Nå er de norske morellene her
30.7.2024 09:32:09 CEST | BAMA | Pressemelding
Sødmefylte små skatter, klare til å spises.

Det finnes nesten ikke noe bedre enn norske moreller, eller søtkirsebær som mange kaller dem. Moreller innbyr til sommerstemningen vi lengter etter resten av året.
De har en dyp burgunderrød farge og kan brukes til så mye av maten vi lager på denne tiden av året (mer om det senere i saken).
Nå er det fantastiske norske moreller i butikker over hele landet. De kommer fra dyktige produsenter i Hordaland, Rogaland, Sogn og Fjordane, Telemark og Buskerud.
– Vi har full dekning, og leverer til butikkene raskt tempo. Det er høy fart i alle ledd, og morellene kommer i flere tilfeller nærmest direkte til butikk. De skal være så ferske og gode som mulig, slik at folk i feriemodus kan kose seg, sier Sivert Glærum, produktsjef for norsk frukt i BAMA.
Sommertips med moreller
Moreller er rask og enkel snacks, og kan spises som de er. De kan også brukes som et søtt innslag i en sommersalat.
Er du en av dem som elsker å diske opp med søt bakst til venner og familie? Da er morellen din venn – både paier, terter og andre bakverk smaker kjempegodt med moreller på laget. Og vi må heller ikke glemme syltetøy, saftig, hermetisering – for ikke å snakke om ostefatet.
Husk å skylle morellene godt før du spiser dem, samt fjerne stilker og ta ut steiner.
God morellsommer!
Kontakter
Anne Victoria FrognerSenior kommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 934 89 289annevictoria.frogner@bama.noBilder
Følg pressemeldinger fra BAMA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra BAMA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra BAMA
Kan bli rekordår for rotgrønnsaker1.9.2026 08:19:31 CEST | Pressemelding
De siste ti årene har BAMAs salg av rotgrønnsaker økt med over 25 prosent, og årets sesong kan bli tidenes beste.
Forventer rekordår for rødløk20.8.2026 10:12:41 CEST | Pressemelding
Nå kommer den norske rødløken i butikk, og BAMA forventer å levere nesten fire og et halvt tusen tonn til sine kunder. Det vil i så fall være ny rekord.
Nå kommer de norske eplene13.8.2026 08:47:58 CEST | Pressemelding
Mot slutten av neste uke kommer de første norske eplene i butikk, og BAMA forbereder seg på en av tidenes beste sesonger.
Mojitotørste nordmenn sender myntesalget til værs7.7.2026 08:46:07 CEST | Pressemelding
År etter år gjentar det samme mønsteret seg: I sommermånedene selges det i særklasse mest mynte her til lands. Nå utpekes en klassisk sommerdrink som driveren bak salget.
Oppdatering: BAMA tilbakekaller babyspinat og babyleaf mix2.7.2026 14:10:10 CEST | Pressemelding
Årsaken er funn av listeria etter intern prøvetaking.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
