Vinterferie: Stor sjanse for stengte fjelloverganger – sjekk prognosene i ny tjeneste
Nedbør og vekslende temperaturer gir utfordrende kjøreforhold flere steder i landet – og fare for stengte fjelloverganger. I Vegvesen trafikk-appen får du nå opp prosentvis risiko for om en fjellovergang blir stengt.

Både på vegvesen.no/trafikk og i Vegvesen trafikk-appen finner du nå en liste over hundre fjelloverganger og stengingsutsatte strekninger, der du får opp prosentvis risiko for om strekningen blir stengt. Prognosene er basert på historiske stengningsdata og værdata, sammen med gjeldende værprognoser.
I tillegg til risiko for stengning, får du også opp eventuelle trafikkmeldinger for strekningen og bilder fra webkamera der dette er tilgjengelig.
På «Vegvesen trafikk app» kan du:
- se trafikkmeldinger, webkamera, værstasjoner, rasteplasser, rutetider for ferje og ladeplasser for elbil – og lagre dine favoritter
- søke opp en rute og få relevant info og varsler for denne
- få varsler for ditt område, ved å tegne og lagre området i kartet.
- NYHET: få alle varslene dine lagret i en personlig innboks, slik at du kan gå tilbake å sjekke varsler du har mottatt (lagres i syv dager).
Last ned appen Vegvesen trafikk her:
Last ned Vegvesen trafikk fra App Store
Last ned Vegvesen trafikk fra Google Play
Kilder til trafikkinformasjon fra Statens vegvesen:
- Vegvesen.no/trafikk
- Status på fjelloverganger og andre værutsatte veier
- Webkameraer og værstasjoner langs veien
- Oversiktsside for trafikkmeldinger
- Følg Vegtrafikksentralen for ditt område på Twitter/X:
- Vegtrafikksentralen Øst (@VTSost)
- Vegtrafikksentralen Nord (@VtsNord)
- Vegtrafikksentralen Midt (@VTSMidt)
- Vegtrafikksentralen Vest (@VTSvest)
- Vegtrafikksentralen Sør (@VTS_sor)
Kontakter
Pressevakt Vegdirektoratet
* Vegdirektør
* Transportregelverk
* Teknologiutvikling
* Forhandlinger bypakker
* Overordnet styring og ledelse av Statens vegvesen
* Pressevakt også for divisjonene IT og Fellesfunksjoner
Bilder
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.

Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Starter gjennomsnittsfartsmåling av fart i Frøyatunnelen25.4.2025 14:01:18 CEST | Pressemelding
Tirsdag 29.april kl.12 starter Statens vegvesen med strekningsmåling av fart på fv.714 og gjennom Frøyatunnelen. Dette erstatter tidligere fotobokser med punktmåling, og sikrer lavere fart på en lengre strekning enn tidligere.
Operatunnelen stenges i korte perioder natt til mandag25.4.2025 10:37:05 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen gjennomfører en planlagt stenging av Operatunnelen i Oslo søndag 27. april klokken 23.00 til mandag 28. april klokken 05.00.
Transport- og kommunikasjonskomiteen på Stortinget kjem til Rogaland 28.–30. april25.4.2025 09:15:28 CEST | Pressemelding
Frå måndag 28. til onsdag 30. april er Stortinget sin transport- og kommunikasjonskomité på rundreise i Rogaland fylke.
E10 i Lofoten åpner igjen i kveld24.4.2025 18:19:24 CEST | Pressemelding
Oppryddingsarbeidet etter steinraset har gått bedre og raskere enn forventet. Trafikken kan kjøre forbi rasstedet fra kl. 21.30 i kveld.
Forsinkelser i vognkortproduksjon hos Vegvesenet24.4.2025 14:22:32 CEST | Pressemelding
Grunnet en teknisk feil er det forsinkelser i produksjonen av vognkort hos Statens vegvesen. Det forventes at produksjonen vil gå som normalt fra 29. april.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom