Ny musikk fra Astrid S, Nelly Furtado, Imagine Dragons, Alessandra, Jeremy Zucker samt album fra Vince Staples

Astrid S slipper albumet Joyride – ute i dag!
Alessandra slipper befriende dancelåt - “Supposed To Be”!
ZadeKing lanserer ny feelgood musikk for å spre glede og optimisme i sommervarmen
Daniel Owen slipper sin mest personlige låt hittil – “Ukjente refleksjoner”
Ida Sofie slipper låt og konkurrerer om ekslusiv plass på årets VG lista show
Grammy-vinner og superstjerne Nelly Furtado er i dag ute med ny musikk sammen med Tove Lo og SG Lewis. "Love Bites" er skrevet av Furtado sammen med Lo og SG Lewis, og produsert av sistnevnte.“I felt called back to music from the DJ community. DJs were remixing my songs at concerts, clubs, and on social media, and I realized how much people like to dance and escape to my music. It’s the healthiest vice you can have, and I love the opportunity to write music that lets people escape more than anything” - Nelly Furtado.
I dag slapp Imagine Dragons den nye låten “Nice To Meet You”. Låten blir å finne på deres nye album LOOM som er ute 28. juni. LOOM slippes ti år etter deres gjennombrudd og er produsert av bandet selv sammen med deres mangeårige samarbeidspartnere Mattman og Robin.
Britiske FLO er ute med “Caught Up”, en låt produsert av Pop Wansel (Kehlani, Rihanna, Nicki Minaj) og MNEK, som viser frem FLOs utrolige vokalharmonier. Nylig gjorde trioen to ikoniske show på Coachella og solgte ut LAs Fonda Theatre. I sommer kan de oppleves i Norge når de spiller på Stavernfestivalen i juli.
Singer-songwriteren Jeremy Zucker er i dag ute med låten “Cozy”, hvor han har fått med seg LAUV og Alexander 23. Låten har fått en tilhørende feel-good musikkvideo, regissert av Paris Mumpower og er inspirert av komi-klassikeren Step Brothers. Se musikkvideoen hvor de tre gode vennene har en episk sleepover.
Vince Staples retur til Def Jam er preget av debuten til hans eget kritikerroste Netflix-program, The Vince Staples Show, samt det nye albumet Dark Times. Albumet er en refleksjon over og analyse av barndommen i Long Beach blandet med et nytt perspektiv på hvor suksessen har ført ham. Den nye singelen "Shame On The Devil" har fått en tilhørende musikkvideo, se den HER.
Den Grammy-nominerte, jamaicanske artisten Shenseea er klar med sitt andre album Never Gets Late Here. Albumet er produsert av London on Da Track og er et kaleidoskop av rytmer og musikk som krysser sjangere og som ytterligere forsterker Shenseeas signaturlyd som hun etablerte på debuten ALPHA. På albumet finner man også den nye singelen “Flava” ft. Coi Leray.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.comOm oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ny musikk fra Lorde, YUNGBLUD, Tobias Sten, Veronica Maggio, Alessandra samt album fra GHOST og d4vd25.4.2025 09:30:00 CEST | Pressemelding
GHOST ute med albumet SKELETÁ Veronica Maggio kaster hele låtskrivermanualen i papirkurven! Tobias Sten synger om "Festens klovn" Alessandra er tilbake med smashen “Non Stop” – en låt skapt for dansegulvet! Lorde er tilbake med “What Was That”, hennes første store utgivelse på nesten fire år, co-produsert av Lorde, Jim-E Stack og Dan Nigro. Den tilhørende musikkvideoen ble filmet i New York, inkludert Washington Square Park, hvor Lorde overrasket fans med en pop-up-opptreden tidligere denne uken. “What Was That” signaliserer starten på en ny æra for Lorde. Søskentrioen HAIM har avslørt at de kommer med nytt album 13. juni. Albumet har fått tittelen I quit og inneholder de tidligerer utgitte låtene “Relationships”, “Everybody’s Trying To Figure Me Out” samt den nye singelen “Down To Be Wrong”. Albumet følger opp deres Women In Music Pt III fra 2021. YUNGBLUD, 27 åringen fra Doncaster i Storbritannia har, gjennom karrieren, gitt ut tre album og samlet seks milliarder steams globalt. I da
Alessandra er tilbake med smashen Non Stop – en låt skapt for dansegulvet!25.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 25. april slipper Alessandra Non Stop – et fyrverkeri av en låt for dansegulvet. “Non Stop handler om at man ikke trenger å gå rundt grøten når man liker hverandre. Ikke vær så kjedelig eller mystisk - Vær direkte! For meg betyr låten DANSING og jeg gleder meg veldig til å kunne bevege meg til denne både på scenen og dansegulvet.” – Alessandra Hør låten HER! I “Non Stop”, oppfølgeren til “Language Of Love”, får det unge stjerneskuddet igjen vist frem energien og attituden fra monsterhiten “Queen of Kings” som for alvor satte henne på kartet. Om oppfølgeren sier Alessandra: “Non Stop er som søsteren til Language of Love, de er veldig ulike i lydbilde og tempo, men har begge klassiske elementer i produksjonen og melodiene som jeg er veldig glad i bruke – det minner meg om Italia!” Låten er laget sammen med Anders Nilsen, Mathias Nilsen og Lise Reppe, og Alessandra kan melde at det umiddelbart oppstod kjemi med gjengen hun nå elsker å jobbe med: “Da vi gikk inn i studio var det en
Veronica Maggio kaster hele låtskrivermanualen i papirkurven!25.4.2025 08:06:08 CEST | Pressemelding
Tenk deg at du er Veronica Maggio. Du har pumpet ut hits som får folk til å gråte i taxier og danse på festivaler siden 2006. Men plutselig føles det som om du har satt deg fast i den samme loopen som alle andre. Hva gjør du? Jo, du pakker kofferten, flytter utenlands og bestemmer deg for å finne opp hjulet på nytt. Eller i det minste et album som ikke høres ut som noe en algoritme har spyttet ut. På sitt åttende album, Sciura, har Veronica Maggio skrudd ned den svenske radio-popen til null og kastet seg rett inn i en annen verden. Det er uforutsigbart og beveger seg mellom 90- og 00-tallet. Noe som Gesaffelstein på riviera-ferie. – Det svenska soundet har klonat sig självt för många gånger. Nu är vi inne på ren kannibalism. Alla låtar kommer från samma preset-bibliotek. Jag ville göra nåt med en annan känsla. Det är såklart stora ord. Jag menar inte att jag nödvändigtvis uppfunnit något, jag var bara tvungen att hitta inspiration på ett, för mig, mindre slitet ställe. Med produsenten
GHOST ute med albumet SKELETÁ25.4.2025 07:47:45 CEST | Pressemelding
De myteomspunnende rockerne i GHOST er i dag ute med sitt nye album SKELETÁ. SKELETÁ er bandets sjette album og deres mest introspektive hittil. Der tidligere album i hovedsak omhandlet å skildre eller observere ytre temaer, skildrer de ti låtene på SKELETÁ de personlige følelseslandskapene på en nær og personlig måte, noen ganger som en samtale med seg selv i speilet. Dette resulterer i en unik samling av tidløse, universelle følelser, sett gjennom et dypt personlig blikk. Til våren legger de ut på en omfattende verdensturné som strekker seg over 55 datoer, og de starter det hele i Manchester 15. april. De stopper innom et utsolgt Oslo Spektrum 24. mai, for så å spille sin første konsert i legendariske Madison Square Garden i New York. Turnéen er GHOSTs første siden RE-IMPERATOUR 2023, hvor bandet headlinet Tons of Rock på Ekebergsletta i Oslo. GHOST har gitt ut fem studioalbum og er et av verdens største rockeband. Deres tre siste album har alle vært topp 10 på Billboards Topp 200-li
Tobias Sten synger om "Festens klovn"24.4.2025 08:55:00 CEST | Pressemelding
Eg va visst blitt han Så alltid drakk mest Dei snudde i døro når dei såg meg på samme fest
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom