
Bsure sikrer investering på 1 million dollar for å akselerere vekst og innovasjon
Oslo, Norge, 2. juli 2024 – Bsure, et norsk programvareselskap som spesialiserer seg på optimalisering av lisenskostnader, IT-prosesser og forbedring av sikkerhet, er glad over å kunngjøre at de har avsluttet sin siste investeringsrunde. Selskapet ønsker Pirate Entrepreneurship Fund ("PEF"), Gratus Capital II LLC ("Gratus") og East Carolina Angels ("ECA") velkommen som sammen har investert 1 million dollar i Bsure.

Bsure har utviklet en innovativ applikasjon som hjelper bedrifter med å håndtere og redusere de stadig økende programvare- og abonnementskostnadene samtidig som sikkerheten forbedres. I en verden der selskaper søker seg til skyen blir tradisjonelle IT-prosesser utdaterte, software er mer tilgjengelig, og da trenger selskaper avanserte verktøy for å håndtere denne kompleksiteten effektivt.
"Med støtten fra våre nye investorer er vi klare til å akselerere vår produktutvikling og styrke vårt salgs- og markedsføringsteam for å drive videre vekst," sa Henrik Skalmerud, administrerende direktør og medgrunnlegger av Bsure. "Ekspertisen fra PEFs lederkomité og Gratus' managing partner vil gi oss kapasiteten og kunnskapen til å gå inn i nye markeder, som USA."
Matt Crisp, medlem av PEFs investeringskomité, Gratus managing partner og Bsure-styremedlem, uttalte, "Dette er akkurat den typen forretningsløsning som trengs i dagens raskt skiftende og utfordrende miljø. Vi er glade for å støtte deres reise og ser frem til deres suksess."
Investeringen vil bli brukt til å akselerere produktutviklingen og styrke Bsure's salgs- og markedsføringsteam, noe som vil styrke veksten i Norge og internasjonalt.
For mer informasjon, vennligst kontakt:
-
Henrik Skalmerud
-
Administrerende direktør og medgrunnlegger Bsure
-
+47 92656457
Besøk Bsure online på www.bsure.io.
Bilder

Følg pressemeldinger fra Bsure
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bsure på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.