Nordmenn velger sunt brød!
I en fersk spørreundersøkelse gjennomført av Opinion for REMA 1000, kommer det frem at en klar majoritet av nordmenn mener at brød er sunt. Når det kommer til valget mellom sunnhet og smak, svarer flere at sunnhet er viktigst.

Det viser seg at høyt fiberinnhold er den faktoren som sterkest korrelerer med oppfatningen av sunnhet blant nordmenn. Hele 3 av 4 sier at sunnhet er avgjørende når de velger brød.
Hos REMA 1000 er vi utrolig glade for denne tilbakemeldingen. Det er godt å vite at våre kunder er bevisste på sunnhet og tar aktive valg for en bedre helse i hverdagen.
- Grovbrød er en god kilde til fullkorn og fiber, og det er gledelig å se at så mange nordmenn har et bevisst forhold til sunnhet når de velger brød. Vi i REMA 1000 jobber kontinuerlig for å tilby brødprodukter som både smaker godt og gir de næringsstoffene kroppen trenger, sier Ingvill Måkestad Bovim, klinisk ernæringsrådgiver hos REMA 1000.
Vi er også stolte av å kunne dele at vårt mest solgte brød er Superhelt Grovbrød Oppskåret i serien Grovt & Godt. I fjor solgte vi hele 3,46 millioner brød av denne typen. Superhelt Grovbrød er uten hele frø og korn, og er rik på fiber og en kilde til protein. For å gjøre hverdagen enklere har vi skåret brødet i bakeriet, rett før det blir pakket i posen. Denne er en favoritt blant barnefamilier.
Hos REMA 1000 finner du et bredt utvalg av brød med høyt fiberinnhold, slik at du kan gjøre et sunt og godt valg for deg og din familie. I 2023 var andelen vår på brød med nøkkelhullmerket 51,6 %. Vi fortsetter å fokusere på å levere kvalitetsbrød til gode priser, fordi vi mener at alle fortjener å spise godt og sunt.
Nøkkelord
Kontakter
Pressekontakt
Tel:80031015presse@rema.noBilder


Om oss
I REMA 1000 skal du finne varer av høy kvalitet til den laveste prisen. Samtidig er det viktig for oss at du kan bære handleposen hjem med god samvittighet. Når vi lager, frakter og selger varer, er vi opptatt av hvordan det påvirker kloden og menneskene rundt oss. Her kan du lese mer om vårt arbeid innen samfunnsansvar og bærekraft: https://www.rema.no/wordpress/wp-content/uploads/2021/04/REMA1000_ansvarsrapport_2020_10mb.pdf
Følg pressemeldinger fra REMA 1000
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REMA 1000 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REMA 1000
Påskens Frukt i løsvekt-kampanje ga rekordsalg24.4.2025 12:11:03 CEST | Pressemelding
REMA 1000 tok sats før påsken, og lanserte frukt i løsvekt som et sunnere alternativ til påskegodtet. Det ga salgsøkning på hele 66 prosent, sammenlignet med fruktsalget fra påsken i fjor. – En kjempesuksess, sier salgs- og markedsdirektør i REMA 1000, Pia Mellbye.
Grillsesongen: REMA 1000s testarena for nyheter24.4.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
For REMA 1000 er grillsesongen mer enn pølser og potetsalat – det er et utstillingsvindu for produktinnovasjon. Nå rulles årets nyheter ut i butikkene, og det kundene elsker mest i sommer, kan fort ende opp som helårsvarer.
TikTok-kylling på påskens middagsbord18.4.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Kylling hører påsken til, også til middag. En fersk middagsinnsikt fra REMA 1000 tyder på at en stadig tilbakevendende TikTok-rett «Marry me chicken» blir å finne på mange nordmenns middagsbord denne påsken.
Her er nordmenns påskefavoritter17.4.2025 11:40:41 CEST | Pressemelding
Etter en måned med påskepriser i butikk har nordmenn rukket å fylle opp kjøleskapet med allslags godsaker før helligdagene. Grillpølser er blant nordmenns påskefavoritt i år, for grillsesongen; den er allerede i gang!
50 000 solgte melkekartonger – bidrar til inkluderende idrett14.4.2025 14:47:16 CEST | Pressemelding
Hjerteliga-melken har blitt en kundefavoritt. Over 50 000 enheter er solgt siden lansering i februar. For hver eneste solgte melk går én krone til Hjerteligaen, et initiativ som gir barn og unge med funksjonsnedsettelser muligheten til å oppleve idrettsglede, mestring og fellesskap.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom