Kvaliseringen til Europamesterskapet i padel spilles i Oslo 7.-9. juni
2.6.2024 21:27:41 CEST | Norges Tennis- og Padelforbund | Pressemelding
EM-kvalifiseringen spilles hos Nordic Padel i Oslo førstkommende helg. Og de norske landslagene har gode muligheter for å kvalifisere seg til sluttspillet i Italia.

Padel har hatt en eksplosiv utvikling Norge. Det etableres rene padelklubber, foruten at tradisjonelle tennisklubber bygger padelbaner på anleggene. Pr i dag er det 50 klubber som tilbyr padel.
Det er derfor en stor glede at det internasjonale padelforbundet (FIP; International Padel Federation -https://www.padelfip.com) har valgt Norges Tennis- og Padelforbund (NTPF) som arrangør for kvalifiseringen til årets Europamesterskap.
Kvalifiseringen er et stort arrangement. Det spilles på Nordic Padels 2 anlegg (; adresser under) førstkommende helg; 7.-9. juni. Ikke mindre enn 33 landslag deltar; 21 for herrer og 12 for damer.
Padelansvarlig i NTPF er Alen Putes. Han sier dette:
- NTPF er stolte over å få være vertskap for et så stort internasjonalt arrangement. Og forhåpentligvis kan det bidra til bedre dekning av padel i media og ytterligere padelvekst.
Om forventningene til den norske innsatsen fortsetter han:
- Vi har store forventninger til både dame- og herrelandslaget. Med hjemmebanefordel og med støtte fra publikum er sjansene gode for at vi får se de norske landslagene i sluttspillet i Cagliari, Italia, 22.-28.juni.
Kontaktperson:
Padelansvarlig NTPF: Alen Putes
Email: alen.putes@tennis.no
Tlf: 932 03 259
Adresse Nordic Padel:
1) Avdeling Økern - Østre Aker vei 60, 0581 Oslo.
2) Avdeling Rødtvedt - Pottemakerveien 10-14, 0954 Oslo.
Om oss
Forbundet er en sammenslutning av de lag eller grupper av lag innenfor Norges Idrettsforbund og olympiske og paralympiske komitè (NIF) som driver med tennis og padel.
Følg pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Tennis- og Padelforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
PÅMINNELSE: Akkreditering til Davis Cup mellom Norge og Kina7.9.2026 14:20:42 CEST | Presseinvitasjon
Hei, alle sammen! 18 og 19 september braker det løs med VM i Tennis i Trondheim. Casper Ruud og Nicolai Budkov Kjær leder det norske landslaget, og vi ønsker media hjertelig velkommen til tennisfest. Vi kommer tilbake med mer informasjon om media-dagen, men den blir i forbindelse med trekningen 17. september. Velkommen alle sammen.
Akkreditering til Davis Cup mellom Norge og Kina26.8.2026 14:47:18 CEST | Presseinvitasjon
Hei, alle sammen! 18 og 19 september braker det løs med VM i Tennis i Trondheim. Casper Ruud og Nicolai Budkov Kjær leder det norske landslaget, og vi ønsker media hjertelig velkommen til tennisfest. Vi kommer tilbake med mer informasjon om media-dagen, men den blir i forbindelse med trekningen 17. september. Velkommen alle sammen.
Casper Ruud til Trøndelag: Norge møter Kina i VM i Tennis i Trondheim Spektrum15.6.2026 07:25:06 CEST | Pressemelding
Norges Tennis- og Padelforbund, i samarbeid med stiftelsen W Initiative, inviterer til en historisk tennisfest i Trøndelag. Den 18. og 19. september braker det løs i Trondheim Spektrum når Norge møter Kina i Davis Cup – tennisens offisielle VM
Norges Tennis- og Padelforbund og MyGame lanserer nasjonal satsing på strømming av tennis og padel15.6.2026 01:22:06 CEST | Pressemelding
Norges Tennis- og Padelforbund og MyGame inngår et langsiktig samarbeid om produksjon og strømming av norsk tennis og padel (fra tidligst 2027). Gjennom den nye plattformen Tennis & Padel TV er ambisjonen å gjøre både elite- og breddeaktivitet tilgjengelig for publikum over hele landet.
Padel: Kan Norge yppe seg mot Norden?12.3.2026 08:53:25 CET | Pressemelding
VEJLE / OSLO – Denne helgen braker det løs i Danmark! Det er klart for Nordisk Mesterskap i padel, og de norske landslagene reiser til Vejle med én ting i sikte: Å vise naboene våre at Norge for alvor har blitt en padel-nasjon å regne med.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom