Nå lanseres KGM i Norge
Endelig lanseres KGM i Norge. Med en spennende modellportefølje, er KGM klar til å ta fatt på det norske markedet.

Etter at RSA ble annonsert som importør for KGM i fjor, har importøren jobbet målrettet med å etablere et solid og tradisjonelt forhandlernettverk. Nå har bilene ankommet Norge, og KGM er klare for å introdusere flere modeller for det norske bilkjøpere.
-Endelig kan biler fra KGM prøvekjøres over hele landet, sier Steinar Dokken, salgssjef i KGM Norge.
KGM, tidligere kjent som SsangYong, har gjennomgått en omfattende fornyelse det siste året. Dette inkluderer nytt navn, ny identitet, lanseringen av innovative modeller og nye eiere. KGM er et at de største bilmerkene i Sør-Korea, og driver nå virksomhet i 126 land.
Etter at de nye eierne KG Group satte i gang relanseringen i fjor, har KGM sett en svært positiv utvikling. Internasjonalt har KGM oppnådd imponerende vekst etter KG Group kom inn på eiersiden.
Tradisjonelt forhandlernettverk og offensiv lanseringsplan
KGM i Norge vil distribueres via et tradisjonelt forhandlernettverk for både bilsalg, verkstedtjenester og delesalg.
Steinar Dokken forteller om stor pågang fra nye forhandlere det siste året. Han og teamet har allerede bygget et solid forhandlernettverk som strekker seg fra nord til sør.
-Det er ingen tvil om at mange ønsker seg KGM i butikken. Vi har tatt inn godt etablerte forhandlere med solid tilstedeværelse i sine distrikter. Vi har troen på at tilgjengelighet og nærhet til kunden er veien til en best mulig kundeopplevelse. I dag teller forhandlernettverket 27 forhandlere, og det vokser for hver uke, sier Steinar Dokken, salgssjef i KGM Norge.
For å sikre rask og effektiv kundeservice, har KGM et stort og komplett delelager stasjonert i Drammen. Dermed kan forhandlere motta reservedeler over natten, noe som bidrar til å opprettholde en best mulig kundeopplevelse.
I Norge lanseres følgende modeller i første omgang – Rexton, Musso Grand og eKorando. Elektriske Torres eVX vil bli tilgjengelig i Norge i starten av april.
-Dette er konkurransedyktige modeller vi har stor tro på. KGM har hovedfokus på SUV-er, varebiler og pickuper med firehjulstrekk. Med svært solide egenskaper, er dette modeller som passer godt inn i det norske markedet, sier han.
Han legger til at det foreligger ekspansive planer om flere nye modeller i nær fremtid.
Om KGM
Bilmerket KGM er et av eldste bilmerkene i Sør-Korea, og ble etablert i 1954. Dette er sammen med Hyundai og Kia en av de tre store bilprodusentene i Sør-Korea. Bilmerket er tidligere kjent som SsangYong, men endret navn til KGM i 2023. Selskapet har i siden 1980-tallet utviklet firehjulsdrevne kjøretøy, og er kjent for innovativ teknologi og god kvalitet. KGM eies i dag av industrigiganten KG Group.
Bilmerket har omfattende distribusjon i Europa og resten av verden, og driver nå virksomhet i 126 land.
Om RSA
RSA er en nord-europeisk bilimportør i 12 land, og er den offisielle distributøren av KGM i Norge, Sverige og Danmark. Som et privateid selskap med historie helt tilbake til 1936, har RSA utviklet sterke merkevarer i mange markeder. Siden oppstarten har mobilitet og transport vært utgangspunktet gjennom alle selskapets faser.
RSA har i dag hovedkontor i Drammen, og har i tillegg veletablerte kontorer i Sverige, Danmark, Finland, Polen, Tyskland og Island. RSA har allerede bygget opp et store forhandlernettverk som strekker seg over hele Nord-Europa med merkene Suzuki, Isuzu, Maxus, BYD, JAC og KGM.
Kontakter
Steinar DokkenSalgssjef KGM Norge
Tel:957 26 594steinar.dokken@rsa.noBilder










Følg pressemeldinger fra RSA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra RSA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra RSA
Maxus lanserar dieseltransportbilar i Sverige31.3.2025 11:24:57 CEST | Pressemelding
Maxus erbjuder för närvarande ett av Sveriges bredaste modellprogram av elektriska transportbilar. Nu utökar märket sitt utbud av transportbilar ytterligare genom att introducera dieseltransportbilarna Deliver 7 och Deliver 9. Med de nya drivlinorna understryker Maxus sin nya strategi, där målet är att bli ett ännu mer mångsidigt och starkt transportbilsmärke på den svenska marknaden.
Nowy Maxus e-Deliver 5: Elektryczny van z platynową certyfikacją Euro NCAP debiutuje na polskim rynku już za 155 900 zł!20.3.2025 09:47:47 CET | Pressemelding
Producent dostawczych i osobowych vanów, pick-upów oraz SUV-ów Maxus wprowadza na polski rynek model e-Deliver 5: najbardziej zaawansowany technicznie van średniej wielkości. Dzięki wykorzystaniu wiodących kompetencji Maxusa w napędach elektrycznych, e-Deliver 5 łączy największą ładowność w klasie, zasięg sięgający 489 km (wg normy WLTP) oraz ceny zaczynające się już od promocyjnej oferty 155 900 zł (bez uwzględnienia programów dopłat).
Vi præsenterer e-Deliver 5 – en elektrisk varevogn til en skarp pris19.3.2025 09:00:00 CET | pressemeddelelse
Maxus e-Deliver 5 lanceres nu i Danmark – en elektrisk varebil, der kombinerer avancerede sikkerhedsløsninger, solid lastekapacitet og fleksible løsninger. Maxus e-Deliver 5 lanceres til en skarp introduktionspris på kun kr. 259.900,- ekskl. moms.
JAC Motors lanserer E30X på det norske markedet – klar for prøvekjøring og levering13.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
JAC Motors har endelig lansert den kompakte elbilen E30X. Denne modellen markerer en viktig milepæl for bilprodusenten, som den første modellen på en helt ny plattform. Bilen er nå tilgjengelig for prøvekjøring hos alle norske forhandlere og kan leveres omgående.
Maxus e-Deliver 5: en elektrisk skåpbil med Platinum i Euro NCAP10.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Maxus utökar sitt utbud av elektriska transportbilar i Sverige med lanseringen av e-Deliver 5 – en elektrisk skåpbil som kombinerar den senaste tekniken, enastående säkerhet och imponerande lastkapacitet. Med Platinum-certifiering i Euro NCAP erbjuder modellen maximalt skydd under hela arbetsdagen. e-Deliver 5 lanseras till ett mycket konkurrenskraftigt introduktionspris på 399.900 kr. exkl moms och de första bilarna beräknas komma till Sverige i April.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom