Peugeot E-3008 er med i prestisjetung finale
Juryen i Car of the Year har stemt Peugeot E-3008 frem til finalen i denne ærverdige kåringen.

Juryen består av 59 medlemmer fra 22 land og nå har den lange listen, med 28 nominerte modeller, blitt til syv finalister. I denne kåringen er det ingen kategorier. Det er alle mot alle og kun én vinner.
- Dette er like spennende hver gang, og ikke minst nå med den nye E-3008. Dette er Peugeots viktigste lansering i Norge på lange tider og 26. februar blir en spennende dag, sier Rune Hensel, direktør for Peugeot hos Bertel O. Steen.
Dette er syvende gang i løpet av de siste ti årene at Peugeot er med i finalen. Peugeot har også vunnet flere ganger de siste årene. I 2020 vant 208, i 2017 vant 3008 og i 2014 vant 308. Peugeot har også en rekke seiere før dette.
Peugeot har gjenskapt 3008 og tatt den til et nytt nivå når det gjelder både design, kjøreglede, i-Cockpit og elektriske ytelser.
Lyssignaturen med de tre LED-klørne er på plass og midt i grillen er den nye logoen godt synlig. Karosseriformen, fastback, gir god plass til både passasjerer og bagasje, og gode opplevelser bak rattet sikres med sterk motor og en helt ny buet 21-tommers skjerm - Panoramic i-Cockpit.
Peugeot E-3008 er basert på den nye plattformen STLA Medium. Dette betyr høy ytelse, lavt forbruk og lang rekkevidde. Nye tilkoblede tjenester som reiseplanlegger, smartlading, fjernkontroll, OTA (over the air oppdateringer) er på plass.
Vinneren kåres direkte på Geneva Motor Show den 26. februar.
Nøkkelord
Kontakter
Stein PettersenPR og informasjonsdirektør Stellantis Norge
Tel:+4790080436stein.pettersen@bos.noBilder
Lenker
Bertel O. Steen importerer bilmerkene Mercedes-Benz, Kia, Peugeot, Citroën, DS, Opel, smart®, Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep, Setra og Fuso til Norge. Hovedtyngden av salget skjer gjennom vår egeneide forhandlerkjede.
Konsernet eier også Snap Drive AS, en frittstående verkstedkjede med 27 verksteder lokalisert i de største byene i Norge samt bildelingstjenesten Otto som tilbyr delebiler i flere kommuner og bedrifter. Bertel O. Steen er også deleier i bilabonnementstjenesten Fleks.
I Bertel O. Steen har vi satt oss et ambisiøst formål – «Vi bringer kundene og samfunnet fremover på en ansvarlig og enklere måte». Vi skal gjøre det mulig for folk å reise slik de vil, uten bekymringer. Bertel O. Steen er garantisten for kvalitet og trygghet. Vi bryr oss om hver eneste kunde, om samfunnet og om hverandre.
Følg pressemeldinger fra Stellantis Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stellantis Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stellantis Norge
Ny helelektrisk Jeep Compass: Kraft, komfort og firehjulsdrift6.5.2025 11:37:19 CEST | Pressemelding
Jeep lanserer nå neste generasjon Compass – en helelektrisk og moderne SUV bygget for nordiske forhold.
Citroën ë-C5 Aircross: Elektrisk komfort på sitt beste30.4.2025 14:05:10 CEST | Pressemelding
Nye Citroën ë-C5 Aircross tar plass som en utfordrer i klassen for familie-SUVer, med opptil 680 km elektrisk rekkevidde og kompromissløs komfort.
Nye Jeep Compass er klar for produksjon4.3.2025 11:04:54 CET | Pressemelding
Den nye elektriske Jeep Compass nærmer seg – her er noen flere bilder i forkant av den endelige avdukingen.
Opel Corsa Electric under 300.000 kroner3.3.2025 09:44:09 CET | Pressemelding
Det har blitt enda enklere å velge en av Europas mest solgte småbiler, når prisen på en godt utstyrt Corsa Electric GS reduseres fra 333.900 til 298.900 kroner pluss levering.
Bertel O. Steen Trondheim er årets Peugeot-forhandler11.2.2025 15:34:50 CET | Pressemelding
Peugeot-gjengen hos BOS Trondheim utmerket seg som Norges beste i 2024.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom