særlig faglig dekning på hvordan håndtere livets utfordringer. Å tenke positivt kan være krevende for oss alle. Og det hjelper ikke nødvendigvis med en selverklært lykkecoach som syns man bør bytte ut ordet tragedie med bragedie – og som tenker at å snu en misforståelse til forståelse bare er å stryke de tre første bokstavene i ordet, sier Steenstrup, og legger til:
– «Geipen» er en sykelig positiv type som tenker at alt kan snus til noe positivt. Og at alle nederlag er et mulighetsrom.
Seerne får også et gjensyn med de evig single karakterene Kennet (Trond Fausa Aurvåg), Stian (Kevin Vågenes), Ellen (Kristine Grændsen) og Omid (Amir Asgharnejad) – og denne gangen har alle hver sin utkåret de prøver å erobre. I tillegg er Lene Kongsvik tilbake i en helt ny karakter.
Humorserien er produsert av Seefood TV. Ole Martin Hafsmo har regi på sesong 2, og produsenter er Håvard Sandvand og Aleksander Herresthal.
«Evig singel» sesong 2 kommer på TV 2 Play.
Nøkkelord
Kontakter
Siril Vatne MelingPR- og kommunikasjonsansvarlig
Vokteren, Kompani Lauritzen, Åsted Norge, Oslo fengsel, Norge bak fasaden, Evig singel, Huskestue, Skal vi danse, Love Island.
Bilder


Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og kommersiell allmennkringkaster. Vi formidler, skaper og forteller historier som gjør nyheter, aktualiteter, sport og underholdning tilgjengelig for folk uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike kommersielle TV-kanaler, digitale plattformer og tjenester tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til tung journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Nytt TV 2-program med Jens Christian Nørve15.5.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Tidligere «Åsted Norge»-programleder Jens Christian Nørve er i gang med et nytt programkonsept. I serien «Forsvunnet» skal han ta seerne med i jakten på spor etter savnede personer.
Bryllup, fødsel og sexterapi i ny sesong av «Evig singel»12.5.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Noen mennesker er rett og slett vanskelig å leve med – og akkurat det gjelder alle de seks vi møter i «Evig singel». Men nå øyner flere av de populære karakterene håp. Vil de endelig lykkes i jakten på en livspartner? Gir samlivsterapi eller sexterapi best resultat? Uansett blir det nye komiske utfordringer på reisen når tredje sesong av «Evig singel» får premiere 12. juni!
TV 2 kåret til Årets mediehus: – En lagseier!6.5.2026 20:36:04 CEST | Pressemelding
BERGEN: Under medieprisene i Bergen i kveld ble TV 2 for første gang kåret til Årets mediehus. TV 2-sjef Olav T. Sandnes kaller utmerkelsen en anerkjennelse av hele laget, og trekker frem evnen til å kombinere samfunnsoppdraget med innovasjon som nøkkelen til suksessen.
Her er deltakerne i «Ekstrem gjemsel»5.5.2026 11:02:07 CEST | Pressemelding
I sommer er det klart for tredje sesong med «Ekstrem gjemsel – gi et lite pip». Programlederne Victor Sotberg og Christopher Omdahl, skal sammen med Robin Hofset jakte på kjendiser i nye spektakulære omgivelser. Premiere er 3. juli!
TV 2 avslører premieredato for Nepobaby 2 – se de første bildene4.5.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
TV 2 går ut med premieredatoen på neste sesong av fjorårets seriefavoritt Nepobaby. Kanalen slipper også første trailer for sesong to.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom