Talerlisten inn i Geelmuyden Kiese-fellesskapet
4.6.2024 09:54:15 CEST | Geelmuyden Kiese | Pressemelding
Foredragsfirmaet Talerlisten blir «samboere» med kommunikasjonshuset Geelmuyden Kiese og eventbyrået Playroom. Dermed styrkes et allerede vitalt kommunikasjonsmiljø i Tullinkvartalet og på St. Olavs plass i Oslo.

– Vi er tre sterke fagmiljøer som hjelper våre kunder til å kommunisere bedre og mer effektivt og vi ser allerede synergier gjennom felles leveranser. Sammen kan vi levere et bredt spekter av tjenester, sier Severin Roald som er adm. dir i Geelmuyden Kiese.
Talerlisten har gjennom vinteren samarbeidet om oppbygningen av den nye Tostrupkjelleren «Onsdag på Trekanten» sammen med Geelmuyden Kiese. Gjennom det ble det etablert en dialog som har medført at Talerlisten nå har flyttet inn i 9. etasje på «Trekanten».
– Talerlisten har seks ansatte og omsatte i fjor for i overkant av 30 millioner kroner. Selskapet ledes av PR-veteran Nils Apeland, som tar med seg bred rådgivererfaring inn i fellesskapet.
– Talerlisten har hatt en imponerende utvikling og deres kompetanse passer godt inn i vår strategi om å bygge et kompetansehus. Gjennom Talerlisten får vi også tilgang til et fantastisk nettverk av ettertraktede eksperter og innledere som vi kan trekke inn i prosjekter til glede for våre kunder i Norge, Sverige, Danmark, Storbritannia og USA, sier Bjørn Richard Johansen som er kommersiell direktør i Geelmuyden Kiese og rådgiver for styret i Paritee.
– Geelmuyden Kiese er et stort samfunnsbyrå som er opptatt av hva mennesker kan få til sammen, så det var lett å si ja da de åpnet dørene. Vi er allerede godt i gang med flere samarbeid, sier Nils Apeland, toastmaster i Talerlisten.
De ansatte i de tre selskapene kan dessuten glede seg over jevnlig inspirasjon og faglig påfyll fra Talerlistens mange foredragsholdere. Denne uken fikk medarbeiderne fra de tre selskapene oppleve et foredrag med tidligere DNB-sjef Rune Bjerke. Han fortalte om endring og endringsledelse, med en rekke gode historier og eksempler.
Ytterligere informasjon:
Nils Apeland, toastmaster for Talerlisten, mobil 916 44 266, e-post: nils@talerlisten.no
Severin Roald, administrerende direktør, mobil 920 30 033, e-post: severin.roald@gknordic.com
Kontakter
Severin RoaldAdm. dir.Geelmuyden Kiese
Administrerende direktør og managing partner for GK Norge
Bilder


Om Talerlisten og Geelmuyden Kiese
Om Talerlisten
Talerlisten formidler foredragsholdere, talere, konferansierer og kursledere til norsk næringsliv, konferanser og eventer.
Om Geelmuyden Kiese
Holdingselskapet Paritee kjøpte Geelmuyden Kiese Gruppen ved årsskiftet 2021/2022. Selskapet har som ambisjon å vokse i Norden og en rekke europeiske markeder. Selskapet eier også Brands2life med 200 ansatte i London i UK og i New York, San Fransisco og New York i USA. Bak Paritee står en rekke bransjenestorer i kommunikasjonsbransjen i Norden.
Samfunnsbyrået Geelmuyden Kiese ble etablert i 1989 og har mer enn 140 ansatte fordelt på kontorer i Oslo, København og Stockholm. Selskapet er et av Skandinavias største kommunikasjonsbyråer. Paritee har totalt ca. 350 ansatte i fem land. Se mer på: www.paritee.com og www.gknordic.com.

Følg pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Geelmuyden Kiese på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Tidligere statssekretær Roy Angelvik tilknyttes Geelmuyden Kiese: Styrker satsing på sjømat og fiskeri11.9.2026 11:07:45 CEST | Pressemelding
11. september 2026 – Tidligere statssekretær Roy Angelvik inngår et strategisk partnerskap med Geelmuyden Kiese. Fra oktober blir han assosiert partner i Geelmuyden Kiese gjennom sitt selskap PA Strategy AS. Sammen styrker de satsingen på sjømat- og fiskerisektoren – en sektor som også er viktig for dagligvarekjedene og den samlede matindustrien i Norge.
Riksdagsvalget i Sverige: Første analyse av riksdagsvalget Hvordan blir Sverige etter riksdagsvalget på søndag?8.9.2026 16:01:08 CEST | Pressemelding
8. september 2026 – Mandag morgen den 14. september – bare timer etter at svenskene har avgitt sine stemmer – samles sentrale norske og svenske eksperter i Oslo for å analysere valgresultatet. Hvem vant, hvem tapte, hvem skal styre Sverige – og hva betyr valget for Norge, norsk næringsliv og det nordiske forsvars- og sikkerhetssamarbeidet?
Geelmuyden Kiese styrker corporate-teamet med Lars Mæhle2.9.2026 11:22:44 CEST | Pressemelding
Oslo 2. september 2026 – Geelmuyden Kiese styrker laget med Lars Mæhle som seniorkonsulent i avdeling for strategisk rådgivning/corporate affairs. Mæhle er utdannet siviløkonom fra Norges Handelshøyskole, og tar med seg erfaringer fra politikk og management consulting.
Historisk folkeavstemning på Island: Blir det «Blåmandag for ja- eller nei-siden på Island?»25.8.2026 14:12:16 CEST | Pressemelding
– Hva velger Island - og hvorfor ble resultatet som det ble? – Vi analyserer det valget befolkningen på Island gjør og spør: hva betyr resultatet for Norge?
Jonatan Ree Nolet – Prisbelønnet talent til Geelmuyden Kiese: - Styrker Geelmuyden Kiese med journalistikk, teknologi og analyse21.8.2026 14:18:30 CEST | Pressemelding
Oslo 21. august 2026 – Geelmuyden Kiese styrker laget med Jonatan Ree Nolet som konsulent og rådgiver. Som sommervikar i E24 tok han initiativ til gravearbeidet som utviklet seg til «Aksjeskandalene i norsk politikk» i 2023, som medførte at to statsråder gikk av og han ble belønnet med SKUP-diplom og Den store journalistprisen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
