Det nye stjerneskuddet i norsk visepop, Yngvil, gjør et fantastisk samarbeid med Daniel Kvammen på ny singel
“På repeat” er ute i dag, og er en låt som setter seg på hjernen. En nydelig fortelling om kjærlighet, som du rett og slett MÅ spille på repeat!

LYTT HER
Fra første singel beviste Yngvil at hun er den nye lovende stemmen innen norsk visepop. Hun slo gjennom med et brak med debutsingelen Ingenmannsland. Den gikk rett inn på P1, klatret fort opp til A-lista, og lå til sammen på listene i hele 24 uker! Hennes enorme formidlingsevne, og presise tekster gjorde sterkt inntrykk på lytterne. I 2023 har 27-åringen fra Nesodden fortsatt å levere visepop i særklasse.
Nå gjør Yngvil et samarbeid med en kjent stemme i sjangeren, nemlig Daniel Kvammen. Sangen heter “På repeat” og er ute i dag! En sang som gir en oppløftene god-følelse, som vi alle kanskje trenger i disse dager. Den er fengende, og har en tekst som gjør at du vil smile for deg selv på trikken på vei hjem, eller på gata på vei til en venn. Teksten handler om det å bli veldig glad i noen, veldig fort. En kjærlighetserklæring til de menneskene som får en så naturlig plass i livet ditt, at det føles ut som de alltid har vært der.
Daniel og Yngvil har jobbet godt sammen musikalsk, med to stemmer og uttrykk som kler og utfyller hverandre. Kvammen har sammen med Preben Sælid Andersen produsert debutalbumet til Yngvil, og han har også bidratt som låtskriver på flere sanger. Yngvil sier:
- Det har vært både lærerikt og spennende å jobbe sammen med Daniel. Vi har hatt det mye gøy sammen underveis i prosessen, og nå gleder jeg meg skikkelig til at folk skal få høre “På repeat”. En låt jeg er både stolt av – og veldig glad i!
Daniel Kvammen albumdebuterte i 2015, og gjorde fort inntrykk for sine vakre tekster på hallingdialekt. Debutalbumet "Fremad i alle retninga", mottok han hele tre spellemannsnominasjoner for og to priser under P3 Gull. Helt siden det har Kvammen fortsatt å være en viktig fanebærer for visepopen. Dette er første gang Daniel jobber med Yngvil, han forteller:
- Å jobbe med Yngvil har vore utrulig fint og rart på ein flott måte. Ho minner meg på så mange måter om meg sjølv når eg debuterte. Sterk melodisk og teft for gode hooks, men også med så mykje ho vil si, med hjarte i halsen og eit sånt vidunderlig skeivt blikk på verden rundt seg!
Til høsten slipper stjerneskuddet Yngvil sitt etterlengtede debutalbum.
Nøkkelord
Kontakter
Cathrine Å. HeenLabel Manager - A&R - Promotion
Tel:970 26 728cathrine@grappa.noDionisia FjelldalenPromotion: Grappa / Blue Mood / Barneselskapet
Tel:95809699dionisia@grappa.noBilder



Lenker
Om Grappa Musikkforlag
Grappa Musikkforlag A/S ble etablert i 1983 og er et av Norges største uavhengige plateselskap. I år 2023 har Grappa 40 års jubileum.
Grappa Musikkforlag har gitt ut over fire tusen album spredt på ulike labler. Foruten Grappa som favner viser og pop, så utgis klassisk musikk på Simax Classics, folkemusikk og verdensmusikk på Heilo, blues og country på Blue Mood og jazz på Hubro.
Grappa samarbeider med Egmont Kids Media Nordic AS om utgivelse av barnemusikk gjennom Barneselskapet. Grappa samarbeider med Norsk Jazzforum om innspilling og utgivelse av norsk jazz på Odin. Grappa har også et tett samarbeide med Rune Grammofon og Drabant Music.

Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
«Twins of Træna» – en varm og billedrik førstesingel fra Trond Kallevågs kommende album - ute i dag12.9.2025 09:05:00 CEST | Pressemelding
Under et kunstneropphold på Træna oppdaget Trond Kallevåg en samling unike gamle sort-hvitt-fotografier – og en søskenhistorie som aldri ble fullført. Nå blir den til lyd, i første singel fra det kommende albumet Minnesota.
Trond Kallevåg Releases First Single “Twins of Træna” from Upcoming Album Minnesota12.9.2025 09:05:00 CEST | Press release
During an artist residency on Træna, Trond Kallevåg discovered a collection of unique old black-and-white photographs – and a sibling story that was never completed. Now it is transformed into sound, in the first single from his upcoming album Minnesota.
Nytt album fra Liv Andrea Hauge Trio utforsker følelsen av å være «døgnvill»5.9.2025 09:05:00 CEST | Pressemelding
I dag slipper Liv Andrea Hauge Trio sitt tredje album Døgnville på plateselskapet Hubro. Albumet utforsker tilstanden av å være «døgnvill» – et begrep som beskriver følelsen av å være ute av takt med tid og virkelighet, som ved jetlag eller søvnløshet. Musikken beveger seg i dette rommet mellom struktur og frihet, bevissthet og drøm.
Liv Andrea Hauge Trio releases “Døgnville” – a journey between dream and reality5.9.2025 09:05:00 CEST | Press release
Today, Liv Andrea Hauge Trio releases their third album, Døgnville, on Norwegian label Hubro. The record explores the feeling of being “døgnvill” – a Norwegian term describing the sensation of being out of sync with time and reality, like during jet lag or insomnia. The music inhabits this liminal space between structure and freedom, consciousness and dream.
Yngvil løper "Maraton" - ny låt med treffsikker tekst om eksistensiell krise i joggesko5.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Visepopstjerna Yngvil slipper låta "Maraton" - i morgen står hun klar på startstreken til sitt første halvmaraton!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom