Universal Music Norge

Daniel Owen slipper sin mest personlige låt hittil – Ukjente refleksjoner

23.5.2024 12:49:37 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del

I Daniel Owens sang vevs en fortelling om selvoppdagelse og tap, der han navigerer i de turbulente farvannene av et forhold som skinner lyst, men brenner. Han maler et bilde av en mann som er blendet av kjærlighetens sporadiske glimt, uvitende om at hver søt stund er en giftig pil som sakte bryter ham ned. Venner og familie står på sidelinjen, roper advarsler som drukner i hjertets støy, mens han klamrer seg til det kjente i det ukjente kaoset.

Hva skjer når speilbildet blir en fremmed? Når 24 års bekjentskap forvandles til et spørsmålstegn? «Ukjente refleksjoner» er ikke bare en sang, men en odysse gjennom sjelens labyrint, en søken etter de biter av seg selv som ble ofret for illusjonen om kjærlighet. Daniel Owen ønsker ikke bare å dele sin reise, men også å kaste et lys på veien for de som vandrer i mørket av lignende prøvelser, og inspirere dem til å gjenoppdage sin egen verdi og ta skrittet mot fornyelse. 

- «Ukjente refleksjoner» er den mest personlige låten jeg har utgitt så langt i karrieren min. Den utforsker en smertefull periode i livet mitt da det som tidligere virket kjent og trygt, plutselig ble fremmed. I dag minner sangen meg om at selv de tøffeste periodene har en slutt. - Daniel Owen

Daniel er en reflektert artist, hvis rike følelsesliv finner uttrykk gjennom hans musikalske verk. Hans komposisjoner søker å berøre lytterne på et dypt plan, med tematikk som spenner fra hjertesorg og kjærlighetens kompleksitet til dagligdagse triumfer og prøvelser. Han streber etter å fylle de tomrommene som ord alene ikke kan, og kombinerer sin bakgrunn som danser med musikkens rytme og melodi på en måte som er distinkt for hans kunstneriske identitet.Som en allsidig musiker, har Daniel Owen siden 2021 fokusert på å skape musikk på norsk, og har tatt en aktiv rolle i låtskrivings-, melodiskaping- og produksjonsprosessen. Med utallige timer i studio, ofte i ensomhet, har han utforsket og perfeksjonert sitt unike lydbilde, en fusjon av RnB, pop og afrobeats som er like egnet for en kjøretur i natten som for dype samtaler eller introspektive øyeblikk alene.I løpet av de siste årene har Daniel investert tid i å utforske og definere sin kunstneriske identitet. Hans musikk er et speilbilde av personlig vekst og erfaringer han har gjort seg. Ved å hente inspirasjon fra sine egne livshendelser, skaper han en autentisk forbindelse med lytterne, og tilbyr et fellesskap av forståelse og samhørighet. 

Kontakter

Bilder

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Makosir følger opp gullalbumet med «I et annet liv»!15.10.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding

Fire måneder etter at debutalbumet Spill For Galleriet gikk inn i varmen hos det norske publikummet, er Makosir klar med ny musikk. 16. oktober slipper han singelen «I et annet liv» - en låt om kjærligheten som føles riktig, men som likevel ikke får lov til å bli. Singelslippet følger en sterk sommer for Makosir. Debutalbumet Spill For Galleriet har passert Gull, med låter som «Jessica» og «Gledestårer», mens «SOS» har nådd Platina. Fire måneder etter slipp ligger «SOS» fortsatt trygt inne på topp 20 i Norge, etter å ha holdt seg på topp 10 gjennom sommeren. Nå følger han opp med «I et annet liv». Låten handler om en uforløst kjærlighet mellom to mennesker som trekkes mot hverandre, samtidig som de vet at forholdet kanskje aldri kan fungere. I teksten beskrives relasjonen som både et sjansespill, en umulig melodi og et slott bygget av sand - intenst og vakkert, men skjørt nok til å rase sammen. Det oppsummeres i låtens siste linjer: «Lås etter meg Selvom jeg vil treffe deg Det ække mer

40 år etter «Suser avgårde»: En ny generasjon norske artister tolker deLillos8.10.2026 07:34:44 CEST | Pressemelding

Fredag 9. oktober slippes hele soundtracket til den norske spillefilmen «Suser avgårde», samme dag som filmen har kinopremiere. 40 år etter at deLillos ga ut debutalbumet med samme navn, får låtene nytt liv gjennom tolkninger fra blant andre ULD, No.4, Kaja Gunnufsen, Daniela Reyes, Daufødt og Pumpegris. På albumet møtes også deLillos, ULD, No.4 og Daniela Reyes i en ny versjon av «Fuglen».

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye