Håkon Dahl slutter som generalsekretær i Norges Skøyteforbund
7.6.2024 10:20:55 CEST | Norges Skøyteforbund | Pressemelding
Generalsekretær Håkon Dahl har sagt opp sin stilling i Norges Skøyteforbund, og vil fra 1. september begynne som sponsor- og eventmanager i Swix. Dahl startet i Norges Skøyteforbund 1. mai 2019 og har vært generalsekretær i over fem år.

– Dette har vært en vanskelig beslutning. Jeg har hatt en fantastisk tid i Norges Skøyteforbund, og disse årene har vært veldig begivenhetsrike og lærerike for meg. Jeg er stolt av alt vi har oppnådd med en liten, men utrolig dedikert stab. Vi har økt antallet aktive, vi har fått betydelig flere presseoppslag, arrangert flere store mesterskap med suksess og bygget en solid økonomi. Det har vært både utfordrende og gøy, sier Håkon Dahl.
Styret i Norges Skøyteforbund beklager at Dahl nå velger å forlate forbundet, men forstår hans valg og har mye ros til den avtroppende generalsekretæren.
– Håkon har gjort en strålende jobb som administrativ leder i NSF, og vi er lei oss for at han nå slutter. Han har vært en sterk bidragsyter til at Norges Skøyteforbund har gjort et løft på flere områder de siste årene. Det er jo alltid slik at dyktige folk er attraktive. Vi skulle ønske han kunne fortsette hos oss, men har forståelse og respekt for hans valg, sier skøytepresident Mona Adolfsen.
Norges Skøyteforbund vil raskt utlyse stillingen som generalsekretær for å få inn en erstatter så snart som mulig.
– Vi har mange store oppgaver foran oss og er allerede i gang med prosessen med å skaffe en erstatter for Håkon. Han vil selvsagt bli savnet av både ansatte og styret, men jeg er trygg på at han vil bidra fullt ut også frem til september, sier Adolfsen.
Kontakter
Håkon DahlGeneralsekretær
Tel:+47 922 08 328hakon.dahl@nif.idrett.noMona AdolfsenPresident
Tel:41334819Følg pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skøyteforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund
Norges Skøyteforbund forlenger samarbeidet med Bjarne Rykkje9.3.2026 19:07:38 CET | Pressemelding
Norges Skøyteforbund (NSF) er svært glade for å kunngjøre at Bjarne Rykkje har signert en ny fireårskontrakt. Rykkje får rollen som landslagssjef for hele forbundslaget og blir dermed svært sentral i utviklingen av norsk skøytesport frem mot OL i Frankrike i 2030.
Jeremy Wotherspoon takker for seg etter ti år i Skøyteforbundet3.3.2026 21:50:45 CET | Pressemelding
Norges Skøyteforbund (NSF) gratulerer Jeremy Wotherspoon med ny stilling som National Program NextGen Coach – Long Track i det canadiske skøyteforbundet. Dette innebærer at samarbeidet mellom Wotherspoon og NSF avsluttes 31. mars, etter ti svært innholdsrike år.
Mia Risa Gomez leder an når Sonja Henie Trophy samler toppnavn fra 22 nasjoner3.3.2026 20:58:13 CET | Pressemelding
Sonja Henie Trophy er tilbake i Oslo! Fra 5. til 8. mars 2026 samles noen av verdens beste kunstløpere til ISU-stevne. Stevnet, som hyller den legendariske kunstløperen og filmstjernen Sonja Henie, tiltrekker seg deltakere i verdenseliten.
Norske medaljesjanser under EM på skøyter i Polen9.1.2026 09:32:13 CET | Pressemelding
Fredag går startskuddet for EM enkeltdistanser, der Norge stiller med en slagkraftig tropp og gode medaljemuligheter. Flere av våre beste løpere er på plass, mens Sander Eitrem står over for å spisse formen mot OL. Mesterskapet sendes direkte på V Sport 2 og Viaplay gjennom hele helgen.
Skøytesporten gir frivilligheten ny kraft i Hamar8.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Når verdenseliten på skøyter samles i Vikingskipet 12.–14. desember til verdenscup, er det ikke bare idrettsglede og internasjonal oppmerksomhet som skapes. Arrangementene er også en kraftfull arena for frivillighet – og bidrar til å utvikle og styrke frivillighetskulturen i Hamarregionen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom