Ringerike, Asker og Bærum tingrett tilbake på historisk grunn
22.11.2023 09:03:42 CET | Entra ASA | Pressemelding
(Sandvika, 22. november 2023) Tingretten har inngått en 20-årig leieavtale med Entra for 3400 kvadratmeter i Malmskriverveien 2 og 4. Det er forventet at Ringerike, Asker og Bærum tingrett er tilbake på historisk grunn i Sandvika i løpet av 2025.

Tinghuset i Malmskriverveien 2 i Sandvika huset tingretten frem til 2022, da de flyttet til midlertidige lokaler på Kjørbo grunnet byggearbeider på tilstøtende eiendommer. Kontorbygget i Malmskriverveien 4 har tidligere blant annet også inneholdt tre rettssaler. Det planlegges å etablere et tilbygg på 100 kvadratmeter, som skal knytte de to eiendommene sammen.
– Gjennom den nye avtalen får tingretten moderne domstollokaler som ivaretar behovene i forhold til areal, sikkerhet og logistikk ved å benytte de to byggene i Tinghuskvartalet, sier sorenskriver Kristin Jahre Ramm.
Tinghuset i Sandvika har en høy kultur- og arkitekturhistorisk verdi. Eiendommen er et representativt eksempel på brutalistisk betongarkitektur fra 1970-tallet, og det har vært domstolvirksomhet i bygget siden det ble oppført i 1971. Entra er naturlig nok godt fornøyd med at tingretten blir værende i Sandvika også de neste 20 årene.
– Vi er veldig glade for at vi kan videreføre det gode samarbeidet vi har med Ringerike, Asker og Bærum tingrett i Sandvika. Domstolen er en viktig bestanddel i regionbyen. Eiendommen er en del av vår felles Sandvika-historie, og den kulturhistoriske verdien er tett forbundet med fortsatt domstolvirksomhet i lokalene, sier Henning Berger-Nortvedt, som leder Entras virksomhet i Sandvika.
Nøkkelord
Kontakter
– Henning Berger-Nortvedt, leder for Entra i Sandvika, telefon: 971 43 851, epost: hb@entra.no
– Kristian Røise Dahl, senior kommunikasjonsrådgiver i Entra, telefon: 958 41 992, epost: krda@entra.no
Bilder




Om Entra
Entra er et av Norges ledende selskaper innen forvaltning og utvikling av næringseiendommer. Entra eier og drifter ca. 100 bygg, med et samlet areal på omlag 1,5 millioner kvadratmeter, i Oslo og omegn, Bergen og Trondheim. Entra har en solid kundeportefølje med en høy andel offentlige leietagere. Selskapets forretningsstrategi er å være ledende på kundeopplevd kvalitet, levere lønnsom vekst og å være miljøledende i bransjen.
Følg pressemeldinger fra Entra ASA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Entra ASA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Entra ASA
Integrerings- og mangfoldsdirektoratet flytter til Helsfyr14.10.2026 14:30:36 CEST | Pressemelding
(Oslo, 14. oktober 2026) Integrerings- og mangfoldsdirektoratet (IMDi) har inngått en langsiktig leieavtale med Entra om ca. 3.700 kvadratmeter i Grensesvingen 7 i Oslo. Direktoratet flytter inn i desember 2027.
Fire av Fellesforbundets enheter samles i Storgata 5112.10.2026 08:45:29 CEST | Pressemelding
(Oslo,12. oktober 2026) Fellesforbundet har inngått en langsiktig leieavtale med Entra i Storgata 51 i Oslo. Lokalene i 5. etasje, som er på ca 1250 kvadratmeter, blir ny arbeidsplass for fire av enhetene i Fellesforbundet. Avtalen bygger videre på et etablert samarbeid mellom Fellesforbundet og Entra.
Sikker Bemanning signerer leieavtale med Entra på Bryn1.10.2026 09:50:04 CEST | Pressemelding
(Oslo, 1. oktober 2026) Sikker Bemanning (Sibe) har signert en langsiktig leieavtale med Entra for hele første etasje i Brynsengfaret 4 på Bryn, et historisk bygg kjent som Spinneriet. Avtalen omfatter ca. 1000 kvadratmeter med kontorlokaler. Planlagt innflytting er tidlig i 2027.
Planene for Bryn Sentrum er klare21.9.2026 15:41:02 CEST | Pressemelding
(Oslo, 21. september 2026) JM Norge og Entra sender nå inn planene for Bryn Sentrum, med rundt 5000 arbeidsplasser og 600 boliger. Ambisjonen er å gjøre Bryn til et nytt bysentrum øst i Oslo.
Bransjen må forberede seg på en brutal transformasjon15.9.2026 10:17:13 CEST | Pressemelding
(Oslo, 15. september 2026) Norske næringsbygg bruker mer energi enn nødvendig, men mange vet ikke hvor mye, eller hvorfor. Mangel på data er en del av problemet. Svaret ligger i bedre kontroll og struktur i hvordan dataene brukes.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom