Veger kan bli stengt på kort varsel i Nordland og på kysten av Finnmark
26.1.2024 13:37:35 CET | Statens vegvesen | Pressemelding
Det er meldt oransje farevarsel for skred i Nordland og på kysten av Finnmark. Veger kan bli stengt på kort varsel.

Fjellovergangene kan også måtte stenge på kort varsel på grunn av dårlig vær. Noen steder er det allerede kolonnekjøring.
Hold deg oppdatert på www.vegvesen.no/trafikk. Der finner du informasjon om stengte veger og oppdatert trafikkinformasjon til enhver tid, oppfordrer Statens vegvesen.
-Beregn god tid, kjør etter forholdene og vær ekstra oppmerksom hvis du skal ut å kjøre.
Varselet gjelder fra og med i dag og utover helgen i første omgang.
Kontakter
Pressevakt Transport og samfunn
* Trafikksikkerhet og ulykkesstatistikk
* Trafikktall
* Fotobokser/fartskontroll
* Skilt
* Bompenger
* Trafikkstyring og beredskap
* Teknologi
* Klima og miljø
* Plansaker
* Nasjonale turistveger (Pressekontakt: 91104480)
* Norsk vegmuseum (Pressekontakt: 61285250)
Vegtrafikksentralen Nord
Tel:75 11 38 21Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.

Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Når våren kommer, øker risikoen i trafikken1.4.2026 06:30:00 CEST | Pressemelding
Seks mennesker mistet livet i trafikken i mars. Totalt har 23 personer omkommet i trafikkulykker i årets tre første måneder, sammenlignet med 13 i samme periode i fjor.
Husk å påregistrere kjøretøyet før du drar på tur i påska30.3.2026 08:42:19 CEST | Pressemelding
Påsken er høysesong for utfart. Før du legger ut på tur må du å sjekke at kjøretøyet er påregistrert!
E6 Raudhammartunnelen åpner for normal trafikk29.3.2026 17:02:45 CEST | Pressemelding
Opprydningsarbeidet vil fortsette på nattestid.
Raudhammartunnelen på E6 åpner for regulert trafikk28.3.2026 13:24:20 CET | Pressemelding
Veien åpner for regulert trafikk med ledebil i dag kl. 13:45.
Statens vegvesen jobber for fult for å kunne åpne tunnelen med regulert trafikk på E6 i Raudhammartunnelen i løpet av morgendagen27.3.2026 19:51:21 CET | Pressemelding
I tillegg settes det opp nytt fergesamband etter tunnelbrannen i Sørfold natt til fredag.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom