Topputstyrt Citroën ë-C4 og ë-C4 X med økt rekkevidde til 348.900 kroner
23.1.2024 10:25:51 CET | Stellantis Norge | Pressemelding
Gjennom de siste årene har Citroën befestet posisjonen som en ultrakomfortabel elbil i kompaktsegmentet. Nå lanseres en oppgradert versjon av både ë-C4 og ë-C4 X med samme pris for utstyrsnivå MAX

Med ett utstyrsnivå, er det ingen kunstig lav «innstegspris» på de to utgavene av ë-C4. Utstyrsnivået MAX gir en svært velutstyrt bil, utstyrt med et batteri på 54kWh, og en motor med 156 hestekrefter og 260 Newtonmeter moment. Den nye drivlinjen gir ë-C4 en rekkevidde på inntil 415 kilometer, og ë-C4 X inntil 418 kilometer.
Forutsigbart bilhold
Med samme pris, 348.900 kroner pluss levering, for ë-C4 og ë-C4 X, er det lettere for kunden å finne en bil som passer sitt behov. De kan velge en femdørs familiebil med en lengde på 436 centimeter og et bagasjerom på 380 liter, eller en fastback på 460 centimeter som kombinerer en coupeaktig taklinje med det beste fra en romslig 4-dørs sedan. Den økte lengden på ë-C4 X utnyttes til enda litt bedre bakseteplass og et bagasjerom på hele 510 liter, imponerende tall i denne klassen.
- Vi ønsker at bilhold skal være forutsigbart for våre kunder. Derfor var Citroën blant de første som introduserte lav fastrente i tre år. Derfor er det naturlig at vi i tillegg til en meget attraktiv pris, også ved introduksjonen av oppgraderte ë-C4 og ë-C4 X tilbyr Citroën-kunden en rente på 2,99% i tre år, sier merkesjef for Citroën hos Bertel O. Steen, Ole S. Nedenes.
Komfort både inne og ute
Citroën har levert klasseledende komfort i over 100 år, og de oppgraderte ë-C4-modellene er ikke noe unntak. Utstyrt med det beste fra Citroën Advanced Comfort, sørger det for å ta vare på både fører og passasjer på beste måte.
De ultrakomfortable setene gjør at du sitter like godt i bilen som hjemme, samtidig som lav støy og Citroëns «Progressive Hydraulic Cushions» sørger for at selv norske veier herjet med telehiv, jevnes ut og leverer følelsen av et flyvende teppe. De to ë-C4-modellene passer perfekt for Norge med varme i seter, ratt og frontrute.
MAX utstyrt
MAX er ett utstyrsnivå der det meste av utstyr er standard. Det inkluderer ECO-led hovedlys, 18-tommers aluminiumsfelger, 10-tommers berøringsskjerm, advanced komfortseter i delskinn, automatisk fjernlysassistent, Progressive Hydraulic Cushions, head-up-display, navigasjon, parkeringssensorer foran og bak med ryggekamera, og adaptiv cruisecontrol med full stopp/go.
Energien lagres i et nytt 54 kWh lithium-ion-batteri. De 107 battericellene er fordelt på 17 moduler, og 80 prosent av batterikapasiteten lades på 30 minutter med en ladefart på inntil 100 kW. I tillegg er både ë-C4 og ë-C4 X utstyrt med enfas 7.4 kw ombordlader.
Nye ë-C4 og ë-C4 X er ute hos Citroën-forhandlerne nå.
Nøkkelord
Kontakter
Stein PettersenPR og informasjonsdirektør Stellantis Norge
Tel:+4790080436stein.pettersen@bos.noBilder
Følg pressemeldinger fra Stellantis Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stellantis Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stellantis Norge
Citroën bekrefter ny 2 CV – ikonet gjør comeback22.5.2026 10:49:21 CEST | Pressemelding
En av bilhistoriens største folkebiler gjør comeback. Citroën bekrefter nå at 2 CV vender tilbake som en ny elektrisk småbil.
Peugeot innfører 0 prosent rente på lån og leasing18.5.2026 10:01:59 CEST | Pressemelding
Peugeot lanserer nå 0 prosent rente på både billån og leasing for flere av merkets mest populære modeller. I et bilmarked preget av høyere kostnader og økt konkurranse, kan kampanjen gi kundene besparelser på godt over 100.000 kroner.
Nye Jeep Avenger med nytt design, mer teknologi og tydeligere identitet13.5.2026 12:40:18 CEST | Pressemelding
Jeep løfter Avenger med et tydeligere uttrykk, mer teknologi og økt kvalitetsfølelse - godt tilpasset konkurransen i det norske B-SUV segmentet.
Opel med ny C-SUV for Europa i samarbeid med Leapmotor8.5.2026 14:29:27 CEST | Pressemelding
Opel planlegger en helt ny elbil som skal konkurrere i det tøffe europeiske C-SUV-segmentet. Den er designet og utviklet av Opel i Rüsselsheim, i et teknisk samarbeid med Leapmotor.
Opel klar for Formula E: Et nytt kapittel i elektrisk motorsport28.4.2026 09:17:33 CEST | Pressemelding
Kommende sesong vil Opel delta i ABB FIA Formula E World Championship med sitt eget fabrikkteam. Introduksjonen av Opel GSE Formula E Team markerer et nytt steg i merkets arbeid med elektrisk mobilitet og motorsport.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom














