Presseinvitasjon: Næringsministeren til Arctic Race of Norway
6.8.2024 18:23:29 CEST | Nærings- og fiskeridepartementet | Pressemelding
Næringsminister Cecilie Myrseth er i Bodø onsdag 7. august for å gjeste verdens nordligste sykkelritt, Arctic Race of Norway.

- Arctic Race er mer enn bare ett sykkelritt. Det er kjempereklame for Norge når bilder fra vakre Nord-Norge sendes gjennom TV-skjermen til 190 land. Det er et arrangement som skaper verdier og ringvirkninger for næringslivet og lokalbefolkningen i hele regionen, sier næringsminister Cecilie Myrseth (Ap).
Program 7. august
08.30 Frokostmøte med ledelsen i Equinor
09.30 Møte med fylkesledere i Nordland, Troms og Finnmark
10.30 Kort brief om hvordan næringsaktørene bruker Arctic Race of Norway
12.40 Næringsministeren holder åpningstale på Arctic Race of Norway næringskonferanse
15.00 Møte med næringsaktører i Glomfjord
16.00 Næringsministeren følger rittet sammen med TV2 og Dag Otto Lauritsen
19.40 Q&A med speaker
20.30 Målgang siste etappe
20.40 Premieseremoni – næringsminister Myrseth deler ut premie
Kontakter
Sandra GodtlibsenKommunikasjonsrådgiver
Tel:48246740sandra.godtlibsen@nfd.dep.noOm oss
Nærings- og fiskeridepartementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Innsyn: NFDs postjournal er søkbar hos www.eInnsyn.no
Du kan følgje NFD på LinkedIn og Flickr, og regjeringa på X/Twitter og Facebook

Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Presseinvitasjon: Fiskeri- og havministeren til USA 13.-17. mars10.3.2026 08:59:03 CET | Presseinvitasjon
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss besøker Washington og Boston 13.-17. mars. Hun skal blant annet delta på maritimt seminar på den norske ambassaden i Washington og sjømatmessen i Boston, dra på skipsbesøk, ha politiske møter og møte norsk næringsliv i USA.
Fiskens dag: – Hele Norge bør spise mer fisk6.3.2026 15:07:51 CET | Pressemelding
Nordmenn spiser stadig mindre fisk og sjømat – samtidig som Norge er Europas største sjømatprodusent. Nå utfordres hele landet til å få mer sjømat på middagsbordet.
Fisket etter makrellstørje i 20266.3.2026 12:04:52 CET | Pressemelding
Norge har fått godkjent planen for det norske makrellstørjefisket i 2026 etter forhandlinger i Den internasjonale kommisjonen for forvaltning av atlantisk tunfisk (ICCAT). Reguleringen for fisket i 2026 er dermed fastsatt, og norske fartøy kan fiske 535 tonn makrellstørje i 2026.
Ny rapport om forsyningssikkerheten i krise og krig5.3.2026 13:13:00 CET | Pressemelding
Forsvarets forskningsinstitutt (FFI) har på oppdrag fra Nærings- og fiskeridepartementet gjennomført en analyse av hvilke konsekvenser store forstyrrelser i forsyningen av varer og tjenester kan få for Norge.
Norge vil styrke handelssamarbeidet med Canada4.3.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
– Norge og Canada står hverandre nær, og har mye til felles. I en tid preget av økende geopolitisk uro er det viktig å styrke det handelspolitiske samarbeidet. Canada tilbyr gode muligheter for norske bedrifter, og Norge er samtidig et attraktivt land for canadiske investeringer. Et tettere handelssamarbeid vil være bra for begge land, sier næringsminister Cecilie Myrseth.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom