Verdens største musikkselskap signerer med Entra
4.4.2024 09:00:33 CEST | Entra ASA | Pressemelding
(Oslo, 4. april 2024) Universal Music, verdens største musikkselskap, flytter inn i Akersgata 34-36 i Oslo. Leiekontrakten har en varighet på sju år og omfatter leie av nesten 2 200 kvadratmeter i landets fremste avisgate.

Universal Music vil disponere de tre øverste etasjene i kontorbygget rett ovenfor Stortinget T-banestasjon.
— Vi representerer og jobber tett med en rekke av de viktigste og største artistene i Norge og i verden. Det var derfor viktig for oss å finne lokaler med «wow-faktor» tett på Oslos pulserende kultur- og utelivsområder og som er attraktive og lett tilgjengelige for artister, ansatte, entreprenører, kreatører og andre samarbeidspartnere lokalt og internasjonalt. Lokalene i Akersgata tikker av på alle de viktige boksene. Vi gleder oss til å flytte inn, sier Bjørn Rogstad, Managing Director hos Universal Music.
Universal Music vil være på plass i sine nye lokaler i løpet av fjerde kvartal 2024, men vil disponere midlertidige kontorlokaler i eiendommen allerede fra midten av august i påvente av at de nye lokalene tilpasses musikkselskapet.
— Vi ser frem til å ønske Universal Music velkommen til Akersgata og håper og tror de vil finne seg godt til rette hos oss. Her vil de få lyse moderne kontorlokaler og tilgang til en takterrasse som inviterer til gode møteplasser med utsyn over hovedstaden, sier Kjetil Hoff, direktør for eiendomsforvaltning i Entra.
Nøkkelord
Kontakter
– Stein-Arne Tjore, kommunikasjonssjef i Entra, tlf. 915 39 846, epost: stj@entra.no
Bilder



Om Entra
Entra er et av Norges ledende selskaper innen forvaltning og utvikling av næringseiendommer. Entra eier og drifter ca. 100 bygg, med et samlet areal på omlag 1,5 millioner kvadratmeter, i Oslo og omegn, Bergen og Trondheim. Entra har en solid kundeportefølje med en høy andel offentlige leietagere. Selskapets forretningsstrategi er å være ledende på kundeopplevd kvalitet, levere lønnsom vekst og å være miljøledende i bransjen.
Følg pressemeldinger fra Entra ASA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Entra ASA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Entra ASA
Gjensidige signerer med Entra i Galleri Oslo7.7.2026 08:46:37 CEST | Pressemelding
(Oslo, 7. juli 2026) Gjensidige har inngått nye leieavtaler med Entra i Schweigaards gate 6-14, også kjent som Galleri Oslo. Til sammen har Gjensidige valgt å beholde nær 3 000 kvadratmeter kontor tett på Oslo S.
OPAK velger Skøyen som ny base og flytter inn i Drammensveien 1343.7.2026 08:45:29 CEST | Pressemelding
(Oslo, 3. juli 2026) OPAK har inngått leieavtale med Entra om 1600 kvadratmeter kontorlokaler i Drammensveien 134 på Skøyen. Avtalen har en varighet på åtte år, og det er forventet at OPAK flytter inn i løpet av sommeren 2027.
Entra signerer to nye leieavtaler i Verkstedveien 316.6.2026 09:49:25 CEST | Pressemelding
(Oslo, 16. juni 2026) NEMUS Medical Skøyen AS og Tekni Gruppen AS har signert leieavtaler med Entra i Verkstedveien 3 på Skøyen. NEMUS Skøyen leier 430 kvadratmeter, mens Tekni Gruppen leier 300 kvadratmeter. Med de to avtalene er eiendommen nå fullt utleid.
Ability FM flytter til historiske Spinneriet på Bryn15.6.2026 08:45:29 CEST | Pressemelding
(Oslo, 15. juni 2026) Ability FM AS har signert en langsiktig leieavtale med Entra i Brynsengfaret 4 på Bryn i Oslo. Avtalen omfatter rundt 1 000 kvadratmeter, og selskapet flytter inn i byggets andre etasje i fjerde kvartal 2026.
Entra signerer leieavtale med DeepOcean for Verkstedveien 31.6.2026 08:45:32 CEST | Pressemelding
(Oslo, 1. juni 2026) Entra har signert en langsiktig leieavtale med DeepOcean i Verkstedveien 3 på Skøyen. Avtalen omfatter litt over 1 500 kvadratmeter kontorareal sentralt på Skøyen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom