Emelie Hollow om å bli voksen
15.8.2024 12:52:25 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding
Emelie, hva er det du vil bli?
Hva er det du vil se før livet flyr forbi?
Føler det er nå, nå eller aldri
Men kjære Emelie, Emelie

16. August slipper Emelie Hollow låten "Emelie", andre singel fra den kommende EPen. Emelie fortsetter å skrive og synge på norsk, og å røre lytteren med fine og såre refleksjoner rundt det å bli voksen.
Jeg føler jeg er på et punkt i livet hvor jeg ikke lenger er et barn, men jeg føler meg liksom ikke helt voksen heller. Jeg ville skrive en sang om nettopp dette, og følelsen av at tiden går så fort. Da jeg var yngre trodde jeg at alt bare «ordnet» seg da man ble stor haha, men som jeg synger i sangen «Jo eldre jeg blir vet jeg bare mindre og mindre». «Emelie» er en veldig ærlig låt om å være ung voksen, og om alle tankene som kan oppstå når man prøver å navigere seg gjennom livet. - Emelie Hollow
De siste årene har Emelie Hollow etablert seg som en av våre største og mest strømmede artister her hjemme. De vakre, nære tekstene sammen med Emelies helt unike stemme kan få et helt konsertlokale til å nærmest glemme å puste. Hennes samarbeid med Alan Walker, låten Lily, er til dags dato strømmet mer enn fire milliarder ganger; hennes siste album ble i Aftenposten omtalt som "instant gåsehud", og hver måned strømmes låtene hennes i gjennomsnitt to og en halv million ganger.
I starten av 2024 var hun en av artistene som hyllet hverandre i TV2-suksessen Hver gang vi møtes, hvor hun imponerte anmeldere og sang seg inn i hjertene til det norske folk. Hele syv av låtene hennes var inne i Spotify Topp50! Under deltakelsen tolket hun flere låter på norsk, og dette har gitt mersmak. Snart kommer Emelie med sin første EP på morsmålet, og tar med seg denne når hun legger ut på høstturné i oktober. Dette vil du ikke gå glipp av!
Nøkkelord
Kontakter
Silje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comRakel Villmones HaugEMI
rakelv.haug@umusic.comBilder
Lenker
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ane Brun slipper "Hold Me" og annonserer nytt album21.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
21. august slipper Ane Brun den nye singelen «Hold Me», skrevet og produsert sammen med ARY. Samtidig annonserer hun sitt nye album I Thought We Were the Same, hennes første med nyskrevet musikk på seks år. Albumet slippes 6. november.
Ramón forlenger Ramuelo sommeren med MANCHEGO20.8.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er ikke over enda! Ramón kommer nemlig med Manchego, en punchy poplåt som gjør hans tredje album RAMUELO helt komplett. Låten er svært etterspurt av sultne fans som fikk en smakebit av låten på TikTok for snart et år siden, og Fredag 21. august er ventetiden endelig over!
Nytt album fra Secret Garden fremført av Royal Philharmonic Orchestra18.8.2026 15:22:00 CEST | Pressemelding
For første gang er Secret Gardens tidløse musikk gjenskapt for og spilt inn av et fullt symfoniorkester. Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra slippes 8. januar 2027
LUKAS GRAHAM VENDER HJEM MED «GOOD TIMES»14.8.2026 10:22:36 CEST | Pressemelding
På sitt femte studioalbum vender Lukas Graham tilbake til sine musikalske røtter. Gjennom 13 nye låter henter han frem minner fra oppveksten og sin irske arv. «Good Times» er spilt inn sammen med et unikt kollektiv av rootsmusikere og knytter fortid og nåtid sammen i en personlig fortelling om vennskap, arv, sorg og fellesskap – og om å ta vare på alt det som binder oss sammen. «Good Times» slippes i dag, fredag 14. august. «Jeg vokste opp med lyden av min far Eugenes kjærlighet til irsk og amerikansk folkemusikk. Han booket musikk i hele Skandinavia og på spillestedene på Christiania, så vi hadde ofte gjester på besøk fra hele verden. Det var ikke popstjerner, men omreisende musikere som ofte overnattet hjemme hos oss, til og med på sofaen vår. Som liten gutt gjorde det stort inntrykk på meg når de tok frem instrumentene sine, spilte en låt og åpent delte musikken og historiene sine i stuen vår», minnes Lukas Graham. Slik ser Lukas Graham tilbake på oppveksten i fristaden Christiania
Grammy-nominerte Lukas Graham slipper siste singel før album17.7.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Tittelsporet fra det kommende albumet Good Times, som slippes 14. august via Universal Music og Virgin Music Group. Den internasjonalt anerkjente singer-songwriteren Lukas Graham slipper i dag «Good Times», det energiske tittelsporet og åpningslåten fra hans kommende album Good Times. Albumet består av 13 spor og utgis 14. august.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

