Bråtabrann med hyllest til bøndene
25.4.2024 10:00:11 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Bråtabrann er et band med en sterk lokal forankring i bygde-Norge. Med opphav fra både Østfold og Finnskogen har de alle vokst opp med gårdsbruk og natur i god harmoni. Nå er våronna er smått i gang og snart ser vi spirende jorder og dyr på beite. Hva passer vel da bedre enn å gi ut en liten hyllest til bonden og livet på en gård? Bråtabranns nyeste låt «Her er det liv», handler akkurat om dette. Det takknemlige skråblikket om å kunne vie livet til det en elsker, som også gjør at vi andre menneskene i dette landet får gode matprodukter på vårt spisebord.
På selveste langfredag slapp bandet en av countryhistoriens største klassikere i norsk drakt sammen med Oda Gondrosen. Låten ble tatt svært godt imot av publikum, allerede rukket å strømme over 100 000 ganger og er nå om dagen én av Norges mest delte låter på Spotify.
Bråtabrann er Norges nye tilskudd på bygdeband-himmelen. Bandet har sine røtter fra Østfolds vide jorder og nå med sitt nye tilskudd også Flisa sine dype skoger. Bandets nye frontfigur Anders Trongaard har sitt opphav fra Flisa og er en kjent mann på musikkmiljøet i Hedmarken. Resten av gjengen består av fire svært habile konsert- og studiovandte musikere fra Trøgstad: Mats Raknerud, Ingvald Holmen Minge, Kristian Aadalen og Christoffer Dahl. Denne gjengen har både sammen, og hver for seg, turnert landet rundt med ulike konstellasjoner, samt gjort seg bemerket på flere plateinnspillinger.
Fjoråret ble brukt til å etablere bandet, spille et utsolgt Krøsset i Oslo og slippe masse musikk. Mottakelsen var god noe som allerede resulterer i over 1 million streams, samt at deres første låt ‘Hjemmekjær’ klatret helt inn på lista over Norges mest delte låter på Spotify.
I år skal bandet bygge videre på den gode starten med større konserter, gode låtslipp og masse moro. Flere av konsertene er allerede annonsert og vi kan glede oss til å se Bråtabrann på Countryfestivalen på Vinstra, Norsk Countrytreff på Breim, Rebel City Roots Festival i Båstad.
Nøkkelord
Kontakter
Silje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder
Lenker
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Secret Garden slipper You Raise Me Up med Royal Philharmonic Orchestra18.9.2026 10:11:05 CEST | Pressemelding
You Raise Me Up er den første singelen fra det kommende albumet Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra. Låten er ute globalt i dag fredag 18. september.
Benjamin Ingrosso kjemper med kjærlighetslivet på ny dobbelsingel18.9.2026 09:09:48 CEST | Pressemelding
«funny feeling» og «waste my time» slippes 18. september via EMI Nordic
KAREN MOE HOLDER DØRA «PÅ GLØTT»18.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
22 år gamle Karen Moe fra Verdal i Trøndelag setter ord på et velkjent fenomen i dagens datingkultur. Med «På gløtt» leverer Norges nye countrystjerne en nær og relaterbar låt om å bli værende i en udefinert relasjon - et sted mellom flørt og kjæresteforhold.
Ballinciaga finner veien med «On My Way»17.9.2026 09:48:04 CEST | Pressemelding
18. september slipper Ballinciaga «On My Way», en låt om å finne seg selv på reise.
Kaja Gunnufsen tolker deLillos på «Finnes det en kvinne»17.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 18. september slipper Kaja Gunnufsen sin egen versjon av deLillos-låten «Finnes det en kvinne». Låten er andre utgivelse fra soundtracket til den kommende norske spillefilmen Suser avgårde.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


