Nadine Despineux blir ny konserndirektør for salg i Jungheinrich
Nadine Despineux er utnevnt til ny konserndirektør for salg i Jungheinrich og vil tiltre stillingen 15. juli 2024. Hun tar over etter Christian Erlach som går av med pensjon.

Skifte av ledelse i Hamburg
Den 6. mai 2024 kunngjorde styret i Jungheinrich AG utnevnelsen av Nadine Despineux (46) som konsernets nye konserndirektør for salg. Despineux trer inn i rollen 15. juli 2024. Hun tar over etter Christian Erlach (61), som forlater Jungheinrich sitt styre 14. juli. Nadine Despineux kommer fra en stilling som segment-CEO i Renk Group i Augsburg, hvor hun hadde ansvaret for forretningsområdene marine & industri, friksjonslagre, digitalisering og IT. Før dette var hun administrerende direktør i KraussMaffei Technologies i München i over fire år, med ansvar for det globale servicemarkedet, etableringen av nye forretningsområder og digitaliseringsavdelingen.
Ledererfaring og fokus på markedet
Rolf Najork, styreformann i Jungheinrich AG, uttaler: "Nadine Despineux har over 20 års erfaring i lederroller i internasjonale selskaper innen maskinteknikk og anleggsbransjen. Hun har enestående ekspertise i kundeorienterte og markedsnære funksjoner. Hun har spesielt utmerket seg ved å utforske nye markeder og innføre bærekraftige endringer i organisasjoner glade for at vi får Nadine Despineux med på laget».
Velkommen til Nadine Despineux og takk til Christian Erlach
Dr. Lars Brzoska, konsernsjef i Jungheinrich AG, ser frem til å ønske Nadine Despineux velkommen til Jungheinrich i midten av juli. "Med sin fremragende ekspertise og erfaring vil hun være en ideell tilvekst til lederteamet og Jungheinrich-konsernet", sier han.
Christian Erlach informerte styret om at han ikke ville søke forlengelse av sitt mandat utover 31. desember 2024 på grunn av alder. Med utnevnelsen av Nadine Despineux vil Christian Erlach trekke seg tilbake som avtalt. "Christian Erlach har vært hos Jungheinrich siden 2007 og har hatt forskjellige lederroller i selskapet i løpet av denne tiden. Han har vært konserndirektør for salg siden 2018," sier Rolf Najork.
Anerkjennelse av bidrag
Rolf Najork sier: "Christian Erlach har vært med på å forme Jungheinrich de siste 17 årene. Han var spesielt aktiv i internasjonaliseringen av selskapet. Vi ønsker å takke Christian Erlach for hans fremragende arbeid og ønsker ham alt det beste for fremtiden."
Dr. Lars Brzoska uttaler: "Jeg vil takke Christian for det nære samarbeidet basert på tillit gjennom årene. Hans utmerkede innsats har spilt en vesentlig rolle i suksessen som Jungheinrich har oppnådd.
Nøkkelord
Kontakter
Arild DragesetAdministrerende direktør
Tel:98 25 61 82arild.drageset@jungheinrich.noBilder
Lenker
Følg pressemeldinger fra Jungheinrich
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Jungheinrich på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Jungheinrich
Inngår strategisk samarbeid for å styrke kundenes muligheter22.1.2025 12:33:10 CET | Pressemelding
To globale ledere med felles verdier og lang historie inngår et strategisk samarbeid: Jungheinrich Norge og Kärcher Norge vil sammen tilby norske kunder innovative, bærekraftige og skreddersydde løsninger, med fokus på effektivitet, kvalitet og miljø.
Platinasertifikat for fjerde år på rad!17.1.2025 08:32:31 CET | Pressemelding
For fjerde året på rad mottar Jungheinrich EcoVadis sin platinasertifisering for sitt bærekraftige engasjement. De bekrefter igjen sin posisjon blant den øverste prosenten av sertifiserte selskaper i verden. Årets fokus inkluderer økt åpenhet, klimatiltak og ansvarlig ressursbruk.
Jungheinrich med solide tall i 3. kvartal 202414.11.2024 12:26:50 CET | Pressemelding
Jungheinrich rapporterer om en solid ordreinngang og robust forretningsutvikling i de ni første månedene av 2024. Til tross for et utfordrende marked har selskapet sett stabil fremgang med en ordreinngang på 3931 millioner euro. Prognosen for 2024 blir bekreftet for ordreinngang og omsetning.
Jungheinrich med solid første halvår 20249.8.2024 12:46:45 CEST | Pressemelding
Til tross for et utfordrende marked i første halvår 2024, viser Jungheinrich AG en solid forretningsutvikling. Selskapet oppnådde en omsetning på 2622 millioner euro og en EBIT-avkastning på 8,2 prosent. Prognosen for 2024 er bekreftet.
Palletrucken EJC 112i fra Jungheinrich vinner IFOY 202418.6.2024 15:25:18 CEST | Pressemelding
Palletrucken EJC 112i fra Jungheinrich vinner IFOY 2024 i kategorien "Warehouse Truck highlifter". Pallestableren er den mest kompakte og kraftige elektriske palletrucken i sin klasse. Den har høy restkapasitet på 650 kg, noe som gjør den til et utmerket valg for krevende lageroppgaver.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom