Rv. 15 Otta Høgbru stenges 25. og 26. juni
20.6.2024 13:30:21 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding
Stengingen skyldes at massene i overbygningen inn mot brua må byttes ut. Det arbeides skift for å korte ned stengningstiden.

Brua i Otta i Sel kommune i Innlandet fylke ble bygget i 1986 og 1987 av Grønvold Entreprenør.
Slik blir omkjøringen
På grunn av sikkerheten og for å få gjort jobben med god kvalitet blir brua stengt klokka 07:00 tirsdag 25. juni. Arbeidene forventes å være ferdig til onsdag 26. juni kl. 20:00 slik at det kan gjenåpnes for trafikk.
Omkjøring blir skiltet om fv. 2620. Det blir ikke mulighet for å kjøre gjennom sentrum for tunge kjøretøy. For lokal trafikk (mindre kjøretøy) og rutebusser blir det skiltet via Mullersgate-Storgata.
Dette skal gjøres
Det er en strekning på 10 meter som skal graves opp rett etter rundkjøringen og inn mot brukaret (se vedlagt kart). Det skal graves ned til avlastningsplate med en dybde på cirka 1,2 meter. Dette gjør at det ikke er mulig å ha trafikk i ett felt mens arbeidene utføres.
Etter at arbeidene med overbygningen er fullført vil det bli asfaltert opp til og med bindelag. Det vil bli lagt nytt slitelag fra krysset ved E6 og over begge bruene og fram til 70 km/t sonen etter fellesferien. Disse asfalteringsarbeidene vil bli gjennomført med manuell dirigering og ledebil.
Vis hensyn og vær oppmerksom
Statens vegvesen oppfordrer til at trafikantene følger skiltingen og viser hensyn på omkjøringsveiene.
Vær spesielt oppmerksom på de myke trafikantene.
Det anbefales å følge med på vegvesen.no eller Vegvesenets trafikk-app for oppdatert informasjon om arbeidene:
Nøkkelord
Kontakter
Morten HolenByggeleder dekkeStatens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:95259749morten.amund.holen@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder


Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Batteridrevne hjullastere imponerer i tunnel29.9.2026 12:57:39 CEST | Pressemelding
Batteridrevne hjullastere gjør jobben like effektivt som dieselmaskiner. De har få barnesykdommer og gir bedre arbeidsmiljø. Det er ferske erfaringer etter testdrift på E6 og E134.
Nattarbeid på Vikafjellet denne veka og neste28.9.2026 13:26:30 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen gjer arbeid på Vikafjellet denne veka og neste. Det er naudsynt å stengja vegen i periodar.
Stenger Stallogargotunnelen for brannøvelse28.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Tirsdag 29. september holder Statens vegvesen en beredskapsøvelse i Stallogargotunnelen på riksveg 94 i Hammerfest. Tunnelen blir helt stengt mellom klokka 09.30 og 15.00.
Ledebil og manuell dirigering på E16 ved Stanghelle neste uke24.9.2026 13:46:50 CEST | Pressemelding
Det blir ledebil, manuell dirigering og tidvis kortvarig stans på E16 ved Stanghelle i uke 40.
Ny innfartsparkering ved rv. 41 i Birkeland24.9.2026 11:17:26 CEST | Pressemelding
En ny innfartsparkering langs rv. 41 i Birkeland gjør det enklere å sette igjen bilen og ta bussen videre til Kristiansand.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom