Jan Otto Trulsen er ny CFO i COWI
Ny nøkkelressurs på plass i COWI-ledelsen.

Trulsen kommer fra stillingen som CFO i WSP Norge AS. Han har tidligere erfaring fra å være CFO i KPMG, i reklamebyrået McCann, og egen erfaring fra å jobbe som rådgiver. Han har også hatt sentrale roller i profilerte selskaper som Sykehuspartner, Telenor Business Solutions og NSB.
– Vi er glade for å ha fått Jan Otto med på laget. Med sitt strategiske fokus og erfaring fra både internasjonale, offentlige og private virksomheter, bringer han med seg verdifulle kompetanse inn i den vekst- og utviklingsreisen vi er på, sier Birgit Farstad Larsen, administrerende direktør i COWI.
Som CFO trer Trulsen inn i COWIs ledergruppe i Norge. Han begynte i stillingen 01.juni.
COWI har satt seg som mål at 100 % av selskapets omsetning skal komme fra prosjekter som driver samfunnet i en mer bærekraftig retning. Denne retningen ønsket Trulsen å være en del av.
– COWI setter bærekraft og grønn omstilling i kjernen av sin strategi og forretning, noe jeg finner å være svært inspirerende. Som CFO skal jeg bidra til at vi etterlever denne visjonen på en måte som resulterer i økt lønnsomhet, vekst og utvikling, sier Trulsen.
Jan Otto er utdannet siviløkonom fra Handelshøyskolen BI, med spesialisering innenfor økonomistyring og regnskap.
Kontakter
Dennis FjellsethCOWI/Kommunikasjon
Tel:40831760Tel:40831760DEKH@COWI.COMOm Cowi
COWI er et av Norges ledende rådgivende ingeniørselskap innen rådgivning og prosjektering knyttet til bygninger, samferdsel, industri, energi, miljø og vann.
Følg pressemeldinger fra COWI AS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra COWI AS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra COWI AS
Energi, sikkerhet og beredskap: COWI samler nøkkelaktører til debatt under Arendalsuka11.7.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Hvordan skal Norge prioritere kraften når både forsvar, datasentre og ny industri trenger mer? Hvordan bygger vi samfunnssikkerhet i en tid med klimaendringer og geopolitisk uro?
Skal lede transformasjon av Bane NORs bygg8.7.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
COWI og Arkitema skal modernisere Bane NORs bygningsmasse med fokus på bærekraft, kvalitet og innovasjon. Gjennom helhetlig rådgivning innen bygg og eiendom skal de sørge for at jernbanens stasjoner, verksteder og boliger møter morgendagens krav til funksjonalitet, klima og miljø.
Skal forme fremtidens sykehus på Kalnes4.7.2025 13:50:05 CEST | Pressemelding
COWI har, sammen med Arkitema og Norges Geotekniske Institutt (NGI) vunnet avtalen for arkitekt- og rådgivende ingeniørtjenester i prosjektet Nytt stråle- og somatikkbygg ved Sykehuset Østfold, Kalnes.
COWI rangert som nummer én i milliardavtale med Oslobygg30.6.2025 10:50:23 CEST | Pressemelding
COWI er rangert som øverste leverandør i Oslobygg KFs nye rammeavtale for rådgivende ingeniørtjenester og prosjekteringsgruppeledelse. Avtalen har en estimert verdi på én milliard kroner og løper over fire år.
Nye Bodø Lufthavn - se de spektakulære bildene19.6.2025 08:00:00 CEST | Aktuelt
COWI bidrar i realiseringen av nye Bodø lufthavn – et av Nord-Norges viktigste infrastrukturprosjekter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom