DNT med rekordmange medlemmer
26.12.2023 10:32:00 CET | Den Norske Turistforening | Pressemelding
Aldri før har Den Norske Turistforening avsluttet året med så mange medlemmer. – Folk har for alvor oppdaget tilbudet vårt langs kysten og ved byene, mener DNT.

Ved årets slutt har Den Norske Turistforening (DNT) 320 432 medlemmer. Medlemsveksten er på 3,3 prosent. Den største økningen er i aldergruppa 19 til 25 år. Der er økningen på hele 8 prosent.
– Jeg er så glad for at nordmenn viser interesse for det varierte tilbudet vårt til fjells, i skogen og langs kysten. Dette landet byr på naturopplevelser for alle enten man drar på topptur eller foretrekker turer i eget nærmiljø, sier Dag Terje Klarp Solvang, generalsekretær i DNT.
– Hver time folk tilbringer i naturen bidrar til bedre folkehelse!
Solvang tror friluftsliv og tilbudet til DNT bare blir viktigere når renta stiger, verdensbildet er dystert, og flere er opptatt av å få pauser fra mobil og skjerm. Stor interesse for det bynære tilbudet tyder på at små avbrekk i hverdagen er viktig for mange.
– Det koster ikke en krone å gå tur, og i naturen kan man finne roen og få gode opplevelser sammen med de man er glad i. Mange av våre medlemmer setter også pris på at de kan dra på hyttetur for noen hundrelapper, enten de vil overnatte i en markahytte, på et fyr eller på en fjellstue.
Kontakter
DNTs pressetelefon
Åpen også kveld og helg (ikke sms)
Bilder




Følg pressemeldinger fra Den Norske Turistforening
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Den Norske Turistforening på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Den Norske Turistforening
Halvparten blir hjemme i påsken: Her er de billigste familietipsene31.3.2026 07:30:00 CEST | Pressemelding
Dropper fjellet i påsken? Helt ferske tall viser at halvparten blir hjemme. Her er 8 billige aktiviteter man kan gjøre i nærområdet.
Advarer før påsketuren: Bare én av fire har med nødvendig utstyr30.3.2026 06:31:00 CEST | Pressemelding
37 prosent av nordmenn har blitt overrasket av dårlig vær på tur. Samtidig oppgir bare én av fire at de har med nødvendig utstyr for å kunne hjelpe både seg selv og andre dersom noe skjer.
Været ga drømmestart på påsken for DNT29.3.2026 08:10:00 CEST | Pressemelding
Strålende vær og stabile besøkstall gir Den Norske Turistforening en pangstart på påsken. Over hele landet melder DNT-hyttene om god stemning, glade gjester og fine forhold.
Her finner du påskesnøen26.3.2026 12:22:17 CET | Pressemelding
Det er nok av muligheter til å oppleve drømmepåsken. Den Norske Turistforening melder om snø og skiføre i mange høyfjellsområder. Her finner du oversikt over hvor det er mest snø.
Flere ønsker seg skipåske19.3.2026 07:45:00 CET | Pressemelding
Selv om det er vår i lavlandet, er det fortsatt nok snø for fine skiturer i fjellet. DNT merker økt interesse for hyttetur i påskeferien. Disse betjente hyttene er åpne.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom