KLP Eiendom kjøper Tjuvholmen allé 11
KLP Eiendom har inngått avtale med Aspelin Ramm Eiendom AS om kjøp av Tjuvholmen Kontor VIII AS, som eier seksjonene 1, 2 og 3 i Tjuvholmen allé 11. Brutto eiendomsverdi i transaksjonen er 844 millioner kroner. Overtakelse er planlagt 29. februar 2024.

Tjuvholmen Allé 11 er hovedkontor for Handelsbanken i Norge. I tillegg leier A.C.E Fashionstore et butikklokale. Årlige leieinntekter er rundt 40,7 millioner kroner.
Eiendommen stod ferdig i 2010 og har et areal på ca. 8.200 kvadratmeter fordelt på 9 etasjer inkludert kjeller. Eiendommen ble oppgradert i 2021. Bygningen har i dag energiklasse C og BREEAM In-Use-sertifisering med mål om å oppgradere til karakter Very Good.
– Dette er en flott eiendom som blir et godt tilskudd til vår portefølje. Med dette kjøpet sikrer vi oss et bra bygg i Oslo sentrum og styrker oss i et attraktivt område, sier Gunnar Gjørtz, som er administrerende direktør i KLP Eiendom.
Nøkkelord
Kontakter
Gunnar GjørtzAdm.dir KLP Eiendom
Tel:+47 922 17 200gunnar.gjortz@klpeiendom.noBilder
Om oss
KLP Eiendom AS er et heleid datterselskap av KLP. Selskapet er en av Norges største aktører innen forvaltning, utvikling og drift av eiendom. KLP Eiendom eier over 2,3 millioner kvadratmeter eiendom, med en markedsverdi på drøyt 90 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra KLP
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KLP på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KLP
KLP: Sterke resultater i 4. kvartal17.2.2025 06:59:31 CET | Pressemelding
KLP avsluttet 2024 med sterke resultater i alle forretningsområder. Avkastningen på pensjonsmidlene i kollektivporteføljen ble på 1,8 prosent i kvartalet. Det bidro til at avkastningen for året ble 9 prosent.
KLP: Strong results in Q417.2.2025 06:58:49 CET | Press release
KLP ended 2024 with strong results in all business areas. The return on pension funds in the common portfolio was 1.8 percent for the quarter. This contributed to an annual return of 9 percent.
KLP Banken inngår avtale med Eika-alliansen6.2.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
KLP Banken har signert en samarbeidsavtale med Eika Gruppen.
Rekordresultat for KLP Banken5.2.2025 15:17:28 CET | Pressemelding
KLP Banken leverer et driftsresultat på 325 millioner kroner i 2024, opp 14 prosent fra 2023.
Kommune- og helse-Norge tilføres 37 milliarder kroner23.1.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Pensjonsselskapet KLP planlegger å tilføre rekordsum til kundenes premiefond.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom