Geelmuyden Kiese etablerer nært samarbeid med IRF Reputation AG i Sveits
16.2.2024 11:11:23 CET | Geelmuyden Kiese | Pressemelding
Geelmuyden Kiese inngår samarbeid med det lokale sveitsiske kommunikasjonsbyrået IRF Reputation AG for å kunne støtte norsk næringsliv i Sveits.

IRF ble grunnlagt i 2002, og har i dag 17 rådgivere fordelt på kontorer i Zürich og Genève. Selskapet spesialiserer seg på strategisk rådgivning, selskapskommunikasjon, finansiell kommunikasjon og myndighetskontakt. I likhet med Geelmuyden Kiese, er byrået med i det internasjonale samarbeidsnettverket til FTI Consulting.
– Sveits er et kraftsenter for finans i Europa. Vi vil nå samarbeide med et lokalt byrå med erfarne rådgivere, dyp kjennskap til det sveitsiske markedet og god strategiforståelse. IRF vil bistå norske kunder i Sveits og vil nå kunne tilby rådgivning i hele Skandinavia gjennom samarbeidet med Geelmuyden Kiese, sier Severin Roald, administrerende direktør i Geelmuyden Kiese Norge.
Målet er at Geelmuyden Kiese skal kunne koble på og koordinere med det sveitsiske byrået når kunder trenger å løse kommunikasjonsutfordringer i Sveits, og vice versa.
– Vi gleder oss over å kunne hjelpe norske og skandinaviske kunder med strategiske og taktiske kommunikasjonstjenester i Sveits. Vi håper vår kjennskap til det sveitsiske samfunnet og næringslivsaktører kan bli en viktig døråpner for nyankomne bedrifter og investorer, sier Stefan Mathys, som er én av fem partnere i IRF Reputation AG.
Mathys har vært i IRF siden 2012, og har tidligere vært partner i sveitsiske Barino Consulting og leder for kommunikasjon og myndighetskontakt i den sveitsiske avdelingen av KPMG. Mathys er utdannet økonom og journalist, og har vært journalist i de sveitsiske næringslivsavisene Handelszeitung og Schweizer bank. Han har også jobbet som strategisk rådgiver og sitter i ledelsen for Den sveitiske public affairs-foreningen (SPAG).
Miriam Dippe-Nistor er partner og leder for Genève-kontoret. Hun er en erfaren rådgiver med spesialisering på formuesforvaltning, eiendom, kapitalmarkeder og private equity. Dippe-Nistor har vært i IRF siden 2015, og har tidligere jobbet som journalist og rådgiver i Sveits, Tyskland og Frankrike. Blant annet har hun utført arbeid for den tysk-franske kringkasteren ARTE og for det franske parlamentet. Hun har master i både statsvitenskap og internasjonal kommunikasjon og sitter i styret for Den sveitsiske private equity- og corporate finance-foreningen (SECA).
Kontakter
Severin RoaldPartner og administrerende direktørGeelmuyden Kiese
Administrerende direktør og managing partner for GK Norge
Stefan MathysPartnerIRF Reputation AG
Tel:+41 79 227 98 31mathys@irf-reputation.chBilder



Om Geelmuyden Kiese
Geelmuyden Kiese Gruppen ble kjøpt opp av holdingselskapet Paritee ved årsskiftet 2021/2022. Selskapets ambisjon er å vokse i Norden og andre europeiske markeder. Paritee består av flere bransjeledere innen kommunikasjon og strategisk rådgivning.
Paritee kjøpte nylig opp Brands2Life, som har 200 ansatte i London, New York, Minneapolis og San Fransisco. Paritee har dermed over 350 rådgivere som kan løse kommunikasjonsutfordringer for kunder i Norge, Sverige, Danmark, Storbritannia og USA. I likhet med IRF er Geelmuyden Kiese assosiert med FTI International.
Om IRF Reputation AG
IRF Reputation AG er et strategisk rådgivningsselskap som fokuserer på selskapskommunikasjon, finansiell kommunikasjon og medie- og krisehåndtering. IRF har kontorer i Zürich og Genève og 17 ansatte. IRF gir råd til og støtter individer, investorer, selskaper, næringslivsorganisasjoner og innflytelsesrike personer. IRF har et omfattende nettverk av medierepresentanter og opinionsledere fra akademia, politikk og næringsliv. I likhet med Geelmuyden Kiese er IRF assosiert med FTI International.
Følg pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Geelmuyden Kiese på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Geelmuyden Kiese kåret til årets byrå i Europa: – Dette er vi enormt stolte over22.5.2026 09:25:16 CEST | Pressemelding
London/Oslo/Stockholm/København – Geelmuyden Kiese er kåret til European Consultancy of the Year under SABRE Awards i London – en av Europas mest prestisjefylte konkurranser innen PR og strategisk kommunikasjon.
Amy Crowther styrker rådgivningsteamet hos Geelmuyden Kiese. Fra Helsedirektoratet til Geelmuyden Kiese11.3.2026 09:51:39 CET | Pressemelding
(Oslo) Geelmuyden Kiese styrker sitt strategiske rådgivningsteam med Amy Crowther. Hun kommer fra Helsedirektoratet og har tidligere hatt sentrale roller i Publicis MSL, hvor hun blant annet var seniorrådgiver og Head of Operations, driftssjef. Nå går hun inn som seniorrådgiver i Geelmuyden Kiese og igjen nær medarbeider med Rolf Ellingsen Aaneland som hun jobbet tett sammen med i Publicis MSL.
Hillevi Leknes blir COO i Geelmuyden Kiese Norge – Får en sentral rolle i videre vekst og utvikling av selskapet6.3.2026 09:47:33 CET | Pressemelding
Oslo – 6. mars 2026 – Geelmuyden Kiese styrker sin ledergruppe med Hillevi Leknes (27) som ny Chief Operating Officer (COO) i Norge. Leknes får et overordnet ansvar for selskapets operasjonelle drift, utvikling og gjennomføringsevne.
Stor interesse for kunstig intelligens, AI, i Molde og Møre og Romsdal - Nordisk AI-ekspert besøker Molde5.3.2026 14:54:42 CET | Pressemelding
Molde – 5. mars 2026 – Interesse for kunstig intelligens, AI, og hvordan teknologien påvirker kommunikasjon, beredskap og næringsliv er økende i Møre og Romsdal. 12. mars samler NHO Møre og Romsdal, Molde Næringsforum og Geelmuyden Kiese ledere og virksomheter til et frokostmøte i Molde om AI, beredskap og kommunikasjon.
Fire gull til Geelmuyden Kiese28.1.2026 13:18:52 CET | Pressemelding
Geelmuyden Kiese hentet hjem fire gull under International Content Marketing Awards i London torsdag kveld, etter å ha markert seg sterkt blant bidrag fra hele verden.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom