Nå er de norske morellene her
Sødmefylte små skatter, klare til å spises.

Det finnes nesten ikke noe bedre enn norske moreller, eller søtkirsebær som mange kaller dem. Moreller innbyr til sommerstemningen vi lengter etter resten av året.
De har en dyp burgunderrød farge og kan brukes til så mye av maten vi lager på denne tiden av året (mer om det senere i saken).
Nå er det fantastiske norske moreller i butikker over hele landet. De kommer fra dyktige produsenter i Hordaland, Rogaland, Sogn og Fjordane, Telemark og Buskerud.
– Vi har full dekning, og leverer til butikkene raskt tempo. Det er høy fart i alle ledd, og morellene kommer i flere tilfeller nærmest direkte til butikk. De skal være så ferske og gode som mulig, slik at folk i feriemodus kan kose seg, sier Sivert Glærum, produktsjef for norsk frukt i BAMA.
Sommertips med moreller
Moreller er rask og enkel snacks, og kan spises som de er. De kan også brukes som et søtt innslag i en sommersalat.
Er du en av dem som elsker å diske opp med søt bakst til venner og familie? Da er morellen din venn – både paier, terter og andre bakverk smaker kjempegodt med moreller på laget. Og vi må heller ikke glemme syltetøy, saftig, hermetisering – for ikke å snakke om ostefatet.
Husk å skylle morellene godt før du spiser dem, samt fjerne stilker og ta ut steiner.
God morellsommer!
Kontakter
Anne Victoria FrognerSenior kommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 934 89 289annevictoria.frogner@bama.noBilder
Følg pressemeldinger fra BAMA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra BAMA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra BAMA
Slik lykkes du med julefavoritten!19.12.2025 07:15:00 CET | Pressemelding
Kålrot er en naturlig del av julefeiringen, men visste du at den ikke bør kokes?
Klementin eller mandarin? Her får du svaret!14.12.2025 11:30:00 CET | Pressemelding
Desember markerer høysesong for søte, små, oransje sitrusfrukter.
Blåbæret har blitt en moderne julefavoritt!12.12.2025 07:18:36 CET | Pressemelding
Desembersalget har tatt helt av.
Nytt og kraftig våpen kan avdekke det kriminelle nettverk vil skjule10.12.2025 11:55:41 CET | Kronikk
Endelig får Tolletaten en egen skanner dedikert til Oslo Havn.
Her er "Årets leverandør"!4.12.2025 13:05:15 CET | Pressemelding
– Vinneren er et forbilde, en utrolig dyktig produsent med leveranser som holder høyt nivå, sier Johan Sejersted, direktør for norsk i BAMA.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
