Ny organisasjonsdirektør i Asplan Viak
Arne Beek (49) er ansatt som ny organisasjonsdirektør i Asplan Viak. Beek startet i stillingen 2. januar i år.

Arne Beek er blitt en del av Asplan Viaks toppledergruppe etter at han på nyåret startet i stillingen som organisasjonsdirektør for selskapet. Beek kommer fra ledergruppen i KPMG hvor han var ansvarlig for tjenesteområdet People & Change og har tidligere hatt ulike HR-lederroller i DNB, samt vært konsulent i AFF.
-Vi er svært fornøyde med å ha fått Arne med på laget. Han er en sterk fagperson med kjernekompetanse innen virksomhetsutvikling og organisasjonsledelse, sier administrerende direktør i Asplan Viak, Elisabeth Heggelund Tørstad.
Arne Beek er utdannet Cand. Polit. fra Universitetet i Bergen og MBA fra Norges Handelshøyskole. Han startet hos Asplan Viak på nyåret.
-Jeg har valgt Asplan Viak fordi det er en spennende virksomhet i en spennende bransje i en spennende tid, og ikke minst med bakgrunn i selskapets uttalte og tydelige posisjon innen samfunnsutvikling og bærekraft. Asplan Viak har allerede bekreftet inntrykket av å være en svært kompetent virksomhet med høye ambisjoner. Det at vi er en stiftelse er også viktig, sier Arne Beek.
Stillingen som organisasjonsdirektør er nyopprettet.
-Vi ønsker å samle de viktigste virkemidlene knyttet til mennesker, organisasjon og fysisk arbeidsmiljø under et eget ansvarsområde for å sikre at trivsel, kultur og utvikling for våre medarbeidere blir helhetlig ivaretatt, sier Elisabeth Heggelund Tørstad.
-Jeg ser fram til å videreutvikle virksomheten ut fra et svært godt utgangspunkt, hvor vi skal fortsette å løfte organisasjonen slik at vi blir enda mer relevant for både eksisterende og nye medarbeidere, samt våre kunder, sier Asplan Viaks nye organisasjonsdirektør, Arne Beek.
Asplan Viak er et av Norges ledende rådgivningsselskaper innen plan, arkitektur- og ingeniørfag. Vi er alltid helhetlige i vår tilnærming og forretningsmodellen vår baserer seg på vår kompetanse innen alle faser av et prosjekt. Vi mener de mest nyskapende og bærekraftige løsningene oppstår gjennom tverrfaglighet og ikke ved å jobbe med hvert enkelt fag isolert. Alt vi leverer skal være fremsynt, varig og helhetlig. Asplan Viaks kompetanse finner du fra Tromsø i nord til Kristiansand i sør. Våre medarbeidere er tilstede over hele landet, fordelt på 32 kontorer.
Følg pressemeldinger fra Asplan Viak
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Asplan Viak på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Asplan Viak
Asplan Viak på topp i Statnetts rammeavtale for konsekvensutredninger14.10.2025 07:51:40 CEST | Aktuelt
Asplan Viak er rangert som nummer én i Statnetts nye rammeavtale for konsekvensutredninger knyttet til energiprosjekter over hele landet.
Asplan Viak skal planlegge sykehjem i Bodø30.9.2025 10:56:48 CEST | Aktuelt
Bodø kommune forbereder et nytt sykehjem, og har gitt Asplan Viak en stor kontrakt på rådgivning i prosjektet. Kontrakten er estimert til 16 millioner kroner.
Cecilie Bjerke Skjømming er ny divisjonsdirektør i Asplan Viak4.9.2025 10:16:04 CEST | Pressemelding
Skjømming er fra 1. september divisjonsdirektør for Analyse, plan og landskap.
Asplan Viak AS etablerer «nytt» datterselskap for økt konkurransekraft28.8.2025 07:46:05 CEST | Pressemelding
Avinet AS får et tydelig mandat; Å utvikle fremtidsrettede, KI-drevne kart- og dataløsninger for beslutningsstøtte. Selskapets struktur fremmer fagrettet, teknologisk nyskaping i et høyt tempo.
Ny regionleder i Asplan Viak17.6.2025 09:13:18 CEST | Pressemelding
Frederick Roaldsøy Heidahl er ny regionleder for Arkitektur og bygg i Asplan Viak.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom