Endringer i Peabs byggvirksomhet
I januar 2024 ble Peab AS fusjonert inn i Bjørn Bygg AS, som deretter byttet navn til Peab Bygg AS.

Arild Østgård er ansatt som administrerende direktør for Peab Bygg, med overordnet ansvar for byggvirksomheten i Norge.
– Endringene skal forenkle og effektivisere selskapsstrukturen innen Peabs byggvirksomhet i Norge. Færre selskaper gir mindre administrativt arbeid, sier Østgård.
– Samtidig ønsker vi i større grad å kunne bruke våre ansatte på tvers av geografiske regioner. Utveksling av folk mellom ulike selskaper innebærer ekstra administrasjon og regnskap. Denne prosessen er mye enklere og mer effektiv når folk er ansatt i samme selskap.
Peabs merkevarer påvirkes ikke av fusjonen. Peabs byggvirksomhet vil fortsatt markedsføres under merkevaren Peab på Østlandet, Peab Bjørn Bygg og Peab Bogstrand i Nord-Norge og Peab K. Nordang i Vest/Nord-Vestlandet.
Utfordrende marked
Selve fusjonen har hatt minimalt med konsekvenser for Peabs ansatte, kunder og leverandører. Samtidig har den krevende situasjonen i byggmarkedet medført at Peab har måttet gjøre enkelte nedskjæringer.
– Vi er inne i en utfordrende tid. Boligmarkedet står stille. Det er tøff konkurranse om de prosjektene som kommer ut, sier Østgård.
Økende ordrereserve
Til tross for hard konkurranse har Peab Bygg landet mange nye kontrakter de seneste månedene, og er i posisjon til å vinne flere i tiden som kommer.
– Vi har blant annet signert kontrakt om å bygge et logistikksenter for Posten og Bring i Moss, vi skal bygge nytt folkebad i Leknes i Lofoten, nytt vannbehandlingsanlegg i Ålesund og nye omsorgsboliger i Harstad. Samtidig er vi i finalerunden på flere spennende prosjekter. Det viser at vi er konkurransedyktige, og det lover godt for fremtiden, sier Arild Østgård.
Fakta, Peab Bygg AS
- Adm. direktør: Arild Østgård
- Viseadm. direktør: Thomas Re Johnsen
- Markedsområder: Østlandet, Nord-Norge og Vestland/Nord-Vestlandet
- Regiondirektør Nord-Norge: Arild Østgård
- Regiondirektør Østlandet: Thomas Re Johnsen
- Regiondirektør Vestland/Nord-Vestlandet: Kjetil Nordang
- Merkevarer: Peab (Øst), Peab K. Nordang (Vest), Peab Bjørn Bygg og Peab Bogstrand (Nord)
Kontakter
Arild ØstgårdAdm. direktør - Peab Bygg AS
Tel:+47 906 43 238arild.ostgard@peab.noBilder

Om oss
Peab er Nordens samfunnsbygger med 15 000 medarbeidere og en omsetning på 60 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1800 ansatte og en omsetning på ca. 7,5 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Peab bygger 49 leiligheter for Ulsmo i Ulsteinvik28.2.2025 08:03:06 CET | Pressemelding
Peab K. Nordang har signert totalentreprisekontrakt med Ulsmo om bygging av det nye boligprosjektet Fagertun i Ulsteinvik. Kontrakten har en verdi på ca. 176 millioner kroner eks. mva., og ferdigstillelse er forventet våren 2027.
Peab bygger ny skole i Giske kommune26.2.2025 08:02:20 CET | Pressemelding
Peab K. Nordang har fått i oppdrag fra Giske kommune å bygge nye Vigra skule. Kontrakten er en totalentreprise med en verdi på ca. 159 millioner kroner eks. mva.
Peab bygger nytt skole- og helsesenter for Karasjok kommune20.2.2025 08:02:06 CET | Pressemelding
Peab Bygg AS har signert kontrakt med Karasjok kommune om bygging av nytt skole- og helsesenter. Kontrakten har en verdi på cirka 543 millioner kroner eks. mva., og prosjektet forventes ferdigstilt høsten 2027.
Peab signerte kontrakt for utvidelse av Skjetten skole10.2.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Peab Bygg AS har signert en kontrakt med Lillestrøm kommune for utvidelse av Skjetten barneskole. Kontrakten har en verdi på 113 millioner kroner eks. mva., og prosjektet forventes ferdigstilt sommeren 2026.
Peabs årsresultat 2024: Sterk avslutning på året6.2.2025 09:03:25 CET | Pressemelding
Peabs årsresultat, januar – desember 2024
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom