lille Caesar starter året «alene»

Hør «alene» her: https://lilleCaesar.lnk.to/alene
2023 ble året der lille Caesar for alvor fikk sitt gjennombrudd noe som toppet seg med P3 Gull-nominasjon. Etter å ha sluppet låter som gikk rett hjem i hjertet hos folket, opptrådd på VG-lista, Stavernfestivalen, Norway Cup og ikke minst bygget en sterk fanbase, er han klar for sitt første egne låtslipp for året. «alene» handler i korte trekk om det å lære og elske seg selv. Låten speiler mye av det 18-år gamle Adam har på hjertet samt erfaringene han plukker opp på veien i ung alder.
«I det siste har jeg lært på nytt å trives i mitt eget selskap. Til tross for at jeg er en (som mange andre) som trenger nærhet, har jeg valgt å være tilfreds med å være litt alene. Istedenfor å la noen andre som ikke ser verdien i meg trykke meg ned. Først så måtte jeg lære å elske meg selv.»
lille Caesar aka Adam Gryting har opparbeidet seg en enorm musikalsk erfaring tross sin unge alder. Drammensgutten har alltid hatt en stor forkjærlighet for musikk, og allerede da han var ett år gammel hermet han etter tonene som hans mor sang. Som 14-åring deltok han i Norske Talenter og kom helt til finalen der han sjarmerte dommerne og det norske folk med sin særegne stemme og kjappe kommentarer. Sammen med sin bror og far, som har vært en viktig støtte for ham i hans musikalske karriere, har han vært å se på TV-skjermen. Blant annet på Beat for Beat og Allsang På Grensen, der han gjorde sterke versjoner av andre sine låter.
Adam har vokst opp i et miljø der han ble eksponert for ulike kulturer og type musikk, noe som har påvirket hvor han henter inspirasjon fra og hva han skriver om. I 2020 slapp han sin debutlåt på engelsk, "Be Alright", som ble ukas låt på P3. Siden da har han sluppet mye musikk, men i fjor valgte han å begynne å skrive på norsk og endret artistnavnet sitt til lille Caesar. Første låt på norsk kom i august 2022 og het «de andre». Mottakelsen var veldig god, og låta gjorde og en fin figur i NRK-serien VGS, som Adam medvirket i. I 2023 så fikk vi servert flere låtslipp fra artisten, blant annet hitten «brenner» og «laken» sammen med Aiba, før han på starten av dette året hoppet på Hkeem sin EP med låten «Mellom 4 vegger».
2024 blir året der han tar nye store steg, lager musikk som speiler hvordan det er å være en ung mann som snart er på vei inn i 20-årene, masse konserter og ikke minst allsang.
Nøkkelord
Kontakter
Sarah ElachihebPromotion - Universal Music Norge
sarah.elachiheb@umusic.comSilje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder

Lenker
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Von Disco forelsker seg i Norge og får med seg Tigergutt101 på Here We Go Again!14.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Stjerneskuddene i den svenske gruppen Von Disco er klare for å erobre Norge. 14. november slipper de den energiske og dansbare singelen “Here We Go Again”, et samarbeid med favorittene i Tigergutt101 – en ærlig låt som handler om å gi slipp og gå videre. “Låta handler om en eks som prøver å komme tilbake, men følelsene er borte. Det er en ærlig og direkte sang om å gå videre – selv når den andre ikke klarer å gi slipp,” forteller Von Disco. Med et fengende refreng, dynamisk samspill mellom svensk og norsk vokal og en produksjon som oser nordisk klubbenergi, leverer “Here We Go Again” en historie mange kan kjenne seg igjen i – med både vemod og eufori i samme pakke. Hør låten HER Samarbeidet med Tigergutt101 vokste ut av Von Discos fascinasjon for den norske musikkscenen: “Vi har helt siden starten hentet mye inspirasjon fra Norge – deres ville låter, energien og det gale publikummet. Å få æren av å lage vår første svensk-norske låt med Tigergutt føles utrolig stort. Gutta er morsomme,
Alessandra slipper EP-en Peperoncina - en feiring av dualitet, styrke og selvinnsikt14.11.2025 08:45:00 CET | Pressemelding
Etter en kongelig kinopremiere for «Queen Almighty» og massiv fansupport i høst, slipper Alessandra endelig sin EP: Peperoncina. En energibombe av en utgivelse – full av attitude, ærlighet og følelsesmessig dualitet: «Peperoncina er liten, men kraftfull – akkurat som følelsene jeg prøver å formidle. For meg handler det om å tørre å være både tøff og sårbar, sterk og følsom.» - Alessandra EP-en som slippes 14. november viser flere sider av Alessandra: «Jeg viser frem den modige siden av meg – hun som tar på seg det antrekket hun egentlig ikke tør, og bare rocker det. Men den myke delen er der også. Peperoncina handler om begge sider.» Hør Peperoncina HER Blant låtene finner vi den splitter nye singelen Not That Deep – en selvsikker og leken poplåt for alle som setter seg selv først: «Jeg er for opptatt av musikk, karriere og det jeg elsker å gjøre – så hvis du skal være en del av livet mitt, må du nesten tåle å bare være en liten hobby ved siden av alt det andre. Hvis Tate McRae og Megh
Dagny slipper tre akustiske låter 14. november13.11.2025 09:53:38 CET | Pressemelding
«JUPITER» står på egne ben som en personlig, og kanskje uventet, gave til fansen, uten direkte bånd til tidligere eller kommende utgivelser. Gjennom disse tre låtene viser Dagny en roligere og mer sårbar side som står i kontrast til hennes vanligvis energiske uttrykk, og gjør denne samlingen til det perfekte lydsporet for sesongen som ligger foran oss. De tre sangene er en del av soundtracket til sesong 3 av Netflix-serien Hjem til Jul, hvor Dagny selv spilte rollen som sykepleieren Lisa i andre sesong.
Maria Arredondo med "Finne Deg" fra juleeventyret "Reisen mot Nord"7.11.2025 10:56:55 CET | Pressemelding
Fredag 7. november slipper Maria Arredondo låten «Finne deg», som er med i kinofilmen «Reisen mot Nord», årets vakreste juleeventyr basert på H.C. Andersens «Snødronningen». Filmen, som har premiere samme dag, er allerede solgt til 60 land. "Finne deg" er skrevet av Bente Lohne, med musikk og produksjon av Rolf Løvland. Sangen slippes både som engelsk og norsk versjon, begge sunget av Maria Arredondo.
Victoria Nadine slipper balladen "Real To Me" 7. november7.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 7. november slipper Victoria Nadine singelen «Real to me», en følelsesladet singel om sårbarheten og risikoen som følger ved å skulle åpne seg opp til en man er glad i.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom