Hænrik om dårlig økonomi og lite framtidsutsikter
13.6.2024 12:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding
MØTES PÅ BÅNN enten du er student, voksen, arbeidsledig eller sjef!

Hør låta her: https://HAENRIK.lnk.to/MOTESPABANN
Vi MØTES PÅ BÅNN... for hvor ellers skal man værra 'a? Den nybakte HÆNRIK singelen legger vekt på det
daglige slitet mange i Norge opplever for tiden. Dårlig økonomi og lite framtidsutsikter skaper behov for
å slippe seg løs og glemme stresset man flyter i. Uavhengig om du er student, voksen, arbeidsledig eller
sjef på jobben så setter MØTES PÅ BÅNN ord på denne følelsen. Grip dagen og ta en skål, det må da
værra lov!
Trondheims store sønn går ved navnet HÆNRIK med Æ. Ryktene går om at HÆNRIK muligens er etterkommer av en trønderrocker, men det er uvisst hvilken. Det skal i hvert fall godt gjøres å ikke legge merke til fyren. Om du møter han på gata eller ser han på sosiale medier, så vil du garantert legge merke til HÆNRIK. Musikalsk stikker han seg også ut med låter som er direkte, tydelige og ikke minst relaterbare.
Nøkkelord
Kontakter
Silje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comRakel Villmones HaugEMI
rakelv.haug@umusic.comBilder
Lenker
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak
Dagny - Dancefloor Erotica20.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Med singelen «Dancefloor Erotica» går Dagny inn i en ny æra. En æra som er selvsikker, rå og fryktløs, og som markerer et tydelig skifte i retning.
Aiba slipper sitt debutalbum AIDA fredag 20. mars19.3.2026 12:30:00 CET | Pressemelding
Mye har skjedd siden sist Aiba slapp musikk. Han har blitt far til Aida, og fredag 20. mars slipper Aiba sitt debutalbum AIDA. «Jeg har blitt far. Det finnes ingenting større, og hennes fødsel inspirerte meg til å lage mitt debutalbum. Det er oppkalt etter henne og slippes på bursdagen hennes», forteller Aiba om prosjektet.
Etter rekordår og listetopper: Tobias Sten deler sårbar låt til Eli13.3.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Etter et rekordår deler Tobias Sten sin mest personlige låt til nå. I dag, 13. mars, slipper den 22 år gamle countrystjernen fra Stord årets andre singel, «Tilgi meg», skrevet i savn og frustrasjon midt i et liv på veien.
Nytt album og stor turné: Seinabo Sey ønsker oss Välkommen hem13.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Seinabo Sey sitt mest personlige og poetiske album til nå. Med Välkommen hem tar en av Sveriges sterkeste stemmer et helhetlig grep om sitt kunstnerskap – og i høst venter en omfattende konserthusturné med premiere i København 1. oktober og finale i Skellefteå 5. desember.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
