Thon Hotels kåret til hotellbransjens mest bærekraftige merkevare i Norge
Thon Hotels, en av Norges største hotellkjeder, har blitt kåret av forbrukerne til hotellbransjens mest bærekraftige merkevare i Norge. Utmerkelsen ble tildelt Thon Hotels gjennom Sustainable Brand Index™, Europas største uavhengige merkevareundersøkelse med fokus på bærekraft.

– Som en av Norges største hotellkjeder og eiendomsaktører har vi et betydelig miljøansvar. Derfor er vi veldig stolte over å toppe listen over hotellbransjens mest bærekraftige merkevare i årets Sustainable Brand Index™. Dette viser at det gode arbeidet vi gjør, blir verdsatt og at bærekraftsinnsatsen vår blir lagt merke til hos folk, sier Morten Thorvaldsen, konserndirektør i Thon Hotels.
Thon Hotels’ bærekraftstrategi omfattes av hele Olav Thon Gruppen og består av tre pilarer med tilhørende langsiktige ambisjoner; Klima og natur, Sirkulære løsninger og Sosial rettferdighet. Vi skal blant annet bidra til å nå ambisjonene om netto nullutslipp innen 2050, være naturpositiv, full innsikt i verdikjeden og søke mot en representativ ledelse.
Thon Hotels jobber bl.a. for et miljøvennlig forbruk, reduserte avfallsmengder og spart energi. Alle egeneide hoteller er Miljøfyrtårnsertifisert. Som en av Norges største hotellkjeder er Thon Hotels en døråpner til arbeidslivet for mange uten utdannelse eller arbeidserfaring. Inkludering, mangfold og videreutvikling av talenter i reiselivsbransjen er viktige satsningsområder.
Gründeren av Sustainable Brand Index, Erik Elvingsson Hedén, sier:
– Thon Hotels tar tilbake førsteplassen i hotellbransjen i år. Det kommer blant annet av at kundene er veldig positive til Thon Hotels’ arbeid med bærekraft og sosialt ansvar. Forbrukerne legger merke til jobben som gjøres for å ha et mer miljøvennlig forbruk, redusere matsvinn, og for det sosiale ansvaret og engasjementet Thon Hotels har for inkludering og mangfold.
Sustainable Brand Index™ er Europas største uavhengige merkevareundersøkelse med fokus på bærekraft. Undersøkelsen måler hvordan forbrukere oppfatter merkevarenes arbeid med bærekraft. Målingen baserer seg på en omfattende analyse som i år inkluderer 1 600 merker og 80 500 forbrukerintervjuer i 8 europeiske land. I Norge har 13 000 norske respondenter evaluert 282 merker innen 25 bransjer.
Nøkkelord
Kontakter
Morten ThorvaldsenKonserndirektør, Thon Hotels
Tel:+47 23 08 00 00morten.thorvaldsen@olavthon.noLenker
Om oss
Thon Hotels er en av Norges største hotellkjeder, og er en del av Olav Thon Gruppen. I Norge finnes ca. 80 hoteller, og i tillegg har vi hoteller i Sverige, Danmark, Brussel og Rotterdam. Thon Hotels har over 2,6 millioner gjestedøgn i løpet av et år.
Thon Hotels har gjennomgått en omfattende oppussing de siste årene. Thon-hotellene er blitt fargerike og har fått en lekker design. Bak oppussingen står Sissel Berdal Haga Thon, designansvarlig i Olav Thon Gruppen, og interiørarkitekt MNIL Trond Ramsøskar.
Følg pressemeldinger fra Thon Hotels
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Hotels på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Thon Hotels
Jessica Norgren blir hotelldirektör för Thon Hotel Vasa i Stockholm31.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotels stärker sin närvaro i Stockholm ytterligare genom att anställa Jessica Norgren som hotelldirektör för det nya Thon Hotel Vasa. Den nya direktören kommer att leda hotellets planeringsfas, och sedan, när hotellet öppnat, ansvara för verksamheten.
Jessica Norgren blir hotelldirektør ved Thon Hotel Vasa i Stockholm31.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotels styrker sin tilstedeværelse i Stockholm ytterligere med ansettelsen av Jessica Norgren som hotelldirektør ved det nye Thon Hotel Vasa. Den nye direktøren vil lede hotellets planleggingsfase, og deretter ha ansvar for virksomheten når hotellet har åpnet.
Thon Hotels utvider med tre nye partnerhoteller9.1.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotels styrker sitt tilbud ytterligere med tre nye partnerhoteller som åpner i 2025 og 2026. Først ut er et nyrenovert partnerhotell på Notodden som åpner i februar i år. I juni følger et hotell i Mo i Rana. Til neste år, i 2026, åpner et nybygget hotell i Drammen med 220 rom og moderne kurs- og konferansefasiliteter for opptil 450 personer. Navnet blir Thon Partner Hotel Drammen. De nye partnerhotellene vil bli drevet under Thon Partner-paraplyen med Norlandia Hotel Group som operatør.
Thon Hotel Oslo Airport blir Norges største konferansehotell7.1.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotel Oslo Airport på Gardermoen utvider og dobler kapasiteten med ny kongresshall og et toppmoderne konferansesenter. Når prosjektet står ferdig i oktober 2025, blir hotellet Norges største konferansehotell. - Det skal være en gjenkjennbar «Thon-touch» der du får den samme gode opplevelsen uansett om det er en gruppe på seks personer eller 5 000, sier Morten Thorvaldsen, konserndirektør for Thon Hotels.
Thon Hotel Oslo Airport Becomes Norway's Largest Conference Hotel7.1.2025 07:00:00 CET | Press release
Thon Hotel Oslo Airport at Gardermoen is expanding and doubling its capacity with a new congress hall and a state-of-the-art conference center. When the project is completed in October 2025, the hotel will be Norway's largest conference hotel. "There will be a recognizable 'Thon touch' where you get the same great experience whether it's a group of six people or 5,000," says Morten Thorvaldsen, CEO of Thon Hotels.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom