Andresen Bil blir Opel-forhandler i Follo
Andresen Bil AS tar over Opel i Askim og på Ski etter at Autoria i forrige uke meldte at de omorganiserer, og avslutter salg av merkene fra Stellantis. Andresen Bil er i dag forhandler og merkeverksted for Mercedes-Benz, Peugeot og Citroën, og tar nå over salg og service på Opel, og service for Fiat Professional.

Historisk har Opel hatt en sterk posisjon i Follo, og særlig i Askim. Derfor har det vært viktig for Bertel O. Steen å komme raskt på plass for å sikre gamle og nye Opel-kunder i dette distriktet.
- Vi er glade for at Rune Andresen og resten av gjengen på Andresen Bil har tatt i mot Opel med stor entuisasme, og ser frem til å fortsette det gode samarbeidet vi har hatt gjennom mange år, sier Kjetil Myhre, direktør for Stellantis hos Bertel O. Steen.
Målet er å fra start å ha salg av Opel fra Askim, i tillegg til dette vil de bruke dagens anlegg på Ski til utlevering av Opel. Ut over dette vil Andresen Bil også starte med service på Fiat Professional.
Overtagelsen vil skje i samarbeid med dagens forhandler, og planen er å være i drift i løpet av sommeren 2024.
Om Andresen Bil AS:
Andresen Bil AS er en del av Andresen AS, et familiedrevet konsern som eier og driver virksomheter innen bil, eiendom og investeringer, med lokal forankring i Follo og Indre Østfold. Tilsammen er de i dag 125 dedikerte medarbeidere. Bedriften ble startet som enmannsbedrift i 1952 da Bjørn Andresen som 19 åring etablerte sitt verksted i foreldrene sin garasje i Ski.
Kontakter
Stein PettersenPR og informasjonsdirektør Stellantis Norge
Tel:+4790080436stein.pettersen@bos.noFølg pressemeldinger fra Stellantis Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stellantis Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stellantis Norge
Citroën lanserer fabrikkteam i Formel E17.9.2025 07:53:41 CEST | Pressemelding
Citroën gjør comeback i internasjonal motorsport med fabrikkteam i FIA Formel E fra neste sesong. Satsingen kombinerer merkets rike racing-historie med en tydelig elektrisk fremtidsvisjon.
Citroen Berlingo Work: Norges rimeligste og mest komfortable varebil3.9.2025 11:02:17 CEST | Pressemelding
Citroën lanserer Berlingo Work – varebilen som viser at du ikke trenger å betale for ekstrautstyr du aldri bruker. Med priser fra 279.000 kroner er dette Norges rimeligste og mest komfortable varebil.
Opel avduker Corsa GSE Vision Gran Turismo20.8.2025 08:26:29 CEST | Pressemelding
Når den store IAA-bilutstillingen i München åpner andre uken i september, dras også duken av Opel Corsa GSE Vision Gran Turismo, et helelektrisk konsept som kombinerer ekstrem ytelse, dristig design og digital tilgjengelighet.
Opel Mokka GSE: Tar elektrisk motorsport til veien23.7.2025 10:05:23 CEST | Pressemelding
Basert på erfaringene fra elektrisk motorsport henter nye Opel Mokka GSE inspirasjon og teknologi fra konseptbilen Mokka GSE Rally. Dermed kombinerer den nye serieproduserte modellen det beste fra rallysporten med hverdagslig kjøreglede og praktisk rekkevidde.
Fiat Grande Panda – Norges kuleste elbil til en fornuftig pris!19.6.2025 12:57:00 CEST | Pressemelding
Fiat lanserer nå den elektriske Grande Panda i Norge. Den ikoniske modellen, som ble vist frem i 2024, kommer i to ulike versjoner og en veiledende pris fra 238.900 kroner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom