Ny serie med Funkyfam på TV 2
Den populære familien Vasstrand, best kjent som «Funkyfam», er aktuell i en ny serie. Her skal grenser flyttes, uforglemmelige minner dannes og store drømmer oppfylles når familien Vasstrand kaster seg ut i nye utfordringer på sin bobilferie gjennom Norge. Den nye serien heter «Funkyfam på ferie» og får premiere 21. juni.

Denne sommeren kan seerne følge Jørgine «Funkygine» Vasstrand når hun samler hele familien i to bobiler og reiser rundt i Norge. I løpet av turen får hver av familiemedlemmene velge et spennende reisemål hvor de møter andre familier med helt andre talenter. Her vil Vasstrand-familien få skikkelige utfordringer og bli «pushet» langt utenfor komfortsonen.
I løpet av de tre ukene familien skal være på bobiltur treffer de på sirkusfamilien Arnardo og kunstnerfamilien Aulie Sand, og de får også utfordringer av familien som driver Union Øye Hotel, western-familien i Deadwood City og villmarksfamilie i Breheimen, og ikke minst luftige opplevelser sammen med den fjellvante familien som driver Romsdal Lodge.
–Dette har vært en sjukt lærerik og morsom opplevelse for familien. Det er ingen hemmelighet at tre uker på veien med hele gjengen i bobil, har vært en utfordring. Men fy søren så mange spennende og herlige mennesker vi har møtt– som har utfordret oss både fysisk og psykisk, sier Jørgine Vasstrand.
«Funkyfam på ferie» har seks ulike reisemål, og serien består av 12 episoder.
«Funkyfam på ferie» får premiere fredag 21. juni på TV 2 Play, og to episoder publiseres hver fredag. Serien vil også vises på TV 2 Direkte mandager fra 8. juli.
Ta kontakt for mer informasjon, bilder, påsynsepisoder og intervjuavtaler.
Nøkkelord
Kontakter
Nina EnghKommunikasjonsansvarlig
Hver gang vi møtes, Skal vi danse, Forræder, Kokkeskolen, Sofa, Alle elsker David, Sommerhytta, Fjellhytta, Bloggerne, Bleep, Kids in crime, Purk og Funkyfam.
Bilder




















Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og kommersiell allmennkringkaster. Vi formidler, skaper og forteller historier som gjør nyheter, aktualiteter, sport og underholdning tilgjengelig for folk uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike kommersielle TV-kanaler, digitale plattformer og tjenester tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til tung journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Her er deltakerne i høstens sesong av «Forræder»9.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Den femte sesongen av underholdningssuksessen «Forræder» får premiere denne høsten. 23 nye deltakere skal sjekke inn på Midtåsen i Sandefjord og spille et krevende sosialt spill - ledet av spillmester Mads Hansen.
Her skal «Vokteren» spilles inn5.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Den majestetiske fjelltoppen Kolåstinden (1432 moh.), også kalt «kongen av Sunnmørsalpene», er målet for deltakerne i sesong 2 av «Vokteren».
12 nye elever er klare for «Kokkeskolen»26.5.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Det forventes et høyt nivå når tolv nye elever starter et nytt semester på «Kokkeskolen med Truls og Hellstrøm». Anne Lindmo, Terje Sporsem, Thomas Numme, Benedicte Adrian og Cecilie Skog er blant de nye elevene som skal imponere i den tredje sesongen - som får premiere på TV 2 denne høsten.
Katrine Moholt blir programleder for ny sesong av «Sommerhytta»22.5.2025 14:00:00 CEST | Pressemelding
TV 2s populære oppussingskonkurranse «Sommerhytta» er i gang med innspilling av sin tiende sesong – og denne gangen ledes programmet av Katrine Moholt. Den nye sesongen spilles inn i idylliske omgivelser i Tvedestrand.
«Hver gang vi møtes» flytter til Hadeland14.5.2025 14:30:00 CEST | Pressemelding
«Hver gang vi møtes» flytter til idylliske Hadeland. Neste sesong vil spilles inn på Thorbjørnrud Hotel på Jevnaker.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom