Fjord Line setter oppgraderte cruiseskip tilbake i trafikk
26.5.2023 14:12:00 CEST | Fjord Line | Pressemelding
Etter en lengre periode ute av drift på grunn av oppgraderinger, settes Fjord Line-cruiseskipene MS Stavangerfjord og MS Bergensfjord tilbake i rute mellom Bergen, Stavanger, Hirtshals og Kristiansand.

De to cruiseskipene har vært i dokk en lengre periode for utskifting av motorer, men nå sette de tilbake i trafikk på den populære ruten mellom Bergen, Stavanger, Hirtshals og Kristiansand. MS Stavangerfjord har første seilas i dag, og MS Bergensfjord tas i bruk fra 16. juni.
– Vi gleder oss til veldig til å komme tilbake og ønske gjestene velkommen om bord igjen. Det er ekstra gledelig at det nå også blir mulig å reise på cruise med oss til eller fra Kristiansand, sier Brian Thorsted Hansen, konsernsjef i Fjord Line.
Et behagelig og grønt alternativ
I dokk har begge skipene fått nye dual fuel-motorer, som kan drives av både flytende naturgass (LNG) og marine gasoil (MGO). Fjord Line er pionerer på bruk av LNG som drivstoff, og skal fortsatt være et bærekraftig reisealternativ.
– De nye motorene sikrer større fleksibilitet i driften, noe som kommer våre kunder til gode, sier Thorsted Hansen.
I tillegg til motorbyttet, er det også gjort flere endringer om bord som de reisende vil merke godt. Det er blant annet laget en helt ny lounge som passer svært godt for innenriksreisende på turen mellom Bergen og Stavanger. Her vil passasjerene ha tilgang på behagelige seter, enkel servering, samt Wi-Fi og strømuttak. Her kan man slappe av eller jobbe mens man nyter en fantastisk sjøutsikt.
– Vi har også oppgradert vår utendørs lounge, som passer godt for hele familien, og lekeområdene for de minste om bord byr også på morsomme nyheter, sier Thorsted Hansen.

Tilbake med et utvidet tilbud
Ifølge Thorsted Hansen er passasjerene utålmodige etter å få Fjord Line på Stavangerfjord og Bergensfjord tilbake i service. . Fjord Line opplever en stor pågang av bookinger for sommeren, men det er fortsatt plasser igjen til de som fortsatt ikke har booket ferien sin.
– Dette er noe vi har gledet oss til lenge, så vi ønsker en skikkelig feiring når tilbudet åpnes. Derfor blir det ekstra overraskelser denne dagen, både i terminalene og om bord til alle som tar turen, sier Thorsted Hansen.
Med de oppgraderte skipene tilbake i trafikk, vil reisende igjen ha et helårstilbud mellom Bergen, Stavanger, Hirtshals og Kristiansand. I høysesong vil Fjord Line ha fire daglige avganger på ruten mellom Kristiansand og Hirsthals.
– Fjord Line er allerede det raskeste alternativet mellom Norge og Danmark, med katamaranen Fjord FSTR, som kun bruker 2 timer og 25 minutter på overfarten mellom Kristiansand og Hirtshals. Nå som FSTR får selskap av cruiseskipene våre, får våre reisende flere muligheter og mer fleksibilitet, avslutter Thorsted Hansen.
Nøkkelord
Kontakter
Thea Rustad
Tel:+47 47 67 82 92thea.rustad@try.noBilder





Om Fjord Line
Fjord Line er et moderne rederi som tilbyr trygg og behagelig sjøtransport mellom Norge, Danmark og Sverige. Rederiet er i kraftig vekst som følge av nye skip og et utvidet tilbud til passasjerer og godstransportører. I tillegg til passasjertrafikk har Fjord Line god kapasitet på frakt av alle typer nyttekjøretøy og gods, som håndteres av rederiets cargoavdelinger i Norge og Danmark.
Følg pressemeldinger fra Fjord Line
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Fjord Line på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Fjord Line
Stadig flere danskere til Norge på skiferie – Fjord Line med stærk vækst i skisæsonen18.9.2026 10:22:57 CEST | Pressemelding
Snesikre pister, kort rejsetid og en favorable kronekurs tiltrækker stadig flere skiglade danskere nordpå. Fjord Line fragtede 11 procent flere danske passagerer i vinter end året før – og forventer, at tallet stiger i den kommende sæson.
Stadig flere dansker til Norge på skiferie – Fjord Line med sterk økning i skisesongen18.9.2026 10:19:15 CEST | Pressemelding
Snøsikre bakker, kort reisevei og gunstig kronekurs trekker stadig flere skiglade dansker nordover. Fjord Line fraktet 11 prosent flere danske passasjerer i vinter enn året før – og forventer at tallet øker den kommende sesongen.
Rekordsommer for Fjord Line: – Solid vækst26.8.2026 12:36:11 CEST | Pressemelding
Fjord Line har haft sin bedste sommer nogensinde. Aldrig før har så mange rejst med rederiets skibe mellem Danmark og Norge.
Rekordsommer for Fjord Line: - Solid vekst26.8.2026 11:51:58 CEST | Pressemelding
Fjord Line har hatt sin beste sommer noensinne. Aldri før har så mange reist med rederiets skip mellom Norge og Danmark.
Heidi Nag Flikka er ny konsernsjef i Fjord Line: – Et enormt potensiale16.6.2026 09:17:00 CEST | Pressemelding
Etter måneder med store endringer i Fjord Line – inkludert nytt eierskap og ny grønn refinansiering - har Heidi Nag Flikka tatt over som konsernsjef. De første ukene har hun brukt på å bli enda bedre kjent med selskapet hun nå skal lede.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom