Edvard Muli Langen fast ansatt i Eikerbladet
2.1.2024 11:30:45 CET | Amedia | Pressemelding
Edvard Muli Langen er fra 1. januar 2024 fast ansatt som ansvarlig redaktør og daglig leder i Eikerbladet. Stillingen innebærer også et utvidet redaktøransvar i Svelviksposten og Sande Avis.

Han ble ansatt som journalist i Eikerbladet i 2022 og har vært konstituert redaktør siden januar 2023. Han har i samme periode også vært konstituert redaktør i Svelviksposten.
– Edvard Muli Langen har i denne perioden utviklet seg som leder. Han har stort engasjement, er nysgjerrig og fremstår som en inkluderende og tydelig leder, sier styreleder Øyvind Bladt Hagen.
– Jeg er stolt og takknemlig over å få denne muligheten! Det blir veldig spennende å få lov til å definere en helt ny rolle i disse avisene. Dette er tre lokalaviser som dekker tre områder jeg er godt kjent med fra før. Jeg vet hvor viktige de er for innbyggerne i Sande, Svelvik og Eiker, sier Edvard Muli Langen.
Om Amedia
Amedia er landets største utgiver av lokale medier. Daglig når konsernets medier to millioner lesere.
Amedias redaksjonelle medarbeidere er hver dag til stede i lokalsamfunn over hele landet for å rapportere om det som skjer. Samtidig bidrar våre selgere til å skape lokale markedsplasser gjennom å koble lokale næringsdrivende med kunder. Sammen dekker disse funksjonene vårt samfunnsoppdrag i alle lokalesamfunn hvor Amedia er til stede. Verdiene som ligger til grunn for Amedias tolking av samfunnsoppdraget finner man i vår forretningsidé og vår utgivererklæring.
Følg pressemeldinger fra Amedia
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Amedia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Amedia
Amedia ruster til fotballoffensiv: Mads A. Andersen blir ny direktør for Direktesport4.9.2026 11:09:37 CEST | Pressemelding
Amedia gjør seg klar til å løfte dekningen av norsk fotball og ansetter Mads A. Andersen (43) som ny direktør for Direktesport.
Marie Olaussen blir ny redaktør i Gjengangeren31.8.2026 11:46:05 CEST | Pressemelding
Marie Olaussen (49) blir ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Gjengangeren. Hun kommer fra stillingen som utviklingsredaktør i Tønsbergs Blad og tiltrer 1. januar 2027.
Flere unge får gratis tilgang til Amedias aviser24.8.2026 07:19:03 CEST | Pressemelding
Siden i fjor har 85.000 unge mellom 15 og 20 år skaffet seg gratis digital tilgang til Amedias aviser i Norge. Nå utvides målgruppen til å gjelde alle mellom 15 og 23 år.
Amedia styrker satsingen på samarbeid og partnerskap: Glenn Veiby ansettes som ny konserndirektør11.8.2026 09:17:03 CEST | Pressemelding
Glenn Veiby (55) er ansatt som konserndirektør for samarbeid og partnerskap i Amedia. Han får et samlet ansvar for konsernets portefølje av tilstøtende og felleskontrollerte virksomheter, samt strategiske partneravtaler.
Nettavisen og NRK leder Arendal-suksess: Nytt format på årets Ungdomspartilederdebatt11.8.2026 07:32:04 CEST | Pressemelding
Onsdag 12. august inviterer Amedia og NRK igjen til Ungdomspartilederdebatten, arrangementet mange omtaler som Arendalsukas mest spennende. Den tradisjonsrike debatten får i år et helt nytt format – og fem av de ni ungdomspartiledere deltar for første gang.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom