Emelie Hollow slipper musikk på norsk, og første låt ut er en sårbar og vakker kjærlighetslåt; “Nå har du meg”
10.5.2024 08:55:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding
“Det er både dødsskummelt og nydelig på en gang!”

“Kjærlighet er jo noe som følger med store deler av livet, på godt og vondt. “Nå har du meg” er en kjærlighetslåt, hvor jeg skriver om hvor skummelt det er å satse på noen. Kjærligheten er jo ikke sånn som på film, og i løpet av livet har jeg sett det gå galt så mange ganger. På et punkt har jeg tenkt at kjærlighet er noe nesten “mytisk” som jeg aldri kommer til å fullt ut få oppleve – men så gjorde jeg det og turte å gå inn i det med hele meg. Det er både dødsskummelt og nydelig på en gang!”
De siste årene har Emelie Hollow etablert seg som en av våre største og mest strømmede artister her hjemme, både som låtskriver for andre og som en en artist hvis stemme kan få et helt konsertlokale til å nærmest glemme å puste. Hennes samarbeid med Alan Walker, låten Lily, er til dags dato strømmet mer enn tre milliarder ganger; hennes siste album ble i Aftenposten omtalt som "instant gåsehud".
Emelie Hollow har sunget på engelsk på de kritikerroste albumene hun har gitt ut så langt i karrieren. I starten av 2024 var hun en av artistene som hyllet hverandre i TV2-suksessen Hver gang vi møtes. Her tolket hun flere låter på norsk, og dette har gitt mersmak. Hun forteller:
“Det har alltid falt meg naturlig å synge på engelsk, så det å prøve seg på norsk er både litt skummelt og utrolig spennende på samme tid! Det er en helt annen måte å skrive og synge på, så jeg føler at jeg må «grave» litt mer for å finne de riktige ordene. Jeg syns det var veldig gøy å synge mer på norsk på Hver gang vi møtes, så derfor ville jeg holde meg litt i det hjørnet en stund til!”
Hør "Nå har du meg" her: https://EmelieHollow.lnk.to/NaHarDuMeg
Nøkkelord
Kontakter
Silje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder
Lenker
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Makosir slipper debutalbumet «Spill For Galleriet»28.5.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
I dag slipper Makosir sitt etterlengtede debutalbum Spill For Galleriet – et personlig, ærlig og kompromissløst prosjekt fra en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. I løpet av pinsehelgen har Makosir samtidig skapt stor oppmerksomhet etter å ha holdt det som kan omtales som Norges første bevegelige gatekonsert. Fredag kveld stod han og sitt faste band på toppen av en lastebil som kjørte gjennom Oslos gater til jubel, dans og allsang fra Osloborgere langs ruta. Videoer fra konserten har spredt seg raskt på sosiale medier gjennom helgen, og samlet har innholdet passert over én million visninger! Mandag kveld fulgte han opp med en gratiskonsert på Blå i Oslo sentrum, hvor rundt 1500 fans møtte opp. På albumet åpner Makosir døren inn til et nytt og personlig univers. Spill For Galleriet er et brev, skrevet av Makosir til en yngre variant av seg selv. Albumet beskrives som en oppvekstroman i albumform hvor Makosir setter ord på tanker, følelser og opplevelser som har formet
Norges Fotballforbund og Universal Music sparker i gang fotballfesten med albumet «Heia Norge!»28.5.2026 12:01:15 CEST | Pressemelding
Norges Fotballforbund (NFF) og Universal Music går sammen for å sette lyden på århundrets fotballreise.
lille Caesar slipper albumet "ADAM"28.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
På sitt nye album "ADAM" går lille Caesar tettere på enn noen gang før. Albumet, som slippes 29. mai, er spilt inn akustisk med fullt band, og har Hillari som gjest på fokuslåten «Bonnie & Clyde».
Makosir annonserer debutalbumet «Spill For Galleriet»26.5.2026 11:15:00 CEST | Pressemelding
28. mai slipper Makosir sitt etterlengtede debutalbum Spill For Galleriet – et personlig, ærlig og kompromissløst prosjekt fra en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. I løpet av pinsehelgen har Makosir samtidig skapt stor oppmerksomhet etter å ha holdt det som kan omtales som Norges første bevegelige gatekonsert. Fredag kveld stod han og sitt faste band på toppen av en lastebil som kjørte gjennom Oslos gater til jubel, dans og allsang fra Osloborgere langs ruta. Videoer fra konserten har spredt seg raskt på sosiale medier gjennom helgen, og samlet har innholdet passert over én million visninger! Mandag kveld fulgte han opp med en gratiskonsert på Blå i Oslo sentrum, hvor rundt 1500 fans møtte opp. På albumet åpner Makosir døren inn til et nytt og personlig univers. Spill For Galleriet er et brev, skrevet av Makosir til en yngre variant av seg selv. Albumet beskrives som en oppvekstroman i albumform hvor Makosir setter ord på tanker, følelser og opplevelser som har form
Ny musikk fra EMI/Universal Music22.5.2026 10:00:49 CEST | Pressemelding
Lukas Graham inviterer til fest, og GERD tar oss med inn i sitt indre. Vi møter den danske debutanten Lippe, og får et gledelig gjensyn med en av Sveriges mest innflytelsesrike popartister: Oskar Linnros.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



