KLP Eiendom kjøper Tjuvholmen allé 11
KLP Eiendom har inngått avtale med Aspelin Ramm Eiendom AS om kjøp av Tjuvholmen Kontor VIII AS, som eier seksjonene 1, 2 og 3 i Tjuvholmen allé 11. Brutto eiendomsverdi i transaksjonen er 844 millioner kroner. Overtakelse er planlagt 29. februar 2024.

Tjuvholmen Allé 11 er hovedkontor for Handelsbanken i Norge. I tillegg leier A.C.E Fashionstore et butikklokale. Årlige leieinntekter er rundt 40,7 millioner kroner.
Eiendommen stod ferdig i 2010 og har et areal på ca. 8.200 kvadratmeter fordelt på 9 etasjer inkludert kjeller. Eiendommen ble oppgradert i 2021. Bygningen har i dag energiklasse C og BREEAM In-Use-sertifisering med mål om å oppgradere til karakter Very Good.
– Dette er en flott eiendom som blir et godt tilskudd til vår portefølje. Med dette kjøpet sikrer vi oss et bra bygg i Oslo sentrum og styrker oss i et attraktivt område, sier Gunnar Gjørtz, som er administrerende direktør i KLP Eiendom.
Nøkkelord
Kontakter
Gunnar GjørtzAdm.dir KLP Eiendom
Tel:+47 922 17 200gunnar.gjortz@klpeiendom.noBilder
Om oss
KLP Eiendom AS er et heleid datterselskap av KLP. Selskapet er en av Norges største aktører innen forvaltning, utvikling og drift av eiendom. KLP Eiendom eier over 2,3 millioner kvadratmeter eiendom, med en markedsverdi på drøyt 90 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra KLP
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KLP på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KLP
17,2 milliarder i overskudd til kundene etter andre kvartal22.8.2025 07:08:06 CEST | Pressemelding
Samlet leverer KLP et resultat på 21,8 milliarder kroner i andre kvartal, og 18,1 milliarder hittil i år. Det betyr over 17 milliarder til kundene.
Ferske KLP-tall: Kvinner blir uføre langt oftere enn menn12.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Kvinner blir mer enn dobbelt så ofte uføre som menn, viser tall fra KLP. Uførheten blant kvinner har økt i alle aldre bortsett fra hos de eldste. Det er ikke mulig å se samme utvikling for menn.
KLP excludes new Israeli company11.8.2025 10:44:07 CEST | Press release
KLP and the KLP funds have excluded the Israeli technology company NextVision Stabilized Systems Ltd (NextVision) from its investments because the company supplies key components for military drones used in the war in Gaza.
KLP ekskluderer nytt israelsk selskap11.8.2025 10:42:45 CEST | Pressemelding
KLP og KLP-fondene utelukker det israelske teknologiselskapet NextVision Stabilized Systems Ltd. fra sine investeringer fordi det leverer sentrale komponenter til militære droner som brukes i Gaza-krigen.
KLP Eiendom kjøper sentral eiendom i Stockholm for 1480 MSEK11.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
KLP Eiendom har inngått en avtale med Barings om kjøp av Härolden 44, også kalt Fleming 7, i Stockholm. Overtakelse er planlagt i starten av september 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom