Lanserer husmodell som vokser sammen med familien
Systemhus har lansert en innovativ boligmodell med lavere inngangsbillett til nye kjøpere. Boligkjøperens livssituasjon og behov endres kontinuerlig. Derfor har den ledende norske boligkjeden utviklet den nye husmodellen «Spire».

- Visjonen bak «Spire» er: én bolig gjennom hele livet. Vi har valg å fokusere på kostnadsbesparelse og bærekraft, men også på tilpasningsdyktighet og smarte løsninger. Livsløpsboligen Spire gir en unik mulighet til å bygge og utvide boligen i takt med livets ulike faser. Her kombineres moderne arkitektur med ideelle planløsninger for å skape en boligopplevelse som varer livet ut, sier salgs- og markedssjef i Systemhus, Birgitte Andersen.
De fleste ønsker ikke å flytte langt
Majoriteten av nordmenn som ønsker å flytte på grunn av plassbehov, ser etter større boliger i samme område eller skolekrets. Husmodellen fra Systemhus ble derfor designet med tanke på at de som ønsker å bygge sitt første hjem og som har lyst til å bli boende når familien blir større, kan løse behovet for økt plass når det melder seg.
- Det er tøft for mange å komme inn på boligmarkedet. Vi ønsket å lage en rimeligere inngang til den første boligen, samt tilrettelegge for å bygge på boligen senere. Dette gir lave kostnader til å begynne med, og dersom økonomien blir romsligere og plassbehovet øker – så har beboere et godt alternativ til utvidelse, forteller Andersen.
- Konseptet var å skape en bolig som har alt man trenger og som er kostnadseffektiv – uten å gå på bekostning av hverken design eller komfort. Planløsningen er god og vi har skapt en bolig hvor man kan bo smartere på mindre kvadratmeter, sier arkitekten bak boligen, Linn Heimdal i Mestergruppen Arkitekter.
Tre valgmuligheter
Livsløpsboligen tilbyr 5 valgmuligheter i samme boligkonsept: Spire Original med 2 soverom, Spire Pluss med mulighet for ekstra bad og soverom og Spire Maks med 4 soverom, 2 stuer og 2 bad, og mulighet for utleiehybel.
Kontakter
Birgitte AndersenSalgs- og markedssjef i Systemhus
Tel:+47 905 88 330birgitte.andersen@systemhus.noBilder



Følg pressemeldinger fra Mestergruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Mestergruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Mestergruppen
Birgitte Andersen blir ny kjededirektør i Systemhus19.12.2025 14:19:57 CET | Pressemelding
Bodø, Norge – Det er med stor respekt, og med enda større engasjement for kjeden, at jeg nå går inn i rollen som kjededirektør i Systemhus. Dette er en kjede jeg har vært en del av i tolv år, og som jeg brenner for – både faglig og menneskelig.
Arnesen Rør åpner moderne showroom i Alta21.11.2025 17:45:34 CET | Pressemelding
Alta-bedriften Arnesen Rør inviterer til storslått åpning av splitter ny butikk mandag 24. november. Etter fire generasjoner som rørleggere i regionen, markerer familiebedriften nå en ny æra med et moderne showroom som skal gi kundene en helt annen opplevelse.
Mestergruppen overtar Knatterudfjellet Trelast AS11.11.2025 15:00:00 CET | Pressemelding
I mange år har Mestergruppen eid 37 % av Knatterudfjellet Trelast AS i Østfold, og nå har Mestergruppen inngått en avtale om å overta resterende aksjer.
RS Bygg Egersund blir nytt medlem i Nordbohus26.9.2025 10:45:24 CEST | Pressemelding
RS Bygg Egersund er nå en del av Nordbohus-kjeden, og styrker dermed tilbudet av boliger og byggeprosjekter i Dalane og omegn. Med solid erfaring innen boligbygging, rehabilitering og prosjektledelse, er RS Bygg et etterlengtet tilskudd til kjeden.
VVS Norge styrker bransjen gjennom samarbeid med Rørentreprenørene Norge26.9.2025 09:41:14 CEST | Pressemelding
VVS Norge melder seg inn i Rørentreprenørene Norge (RørNorge) nå som organisasjonen har åpnet for at kjedekontorer kan være medlemmer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom