SpareBank 1 ber kunder ta i bruk BankID-appen
25.4.2024 09:48:42 CEST | SpareBank 1 Østlandet | Pressemelding
SpareBank 1 bytter ut engangskode-appen. Det betyr at kunder som i dag bruker engangskode-appen, nå må bytte til BankID-appen.

SpareBank 1 har siden 2011 tilbudt sine kunder innlogging og betalingsgodkjenning via engangskode-appen. I 2022 kom BankID med en liknende løsning som de fleste banker nå har tatt i bruk – BankID-appen. Nå har også SpareBank 1 gått over til denne. Det betyr at engangskode-appen slutter å fungere om kort tid.
- Kunder med engangskode-appen har fått beskjed om å bytte til BankID-appen. De fleste har allerede gjort dette, men det gjenstår fortsatt en del, sier Bjørnar Mickelson, informasjonssjef i SpareBank 1 Østlandet.
Engangskode-appen slutter snart å virke
Kunder som i dag fortsatt bruker SpareBank 1s engangskode-app, bes bytte til BankID-appen så fort som mulig.
Det er en veldig enkel prosess som bare tar et par minutter:
Last ned BankID-appen i App Store eller Google Play, åpne appen og følg stegene derfra.
Informasjon om overgangen til BankID-appen, inkludert steg-for-steg-veiledning, ligger også lett tilgjengelig på bankens nettside.
- Kunder som bruker fysisk kodebrikke og ønsker å fortsette med det, trenger ikke å foreta seg noe. De kan fortsette å bruke kodebrikken som før, sier Mickelson.
NB: - Vær obs på svindel og forsiktig med lenker
Det er mange svindlere som forsøker å utnytte endringer rundt BankID og engangskode-appen. Banken ber derfor kunder og andre være obs dersom de skulle motta SMS-er eller e-poster som inneholder lenker eller annet mistenkelig innhold.
- Vi understreker at vi ikke sender kunder lenker på SMS eller e-post i denne prosessen. Ikke logg deg inn eller last ned noe via lenker dersom du skulle motta dette. Last ned BankID-appen direkte fra App Store eller Google Play. Pass også på at du aldri gir fra deg BankID-passord eller annen sensitiv informasjon – uansett hvem som tar kontakt og spør om dette, sier Mickelson.
Kontakter
Bjørnar MickelsonInformasjonssjef
Tel:+47 450 25 376bjornar.mickelson@sb1ostlandet.noBilder
Om SpareBank 1 Østlandet
SpareBank 1 Østlandet er landets fjerde største sparebankkonsern med omtrent 1 150 kompetente og stolte medarbeidere. Gjennom snart 180 år har vi bygget en solid markedsposisjon på Østlandet ved å være tilgjengelige og yte kreditt og andre tjenester til personer, bedrifter og offentlig sektor i bygd og by. Vi har i dag 37 kontorer spredt rundt om i Oslo, Viken og Innlandet, og har en forretningskapital på 241 milliarder kroner. Gjennom våre datterselskaper og SpareBank 1-alliansens produktselskaper er vi et komplett finanshus for våre person- og bedriftskunder. Vi er et børsnotert og selvstendig finanskonsern med dype røtter på Østlandet og hovedkontor i Hamar. Banken har bidratt til verdiskaping i markedsområdet gjennom flere generasjoner.
Følg pressemeldinger fra SpareBank 1 Østlandet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra SpareBank 1 Østlandet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra SpareBank 1 Østlandet
SpareBank 1 Østlandet setter opp rentene på lån og innskudd11.5.2026 15:00:07 CEST | Pressemelding
Med bakgrunn i at Norges Bank valgte å heve styringsrenta, har SpareBank 1 Østlandet besluttet å øke rentene.
En god start på 20268.5.2026 07:01:55 CEST | Pressemelding
SpareBank 1 Østlandets konsernresultat etter skatt for første kvartal 2026 ble 800 (867) millioner kroner. Egenkapitalavkastningen var 12,4 (14,1) prosent.
Snart går fristen ut: – Glemmer du dette, kan det koste deg dyrt23.4.2026 09:37:36 CEST | Pressemelding
En enkel gjennomgang av skattemeldingen kan være nok til å snu restskatt til penger på konto. Likevel dropper mange å sjekke, og det kan koste dyrt.
Fullmakt til videre forhandlinger med Hamar Science Park26.3.2026 15:55:17 CET | Pressemelding
Et enstemmig styre i SpareBank 1 Østlandet har gitt konsernsjefen fullmakt til å gjennomføre sluttforhandlinger om flytting til Hamar Science Park (HSP). Dersom det oppnås enighet, er siktemålet å inngå leieavtale med HSP i løpet av våren.
Per Øivind Venstad blir ny direktør for teknologi og utvikling i SpareBank 1 Østlandet16.3.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
SpareBank 1 Østlandet har ansatt Per Øivind Venstad som ny konserndirektør for teknologi og utvikling. Han kommer fra stillingen som Head of Tech Strategy i DNB og tiltrer 1. juni.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


