Kjetil Mulelid presenterer en drivende god andre singel fra sitt nye album, med Arve Henriksen på trompet.
9.2.2024 09:00:00 CET | Sounds Like Gold | Pressemelding
Kjetil Mulelids nye album «Agoja» slippes i mars, og i dag slippes den andre singelen, «Alone», hvor Kjetil har fått med seg ingen ringere enn Arve Henriksen på trompet og elektronikk. «Alone» er en drivende, medrivende og melodiøs låt som fanger lytteren fra første tone.

Arve Henriksen (trumpet and electronics)
Martin Myhre Olsen (t. sax)
Selma French (violin)
Lars Horntveth (pedal steel)
Andreas Winther (drums)
Bárður Reinert Poulsen (bass)
Kjetil Mulelid (piano and keyboards)
Kjetil om singelen "Alone":
“Ordet “alene” er ofte negativt ladet, men “alone” for meg i denne sammenhengen er mer et sterkt ord - en sinnsstemning der man går i en drøm med en uovervinnelig tanke om at man får til hva enn man vil. Dagdrømme kan kanskje være et synonym. Uansett, en god følelse av å gå alene med egne tanker i nærmest en heroisk tilstedeværelse hvor alt er mulig, ingen kan stoppe deg og alle veier er åpne
Med meg på denne låten har jeg fått noen utrolige musikere. Arve Henriksen har vært en av mine favorittmusikere gjennom store deler av mitt voksne liv, og de gangene vi har møttes og jobbet har det vært en utrolig inspirasjon og øyeåpner. Selma French og Martin Myhre Olsen er to gode venner som jeg har kjent og arbeidet mye med opp igjennom, med blant annet Martin som en del av den mangeårige aktive kvartetten, Wako. I samme band finner vi også Bárður Reinert Poulsen som virkelig får denne låten til å dyttes videre med sitt bass-spill. Lars Horntveth som er kjent fra Jaga Jazzist og x-antall andre prosjekter har lagt på sin magiske “touch” i både studio med pedal steel og i postproduksjonen med idéer og finesser. Til slutt er det min mangeårige følgesvenn i egen trio, Andreas Winther, som spiller trommer og utgjør siste del av bandet på denne låta.” - Kjetil Mulelid

Kjetil Mulelid (f. 1991, Hurdal, Norge) har utmerket seg som en oppfinnsom artist, som blander jazz, salmer og improvisert musikk både i sitt eget spill og i komposisjoner. Etter å ha fullført den kjente "Jazzlinja" i Trondheim tilbake i 2014, har han turnert mye rundt i verdens kriker og kroker med sin egen musikk og flerfoldige prosjekter. Han har spilt konserter i store deler av Europa og Japan, og gitt ut flere godt mottatte album som soloartist, samt med sitt eget Kjetil Mulelid Trio, jazzkvartetten Wako, med sanger Emilie Storaas som duoen Kjemilie, og med sanger Siril Malmedal Hauge - både som et band og som en piano/vokal-duo.
Nøkkelord
Kontakter
Jade Marie HasselgårdLabel Manager / A&R / Promotion
Heilo / Odin / Hubro / Simax
Bilder



Lenker
Om Grappa Musikkforlag
Grappa Musikkforlag A/S ble etablert i 1983 og er et av Norges største uavhengige plateselskap. I år 2023 har Grappa 40 års jubileum.
Grappa Musikkforlag har gitt ut over fire tusen album spredt på ulike labler. Foruten Grappa som favner viser og pop, så utgis klassisk musikk på Simax Classics, folkemusikk og verdensmusikk på Heilo, blues og country på Blue Mood og jazz på Hubro.
Grappa samarbeider med Egmont Kids Media Nordic AS om utgivelse av barnemusikk gjennom Barneselskapet. Grappa samarbeider med Norsk Jazzforum om innspilling og utgivelse av norsk jazz på Odin. Grappa har også et tett samarbeide med Rune Grammofon og Drabant Music.

Andre språk
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Anna Lille - 'My Man' - ute nå!11.9.2026 10:05:24 CEST | Pressemelding
"Har du nokon gong vore saman med nokon som vennene dine hata? Då kjem du til å ELSKE denne låta!"
Andreas Rotevatn utforskar motsetnadar på nytt album "Mellom saltvatn og sola"4.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
På sitt andre soloalbum "Mellom saltvatn og sola" tek Andreas Rotevatn publikum med inn i eit musikalsk landskap der progpop, viser, country, frijazz og K-pop lever side om side. Albumet er ei utforsking av motsetnadar og eit forsvar for det nyanserte, i ei tid prega av aukande polarisering. "Mellom saltvatn og sola" er ute no. Lytt her.
Yngvil og Regnvær tar tilbake livet etter bruddet på «Til verden blir helt min»4.9.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
Når et forhold tar slutt kan påminnelsene om eksen finnes overalt. På "Til verden blir helt min" synger Yngvil og Regnvær fra hver sin side av et brudd om det man mister, det man må gi slipp på og det man må ta tilbake for å komme seg videre. Singelen er siste smakebit før Yngvils EP "PS: ikke si det til noen", som kommer 25. september. Lytt til "Til verden blir helt min" her.
Moddi og Kajsa Balto med ny duett: «Knekte greine, Doddjon oavssit» - ute nå!28.8.2026 09:10:00 CEST | Pressemelding
En sang om steder som forblir, skrevet på to språk som speiler hverandre
Et møte mellom erfaring og fornyelse - Ketil Bjørnstad og Sandra Lied Haga i musikalsk dialog på The Gateway28.8.2026 08:45:00 CEST | Pressemelding
Albumet The Gateway presenterer samarbeidet mellom Ketil Bjørnstad og cellisten Sandra Lied Haga, der musikken oppstår i spenningsfeltet mellom erfaring og nysgjerrighet. En åpen dialog der hver tone og hver pause får betydning.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom