Jesper Jenset vil tilbake til start

Radio -og popyndlingen Jesper Jenset peaket som henholdsvis #4 og #6 på radiolistene med de P1-listede «Gåsehud» og «Tilbake» med Julia Lov i fjor, med sistnevnte fortsatt i rotasjon.
Nå slipper han «Tilbake til start» - en låt som handler om hvor vanskelig det kan være med brudd, og hvordan man i ettertid ser at man kunne gjort ting annerledes – forteller Jesper Jenset.
Noen ganger må man bare begynne på nytt, og selv om det ofte er til det beste for begge parter - kan det være like skummelt som det er deilig.
Jesper Jenset er en allsidig artist og låtskriver som i tillegg spiller fler instrumenter og er komfortabel med alt det tekniske en produsent må kunne. Men selv om han teoretisk kunne gjort absolutt alt selv, så foretrekker han å jobbe med andre. Og er stor fan av å gå fler runder med en låt for å få innspill og inspirasjon.
«Tilbake til start» er laget sammen med den Spellemannsnominerte produsenten Filip Kollsete (Arif, Stig Brenner, Emma Steinbakken, Gabrielle, TIX) og Gucci Caliente (Tate McRae, Ali Gatie, Sofiloud, Mike Perry).
«Jeg begynte på den med Filip for en stund tilbake. Vi ble enige om å skrive om noe ærlig og ektefølt som kanskje pushet meg litt ut av komfortsonen. Eirik Tillerli, som satt i naborommet på Bislet, hadde noe gitargreier som passet bra til det vi skulle skrive om. Etter første session hadde vi tittel og melodi til refrenget, men satt litt fast på tekst. Det var da vi loopet inn Gucci Caliente, som hjalp oss med å få den ferdig. Føler meg heldig som får jobbe med så flinke mennesker!» - avslutter Jesper.
«Tilbake til start» er ute fredag 09.juni.

Nøkkelord
Kontakter
Robert HibnerPR Manager, local rep
Tel:+47 473 91 856robert.hibner@sonymusic.comBilder
Om Sony Music
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Bargee slipper sommerkveldens soundtrack med Makosir20.6.2025 10:09:39 CEST | Pressemelding
Bargee er tilbake med sommerlåten «Best at du går nå» med sin gode kompis Makosir.
Spelloppmaker gir deg sommerens råeste festlåt – “Høll på hatten”19.6.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Countryrockerne i Spelloppmaker er tilbake med et smell – bokstavelig talt. Med den nye singelen “Høll på hatten” leverer bandet en fartsfylt og fengende låt som er skreddersydd for varme netter, høy allsang og lange kvelder på puben.
Marie Tveiten debuterer med dirrende stalker-pop fra Telemark!19.6.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Marie Tveiten går solo med låten «Heilt tilfeldig» – en dempet, men ladet poplåt om å håpe så sterkt på å møte noen at du oppsøker stedet der du vet han kanskje dukker opp. Helt tilfeldig, så klart.
Damn Good Love Story, en klisjé du vil elske19.6.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Damn Good Love Story er en uimotståelig poplåt om å falle pladask – på feil tidspunkt, men med helt riktig person. Det er en låt som omfavner det klisjéfylte i kjærligheten med varme, selvironi og en fengende melodi du kommer til å sette på repeat hele sommeren.
Peder Elias og sjelefred på sommerhytta16.6.2025 08:08:00 CEST | Pressemelding
Med "Beach House" gir Peder Elias fans som er overveldet av ansvar og forpliktelser en sommerlig trøstevise. Ute fredag 20. juni.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom